Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 16:11, 10 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Śnieg był i się zmył. Ale na najbliższe 2 dni pokazuje -3 w nocy a w dzień 11 a potem 3 stopnie. A potem deszcz. No coś mnie trafi...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:18, 10 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Tess napisał(a)
A ja śnieg miałam do 7-ej. Zaraz potem stopniał.

Cudne to zdjęcie z ptasimi łapkami na śniegu.
dobrze, że przysypane śniegiem wszystko bo bez niego nie wygląda to dobrze. W sensie jest wszystko obs...rane. Trudno, zmyje się potem.
eM zapałał miłością do fruwających rozrabiaków i mamy 4 karmniki na ogrodzie, plus kule w siatkach powieszone na różnych drzewach plus jeszcze jabłuszka dla kosów i szpaków. Co oznacza, że te miejsca teraz absolutnie nie wyglądają atrakcyjnie. Mimo iż posiadamy wychodzącego kota ptactwa jest mnóstwo. Ostatnio naliczyłam ze 20 wróbli (tak, wróciły), 10 sikorek i z 6 kosów. Wszystkie w jednym miejscu pod wiśnią. Ptaki totalnie olewają naszą kotkę a ta włazi już na 8 metrowe drzewo, na sam czubek. Na szczęście schodzi też sama. I potem taki widok - kot na jednym drzewie a trolujące ją sójki lub sroki na drugim, tak aby nie doskoczyła lale się denerwowała.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:20, 10 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
mrokasia napisał(a)
U mnie identyko. Ale już ostrzę sekator bo w przyszły wtorek ma być 13 stopni. Jak się sprawdzi to idę na wagary w ogród .
niestety w najbliższych 2 tygodniach wagary ogrodowe nie są u mnie możliwe. Może coś jutro podziałam, choć pół ogrodu. W dzień ma być ciepło, tylko potem w nocy na minusie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:32, 10 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
inka74 napisał(a)
Jezu, 8 lat to ja czekać nie będę. Hania, miałaś cierpliwość

Czy u was za oknem też zima???
No nie taka była umowa... Miało być ciepło


Wczoraj przesadziłam te przebiśniegi na nowe miejsca. Zobaczymy za rok. Cierpliwość mam, od kiedy nabyłam kępki tych normalnych przebiśniegów, które mi kwitną niezawodnie.

Wstyd pisać- nie bijcie- u mnie było plus 15, słoneczko z niewielkimi chmurkami i brak wiatru.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 17:53, 10 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3665
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wczoraj przesadziłam te przebiśniegi na nowe miejsca. Zobaczymy za rok. Cierpliwość mam, od kiedy nabyłam kępki tych normalnych przebiśniegów, które mi kwitną niezawodnie.

Wstyd pisać- nie bijcie- u mnie było plus 15, słoneczko z niewielkimi chmurkami i brak wiatru.

Że coooo 15st?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiolka5_7 18:19, 10 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Makao napisał(a)

Że coooo 15st?


U mnie też było +15
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 19:53, 10 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
U mnie „tylko” +11, ale w nocy padał śnieg, później do południa deszcz, więc nie wychodziłam później. Nie widziałam sensu w wycinaniu przemoczonych traw, czy innych roślin.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 20:09, 10 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3665
U mnie było +2 i cały dzień padał deszcz
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 21:10, 10 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Wiolka5_7 napisał(a)


U mnie też było +15


Ufff! Nie będę jedyną osobą do bicia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 21:46, 10 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ufff! Nie będę jedyną osobą do bicia.



Nawet mnie wiosenna burza wygoniła z ogrodu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies