Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Agatorek 19:04, 11 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
inka74 napisał(a)
Aga, jest paypal, karta lub przelew tradycyjny. U ciebie też było dużo więcej zakupów. Ja chciałam jeszcze takie latarenki-domki ale były i nadal są niedostępne.

I tak, wiem, marudzę ;(... ta pogoda mnie dobija. I jeszcze inne tematy. Wszystkie moje plany idą się na razie bujać (w sensie są pod znakiem zapytania), denerwuje się zdrowiem rodzicielki i w robocie znowu cyrki. Więc tak jakby standardzik na wiosnę... człowiek by wyszedł do ogrodu coś porobić i się odstresować a tu wali kurczę śniegiem...

Zostawiam kwiatka i ptaszora, nie wiem czy je już wstawiałam. Normalnie idę sprzątać …..


A to pewnie płaciłam paypalem.

Doskonale rozumiem chęć fizycznego zmęczenia i odstresowania, też tak miewałam. W tym roku miałam spokojniejszą zimę, może dlatego nie ciągnie mnie na zewnątrz, tak jak w poprzednich latach.

Trzymaj się !
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 19:06, 11 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Makao napisał(a)
Czym robiłaś zdjęcia tych sikorek?
aparatem )) krótki czas + podwyższone iso, zoom 300mm bo tylko taki mam, ostrzenie manualne na karmnik bo AF sikorki raz łapie a raz nie, szybkie i nieprzewidywalne są. Raz na jakiś czas zasadzam się na nie i cykam serię jak pogoda w miarę znośna i pracuję w domu. Przylatują tylko 2 razy w ciągu dnia takimi większymi stadami, koło 7 rano (wtedy często światła mało a ja zooma mam ciemnego i jeszcze z adapterem) i koło 12. Zdjęcia seryjne. Na mniej więcej 150 zdjęć wychodzi 1-2 takie w locie więc na razie skuteczność mam słabą. Ale coś już jest.
Tu pokazywałam moje pierwsze złapane w locie - fajne ujęcie ale technicznie dałam ciała, potem poczytałam jak Mateusz Piesiak się do tego zabiera
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=1659
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:10, 11 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
anpi napisał(a)
Klatki cudne, dasz namiar? Drogie były?
U mnie też już śmiegu nawaliło, cały dzień lało, a potem przeszło w śnieg, aż się nie chce wierzyć, że wczoraj było tak cieplutko, dobrze, że to wykorzystałam!
Tanie nie były, ale upolowałam 90 zł zniżki z okazji promocji wielkanocnej to i koszt przesyłki pokryło.
LINK do klatek
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:17, 11 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Agatorek napisał(a)
A to pewnie płaciłam paypalem.

Doskonale rozumiem chęć fizycznego zmęczenia i odstresowania, też tak miewałam. W tym roku miałam spokojniejszą zimę, może dlatego nie ciągnie mnie na zewnątrz, tak jak w poprzednich latach.

Trzymaj się !
Ja paypala obecnie nie mam a karta mi się skończyła. A promocja była tylko przez 2 dni jeszcze więc no tak... jak mogę oszczędzić to to robię.

Ja potrzebuję takiego fizycznego zmęczenia, aby mi głowa przestała pracować na pełnych obrotach. I to takiej pracy, która nie wymaga przemyślenia jakiś tematów. Wtedy się resetuję i jestem w stanie dalej funkcjonować.
Na razie zrobiłam porządki w garderobie, średnio to pomogło bo nadal w dużą część ciuchów się nie mieszczę więc no tak...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 22:10, 11 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Iwonka przytulam wirtualnie .....na mnie też najlepiej działa styranie ogrodowe ,to domowe nie pomaga ,wręcz dodatkowo drażni ....

Trzymam kciuki za rodzicielkę - mam nadzieję ,że będzie dobrze ,bo musi być dobrze !


każdego dnia myślę o mojej- w listopadzie minie już 5 lat ,a poczucie straty nie mija , cały czas boli



klatki bardzo fajne ,a zdjęcia sikorek czad

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Makao 08:17, 12 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3920
inka74 napisał(a)
aparatem )) krótki czas + podwyższone iso, zoom 300mm bo tylko taki mam, ostrzenie manualne na karmnik bo AF sikorki raz łapie a raz nie, szybkie i nieprzewidywalne są. Raz na jakiś czas zasadzam się na nie i cykam serię jak pogoda w miarę znośna i pracuję w domu. Przylatują tylko 2 razy w ciągu dnia takimi większymi stadami, koło 7 rano (wtedy często światła mało a ja zooma mam ciemnego i jeszcze z adapterem) i koło 12. Zdjęcia seryjne. Na mniej więcej 150 zdjęć wychodzi 1-2 takie w locie więc na razie skuteczność mam słabą. Ale coś już jest.
Tu pokazywałam moje pierwsze złapane w locie - fajne ujęcie ale technicznie dałam ciała, potem poczytałam jak Mateusz Piesiak się do tego zabiera
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=1659

Chodziło mi właśnie o mega zbliżenie. Ja mam 200tkę i nie przybliżam tak bardzo więc pomyślałam że może masz bardzo dobry telefon np. Iphone a to jednak aparat foto. Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
inka74 11:41, 12 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Bezlusterkowiec pełna klatka zdjęcia przez okno robione ale już na tyle się do nas przyzwyczaiły że mogę podejść na 5 metrów i przylatują do karmnika bez krępacji.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 14:07, 12 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3920
Bardzo popularne teraz
Ja jestem starej szkoły i mam lusterkowca
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dorota321 18:51, 12 mar 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Śliczne te klateczki, przygotowania do wiosny już zaczynamy.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
inka74 10:31, 13 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Udało mi się wczoraj trochę podziałać w ogrodzie. Prawie cały tył jest sprzątnięty. Potrzebuję jeszcze 2 ładnych dni. Wczoraj dopiero po godz. 12 pogoda się poprawiła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies