Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 18:32, 01 maj 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zobaczcie jak ogromne kwiaty ma teraz dereń Cherokee Chief. Tak ze dwa razy większe niż przy pierwszym otwarciu. I jaśniejsze.



Tu zdjęcia sprzed tygodnia i dwóch


Ot taka ciekawostka. Miłego weekendu majowego, na szpadlu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 18:48, 01 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
Piękny jest !
A mi glicynia jednak zmarzła
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 20:43, 01 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7404
Przepieknie szef kwitnie. Uwielbiam kwieciste. Moje na razie 40 cm od ziemi. Ale wyhodowane z patyczkow. 2 szt. sie rozgalezily. Jest nadzieja, ze kiedys urosna i moze zakwitna. Przezyly 2 zimy. Ale pewnie bialymi kwiatami
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magleska 21:57, 01 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18519
Piękny chcem takiego
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 22:46, 01 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
Nieźle szarpnęłaś z robotą. Jutro się pewnie nie ruszysz .
Derenie masz piękne. Moje kousy jeszcze w pąkach.
Ten Twój bambus jest boski. Rośnie u mnie jak wściekły . Widać że z serca dany .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 23:41, 01 maj 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny, ten dereń mnie absolutnie zachwyca choć i nowy White Cloud zaczyna mieć kwiaty podobnej wielkości.

Kasya - jednak moja Sunsation kwitnie! Ma 3 pąki, dopiero się rozwijają. I w związku z tym zaczynam się zastanawiać dlaczego twoje były tak dużo wcześniej. Ona dopiero w tym tygodniu liście pokazała.

Kasiu Mrokasiu, oj tak. Dziś się narobiłam. Cały tył wypieliłam i posprzątałam cięcia z 3 poprzednich dni. Plus wycięłam główki 3/4 tulipanów. Już tylko jedna rabata kwitnie nowymi sztukami i jedna czeka na cięcie. No i zrobiłam powiększenie placyku pod stół. Wieczorem już tam siedziałam pokażę, jak wszystkie elementy przyjdą bo na razie jest tylko baza: kamyki i nowy, pełny panel. Zresztą pomalowany nie na ten co trzeba kolor i muszę to zrobić jeszcze raz Brakuje panelu metalowego, gniazdka i oświetlenia. Będą w następnym tygodniu. Zamówiłam też dywanik na taras i trochę namieszałam z ustawieniami donic i zacienieniem tarasu. Z tyłu za domem miałam taki duży parasol boczny. Tam był praktycznie nieużywany. Tu stojąc na rogu może służyć zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. A jego podstawa jest świetnym dodatkowym siedziskiem. Próbowałam go wykorzystać pod Kanzanami ale okazał się być za duży.

Także prace ogrodowe w pełni
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mirkaka 04:55, 02 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
inka74 napisał(a)
Kilka zdjęć telefonem. Trochę roboty zostało ale baza jest. Jeszcze muszę wymyślić co z ostatnimi płytkami pod drzwiami. Niestety przycinanie ich jest średnim rozwiązaniem. Bardzo trudno to zrobić bo one nie są mocowane do podkładu na całej powierzchni. Jakiś pomysł mam, zobaczymy jak w realizacji. Ta jedna biała donica będzie malowana na kremowo, tak jak lampa. Ona jest z tych święcących.
Dywanik widać, że za mały, pójdzie pod fotel. W podobnym stylu chcę kupić ale taki 2 razy większy. Do kanapy muszę jeszcze drugie oparcie dokręcić. I coś na tę żółtą ścianę. Mam fajne lustro. Muszę przymierzyć bo tam coś jednak szerszego pasuje a ono jest w pionie. Dodatkowa osłona z takich listewek będzie zamontowana w skrzyni zaraz za kanapą. W tej co teraz są na niej metalowe klatki.Tylko ona będzie w kształcie litery L i deseczki nie będą na całej wysokości, tylko od góry. A na poziomie oczu będzie przestrzeń.





Sama to wszystko robisz? bardzo ładnie masz na tarasie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 06:28, 02 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
Ja mam 2 sunsation w słońcu i 1 bardziej w krzakach
Ta w krzakach najmniej oberwała i kwitła parę dni później
Wciąż jeszcze ma więcej paków niż pozostałe


Tarasik ci wyszedł bardzo przyjemny
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 06:57, 02 maj 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mirka, ano sama... A taras nabiera powoli przytulności o jaką mi chodziło powoli do przodu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:04, 02 maj 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
Ja mam 2 sunsation w słońcu i 1 bardziej w krzakach
Ta w krzakach najmniej oberwała i kwitła parę dni później
Wciąż jeszcze ma więcej paków niż pozostałe

Tarasik ci wyszedł bardzo przyjemny
Kasia, moja się dopiero otwiera. Jeszcze zielone ma te pąki kwiatowe. Słonce ma tylko rano.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies