Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 08:30, 29 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Venus lubi słonecznie ale zacisznie. Piękny egzemplarz rośnie u mojego szefa w ogródku. Wąski i wysoki, taka śliczna, ukwiecona wieża

Jeśli potrzebujesz na wysokim pniu, to może kolkwicja szczepiona na pniu? Albo świdośliwa? U mnie w szkółce są ładne na pniu, zarówno lamarcka, jak i olcholistna Obelisk oraz arboreta Robin Hill.
ciekawe czy by zniósł venus trochę więcej cienia... muszę poczytać o nim. Bo kwiaty ma cudne. U mnie świdośliwy są dostępne tylko takie wielopniowe krzaczaste. Kolkwicji nie widziałam ale może nie zwróciłam uwagi. Będę w następną sobotę na targach to jeszcze zerknę na ofertę w szkółkach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:43, 29 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)

Rzuciłam okiem i nie wiedziałam czy to jakieś mini prosiaczki czy małe, gołe krety... a tu niewinne bulwy impomei... .
Sprawdzam po kolei podawane tu propozycje, może coś dla siebie znajdę w zamian za chorującego lilaka. Venus jest piękny, ale u mnie by miał patelnię więc odpada...
skojarzenia masz boskie )) kombinuje jak by tu je rozmnożyć na wiosnę a wcześniej przechować. Na razie w piach pójdą do pudełka. Śliczna jest ta ipomea. To takie moje odkrycie roku jako roślina na moją patelnię bo wcześniej myślałam, że one tylko cień lubią.
Sprawdzaj, sprawdzaj. Ja też to robię cokolwiek dziewczyny zaproponują, bo to są takie smaczki ogrodowe. Polecamy te rośliny, które lubimy, widzieliśmy ładne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:54, 29 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiolaaa napisał(a)
to prawda Bengali kwitnie u mnie non stop podoba mi sie to w niej ze sie masskrycznie nie osypuje tylko raczej zasycha i ta ilosc kwiatow
dokładnie tak. Róża warta polecenia. Bengali. Moja w pełnym porannym słońcu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:09, 29 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
Hejka.
A myślałaś może o katalpie szczepionej?
Zdrówka życzę
Ja właśnie z bólem głowy walczę już trzeci dzień. Może uda się usnąć na godzinkę
Pozdrawiam/
hej Megi myślałam bo mam już 2 na froncie lubię je. Mam Nanę i Aureę. Nana ma boski kształt. Idealna spłaszczona poducha. Wada - co roku łapie mączniaka mimo mocnego cięcia wiosennego mocno się zagęszcza i po prostu deszcze robią swoje. Woda nie wysycha na liściach. Przez to śmieci już w połowie lata. Aurea ma za to piękny złocisto-cytrynkowy kolor na wiosnę i kwitnie (Nana nie kwitnie) ale jest bardziej roztrzepana w koronie. W lato liście ciemnieją. Obie bardzo lubię. Nana mimo mączniaka ma liście nadal i to tak nie razi. Ja jestem z tych co lubią różnorodność, taka kolekcjonerska dusza smaczków więc szukam czegoś nowego. A to moje katalpy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 09:17, 29 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
hej Megi myślałam bo mam już 2 na froncie lubię je. Mam Nanę i Aureę. Nana ma boski kształt. Idealna spłaszczona poducha. Wada - co roku łapie mączniaka mimo mocnego cięcia wiosennego mocno się zagęszcza i po prostu deszcze robią swoje. Woda nie wysycha na liściach. Przez to śmieci już w połowie lata. Aurea ma za to piękny złocisto-cytrynkowy kolor na wiosnę i kwitnie (Nana nie kwitnie) ale jest bardziej roztrzepana w koronie. W lato liście ciemnieją. Obie bardzo lubię. Nana mimo mączniaka ma liście nadal i to tak nie razi. Ja jestem z tych co lubią różnorodność, taka kolekcjonerska dusza smaczków więc szukam czegoś nowego. A to moje katalpy.

Oo fajne są. Dla mnie nie do rozróżnienia jakbys nie napisla któreś jest która. Nana podoba mi się bardziej
Ja szukam czegoś żeby taras przysłonić bo tam patelnia od rana do około 16-17 katalpa by się sprawdziła? W tym roku nie posadzę bo mam inne plany ogrodnicze, ale może na wiosnę coś
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 09:18, 29 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)
Właśnie chciałam wiśnie kanzan polecić
Wielkością odpowiednie, ślicznie kwitną i pięknie się przebarwiają. Zdrowe bardzo - przy Radzymińskiej rośnie szpaler, który już od dwóch lat podziwiam
no chodzą mi po głowie bo mają wszystko to co wypisałam na mojej liście. Na dodatek są łatwo dostępne i cena nie zwala z nóg. A gdzie na Radzymińskiej jest taki szpaler? Na którym odcinku? Jak wrócę do pracy z chęcią podjadę obejrzeć dorosłe osobniki tulipanowce są piękne tylko ten rozmiar docelowy mnie przeraża. I to, że będę musiała je uformować w takie z koroną bo one jak ambrowiec Slender od dołu samego się formują.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:34, 29 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)

Oo fajne są. Dla mnie nie do rozróżnienia jakbys nie napisla któreś jest która. Nana podoba mi się bardziej
Ja szukam czegoś żeby taras przysłonić bo tam patelnia od rana do około 16-17 katalpa by się sprawdziła? W tym roku nie posadzę bo mam inne plany ogrodnicze, ale może na wiosnę coś
Ja Aureę wolę bo bezproblemowa. Próbuję jej nadać bardziej kolisty kształt ale roczne przyrosty ma takie metrowe więc szybko wyrównuje to co jej obetnę

Nana to ta pierwsza od lewej na zdjęciu. Daje bardzo dużo cienia. Obie dają ale Aurea bardziej rozproszony a Nana przez to, że korona zwarta to pełny. Jak mączniak cię nie razi i nie masz nic przeciwko zebraniu liści to to jest fajne drzewo. Jedyne czego wymaga to cięcia na wiosnę. I to dosyć mocnego. A i późno startuje. Tak z dwa tygodnie po innych drzewach za to szybko nadrabia. Nie kupowałabym tylko zwykłej katalpy. To takie nieuporządkowane drzewo. Rośnie ogromne w różnych kierunkach.
Tak wyglądają listki Nany z mączniakiem z bliska. Z daleka tak bardzo nie widać. Obie szybko rosną. To moje pierwsze drzewa więc mam je z 5-6 lat a kupowałam kikutki mikre na kijkach jak 2 palce.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 09:39, 29 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przeraża mnie mączniak itd, więc zapisuje sobie,żeby pamiętać że Aureez bedzie lepszym wyborem
____________________
Magda W samym sloncu
Kasiolaaa 09:41, 29 sie 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
tez bym chciala miec katalpy tylko niemam gdzie je posadzic narazie bengali cudowna
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
inka74 09:52, 29 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ja na razie jestem z moich katalp i innych drzew zadowolona. No brak miejsca to poważny problem raczej nie do przejścia chyba że wyrzucisz jakieś problemow tak jak ja lub coś się nie przyjmie. W sumie tylko te głogi mnie wnerwiają i nie wiem co z wiązem będzie. Głogi już 2 rok z rzędu łyse więc definitywnie eksmisję dostaną. Muszę eM namówić na szybką reakcję zanim trawę posieję bo potem będzie dramat. A na wiąz czekam. Zobaczymy za 2 lata czy jednak będzie chciał rosnąć czy nie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies