Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 12:40, 13 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No odbiło mi. Dobrze, że mam zdjęcia tego mojego kretynizmu to nigdy więcej tego nie powtórzę. Coś mi tam w głowie świtało, że to za dużo na jedną osobę i to już nie najmłodszą i powinnam się tej myśli trzymać ale ja chciałam sama zrobić bo wydatków dużo w tym roku się nazbiero. I głupotę zrobiłam, że pomocy nie wziąłam. Teraz muszę to nadrobić. Człowiek uczy się na błędach.

Wiecie plany sobie a życie sobie. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych (a może trochę tym zrywaniem darni sobie temat przyspieszyłam) prace musiały zostać zawieszone. Ja praktycznie na 2 tygodnie zostałam wymiksowana z czegokolwiek i też jestem jeszcze na jakiś czas odsunięta od prac ogrodowych cięższych i tych też lżejszych w normalnej ilości. Takie życie. Najważniejsze, że powoli idzie ku dobremu tylko ogróde leży odłogiem co mnie boli po prostu. Teraz wygląda to tak - uwaga dla osób szukających tylko eleganckich i wypieszczonych widoków - te takie nie są.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:43, 13 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035


Zdjęcia jak na złość się nie ładują... widocznie zbyt drastyczne
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 13:07, 13 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Wczoraj miałam okazję w końcu odwiedzić Asię Macadamię i jej Podmiejski ogródek. Powiem szczerze - ten ogród to prawdziwe wyzwanie pod względem doboru roślin. Stare drzewa są piękne ale bardzo ciężko dobrać im do towarzystwa roślinki, które będą chciały w ich korzeniach rosnąć i przy tym w dużym cieniu będą się dobrze czuły. Asia po mistrzowsku rozplanowała przestrzeń i usytuowanie rabat. Układ jest idealnie zgrany z budynkiem i otoczeniem. Super porobione ścieżki i układ komunikacyjny. Rabata avatarkowa i słoneczna naprzeciwko tarasu mają wyważone kompozycje. Bardzo rozumiem Asi dążenie do kwitnących i atrakcyjnych przez cały sezon rabat. Wg mnie jest na bardzo dobrej drodze.


Ooo, o mały włos a bym przegapiła ten post

Iwonko, jeśli masz przymusową przerwę w robotach, to zapraszam z powrotem do siebie - dużo się pozmieniało od Twojej ostatniej wizyty. Nowe proso Ci pokaże...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 13:16, 13 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035


Został nam do zerwania jeden niewielki kawałek. Przynajmniej widok z kuchni mam OK.


W sumie wywieźliśmy 9 przyczep zielonego o wadze od 280 do 400 kg każda. Jeszcze jedna będzie do wywiezienia. Przywiózł eM 4 przyczepy piasku do rozluźnienia i 2 przyczepy dobrej ziemi (100 worków). Mam 10 kg azofoski i nie wiem czy nie za mało na 200 metrów. Na sobotę miałam zamówionych 2 chłopaków do pomocy ale lało i nic z tego nie wyszło. Może w następną się uda. Przekopią glebogryzarką i wyrównają teren pod siew. W międzyczasie muszę już chwasty wyrwać tylko nie wiem czy mi się uda bo ze schylaniem ciężko. I tak to najpiękniejsze plany biorą w łeb jak zdrowie szwankuje
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 13:19, 13 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Kurcze, no po prostu wiedziałam, że Ci kręgosłup strzeli od tej roboty!!! Fak!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 13:20, 13 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ palenisko walnęłaś! A myślałam, że tylko powiększasz rabatki a tu cały remont ogrodu Podziwiam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 13:21, 13 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)


Ooo, o mały włos a bym przegapiła ten post

Iwonko, jeśli masz przymusową przerwę w robotach, to zapraszam z powrotem do siebie - dużo się pozmieniało od Twojej ostatniej wizyty. Nowe proso Ci pokaże...
Asiu z chęcią przyjadę jak będzie mi wolno wsiąść za kółko. Na razie nawet jako pasażerowi jest mi ciężko 2 km przejechać za tydzień już powinno być lepiej. Na razie tylko wirtualnie mogę cię odwiedzić o remontach podczytywałam ale siły nie było na pisanie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 13:23, 13 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie nadążam, zdjęłaś darń i siać nową trawę będziesz? Boję się nawet pomyśleć o przyczynie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 13:24, 13 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Kurcze, no po prostu wiedziałam, że Ci kręgosłup strzeli od tej roboty!!! Fak!!!
kręgosłup cały o dziwo ale wyrostka już nie mam. Jeszcze gó...no się babrze i z drenem chodzę 1.5 tygodnia od operacji denerwuje mnie ta niemoc strasznie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 13:28, 13 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
inka74 napisał(a)
kręgosłup cały o dziwo ale wyrostka już nie mam. Jeszcze gó...no się babrze i z drenem chodzę 1.5 tygodnia od operacji denerwuje mnie ta niemoc strasznie.


Ufff, to szczęście w nieszczęściu, z uszkodzonym kręgosłupem byłoby chyba gorzej, wyrostek, nawet z powikłaniami się jednak szybciej zagoi i raczej bez śladu. Tyle tylko, że zapalenie otrzewnej przy rozlaniu można zaliczyć a to już słabe bardzo jest...
Biedulka, cmokam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies