Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:37, 17 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Dziewczyny miałam całkiem sporą piaskownicę jeszcze 2 godziny temu


Potem było tak

A na koniec 1 partii tak

Teraz na to idzie ziemia z obornikiem (wg opisu jest to torf niski i wysoki, próchnica i obornik). Już słyszę te głosy sprzeciwu, że torf jest be i co ja robię. I tu trudno mi się zgodzić bo wiem jak ta ziemia jest mieszana i skąd brana. W praktyce ja na niej mam wszystkie rabaty. I opis na worku sobie a to co jest w środku to już inna bajka. Sąsiedzi mnie wyklną bo jedzie obornikiem równo. Kupowałam kompost i gorzej na nim rośliny rosły niż na tej mieszance. Nic mi się nie skawala, nie mam skorupy. Więc nie każda ziemia opisana jako torf jest bee.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
alis 21:12, 17 sie 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Iwonka, kawał, naprawdę KAWAŁ dobrej roboty
Byłam w jednej B i dokopałam się do polecanych przez Ciebie Purple Pion i Doll's Minuet, ale tylko po 1 paczce Nie mogłam znaleźć więcej. Jutro ruszam na podbój innych B.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
inka74 21:40, 17 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Ala - pochwały się należą moim pomocnikom tym razem. Chłopaki spisali się na medal. Jeszcze trzeba rozgrabić, zwałować, wyrównać, wybrać resztki kamieni te co wyszły po przekopaniu i odczekać z tydzień. Znów rozgrabić, zwałować, wyrównać to się nierówno ubiło i można siać ))) już nie mogę się doczekać

Te cebulki z B są całkiem niezłej jakości. No i cenowo dobre - 50 groszy za cebulkę to dobra cena.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:45, 17 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
tulucy napisał(a)
Uch już cebulowe... Ja chyba odpuszczę w tym roku.
no co ty, kilka paczuszek cebulek może wpadnie przy okazji spożywczych zakupów...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 21:46, 17 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
To Ty Iwonko spisałaś się na medal. Kto wykonał najgorszą część roboty? Zerwanie takiej ilości trawnika i to na glinie to naprawdę nielada wyczyn. Teraz to już zabawa Iwonko.
Ciesze się że prace nad nowym trawniczkiem już tak daleko posunięte. Za chwilę będzie pięknie zielenitko.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
inka74 21:48, 17 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
malkul napisał(a)
widze że kopiecie, zrywacie, cięzkie prace u was
oj cieżkie, chłopaki we dwóch dziś 4 godziny robili i to dopiero połowa roboty. Jeszcze sporo przed nami ale już najgorsze/najcięższe prace za nami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:53, 17 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
JoannA napisał(a)
To Ty Iwonko spisałaś się na medal. Kto wykonał najgorszą część roboty? Zerwanie takiej ilości trawnika i to na glinie to naprawdę nielada wyczyn. Teraz to już zabawa Iwonko.
Ciesze się że prace nad nowym trawniczkiem już tak daleko posunięte. Za chwilę będzie pięknie zielenitko.
Pozdrawiam
nie mogę się już doczekać tej zielonej trawki. Pod koniec września powinno już jakoś to wyglądać. Nie ukrywam, że dumna jestem z siebie, że się za to zabrałam choć i tak z perspektywy myślę, że to głupota w moim wykonaniu była
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 21:58, 17 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Iw, dzieje się
Super!!! Cieszę się razem z Tobą .
Lepiej się czujesz?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 22:06, 17 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Jak widzę postępy w pracach lepiej a ogólnie... no lepiej nie mówić. Na 2 tygodnie jeszcze zwolnienie mam. Funkcjonuję na 30% normalności, jeszcze z drenem w brzuchu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 06:22, 18 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Serce raduje taki widok.


A już miałaś mieć zdjęte dreny? Życzę szybkiego powrotu do normalności
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies