Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasia_CS 21:24, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Oj Iwonka, dużo roboty przed Tobą, ale widzę, że dajesz radę. Z drugiej strony nie ma innego wyjścia. Za to jaka satysfakcja potem będzie! Ładne nagrody sobie za pracę zapodalaś Phantoma baaardzo lubię - to moja pierwsza hortka bukietowa Mam jeszcze drugą sztukę, ale tak wcisnieta między dużego Phantoma a Anabelkę, ze nie rośnie wcale. A ma 3 nóżki, może fajnie wyglądać jak gdzies uda mi się ja upchnąć.

Rozpoznałaś w końcu wszystkie jeżówki ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 21:48, 20 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Żyjesz? Dużo udało Ci się zerwać? U mnie dziś straszna lampa była, jak Ty w tym słońcu dałaś radę?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 22:28, 20 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziś jakoś mega mocno nie podziałałam. Uprzątneliśmy tył z tej trawy co ją wczoraj zerwałam. Wywiózł eM przyczepkę towaru i musiał samochód odstawić do warsztatu. Jak wrócił po naprawie to drugą zawiózł bo w międzyczasie się nazbierało. Potem przyjechała na kawę Asia - Macadamia i dzięki temu chwilę mogłam odsapnąć i pobyć w miłym towarzystwie. Asiu macham i dziękuję za wizytę przepraszam za strój i warunki ale jest normalnie jak na budowie

A wieczorem zdarłam pas 2.5 metrowy na całej szerokości boku (tak z 5 metrów długości) od rogu do rabaty z czaplą, wsadziłam hortensje na pniu i opalikowałam i zrobiłam porządek z różami bo dużo przekwitłych i z plamistością trochę było i wstyd w tam stanie je pokazywać było. No cóż, nie wszystko idealnie rośnie. W międzyczasie obrałam następną partię tulipanów - mam ze 150 ładnych dużych cebulek morelowego + ponad 200 takich na rozrośnięcie. Tyle wyszło z 200 zakupionych w ubiegłym roku. Zdjęć nie ma bo po ciemku kończyłam. Mam tylko te z rano - pobojowisko na tyle domu.


Teraz jak się patrzy tak jak na 2 zdjęciu w stronę leżanki to tam trawy już nie ma. Muszę jeszcze 2 skrzynię odrobić bo tam kamyki w trawie i nie mam serca do tego. A jutro siostra przyjedzie po huśtawkę - będzie demontaż i nowe miejsce na rabatkę z tego to się bardzo cieszę!
Ogród robię to dom jest jak po tornadzie. Nie ogarniam 2 rzeczy na raz a jutro jadę do Anuli-Zany oglądać wiatraczki a właściwie rzeźby wiatrowe. Jestem ciekawa jak to się obraca i czy rzeczywiście ich nie słychać. Upatrzyłam sobie jedną

I jestem mega zmęczona...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 22:30, 20 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Wow, jaki pracus z Ciebie Podziwiam za silna wole i sile w rekach. To chyba najgorsza robota w ogrodzie, zrywanie darni.

Fajnie masz z tymi dziewczynami w poblizu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gosika67 22:32, 20 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
To się narobiłaś, dobrej nocy.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
inka74 22:39, 20 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)
Oj Iwonka
Rozpoznałaś w końcu wszystkie jeżówki ?
w teorii tak - niska może być ale nie musi Honeydew -jutro u Ani jej potwory oblukam. Druga raczej to White Double Delight a ostatnia to może być Mozarella. Phantoma uwielbiam a ta wersja drzewkowa boska. Dostał palik jak dla drzewa i został przywiązany do płotu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:43, 20 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Wow, jaki pracus z Ciebie Podziwiam za silna wole i sile w rekach. To chyba najgorsza robota w ogrodzie, zrywanie darni.

Fajnie masz z tymi dziewczynami w poblizu
ręce mam do ziemi już. Jak do połowy do kratki dojadę to już z górki będzie. Dobrze, dziś eM pomógł ładować na przyczepkę.

Też się cieszę, że są niedaleko fajne ogrodowe kobitki. Jak ze znajomymi rozmawiam o ogrodzie to patrzą na mnie jak na dziwoląga.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:45, 20 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
gosika67 napisał(a)
To się narobiłaś, dobrej nocy.
ja u ciebie a ty u mnie no urlop sobie wypoczynkowy zrobiłam, a co
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 23:21, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
no urlop sobie wypoczynkowy zrobiłam, a co


A jakie bicki i pośladki będą fit
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 23:42, 20 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
inka74 napisał(a)
Ale ja nie żartuję - dereń mi na czerwono zaczyna się przebarwiać


Moje Sibirica zmieniaja kolor gałązek na czerwony i część listów dostała karminowych przebarwień. Wrzosy kwitną.
Sił życzę!
A recepta na marudnego teścia- znakomita.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies