Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 12:47, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Doranma napisał(a)
Zrobiłam sobie przerwę w pracy i zajrzalam ☺ Noce wciąż ciepłe więc myślę że długo na młode kiełki trawy nie będziesz musiała czekać, wkrotce nowy dywan się zazieleni. Pozdrawiam, Sąsiadko ☺
też mam taką nadzieję byłam i widziałam twoje cuda
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:50, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
AgataM napisał(a)
Witaj Cudny masz ogród. Jeszcze tylko trawa i będzie miodzio Pięknie skomponowałaś rośliny, ścieżki i obrzeża. Bardzo mi się podoba .
Pozdrawiam
ten rok jest trudny dla mojego ogrodu. Rośliny zamiast czasu na rozrośnięcie to wiecznie są przesadzane. Twój ogród stale podglądam. Zachwycają mnie kompozycje i dodatki. Czerpię inspiracje do zmian u mnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
zawitka 13:08, 23 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Iwonko napracowałaś się niesamowicie ale za to będzie trawka luks .Gdzie kupowałaś trawę bo mnie to czeka na wiosnę ;dPoleciałam zobaczyć jakiego mam zawilca bo chyba podobny do Twego mój to hybryda Margarette.Zdjęcia u mnie ;dPozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
inka74 13:11, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)
Iwonko, cyknij mi proszę zdjęcie Twojej Soul :* Tak całego krzaczka najlepiej, żebym miała lepszy ogląd Dumam nad nią teraz, czy dać w jednym czy zupełnie innym miejscu..Bo jak ją posadzę, gdzie pierwotnie zaplanowałam, to mi zasłoni całkiem dojście do Eden rose... i do Memory, gdybym tam go wcisnęła za Edenkę
Kasiu cykam choć widok jest drastyczny. To jest ten opisywany jako oaza zdrowia Soul nie mam czasu na porządki na rabatach bo doniczki czekają więc nie focę. U mnie wąski i szczupły. Drugi pełny sezon. Może być tak, że miejscówka nie do końca jest trafiona. Ma słońce od 10-11-tej do ok. 15-16 bo potem drzewa zasłaniają. W pierwszym roku był mniejszy tak ze 120 cm a w tym miał baty po 150-160 cm - tak do czubka mojej głowy. Ewa Anda chyba pisała że u niej on jest sprzedawany jako pnąca róża.


Dla porównania mój William. Kupiłam w F goły korzeń teraz na wiosnę. Nie przeżył. W ramach reklamacji przysłali mi w doniczce z... rosyjskimi metkami. I na niej była tylko nazwa William Shakespeare bez 2000 a ta róża miała 2 wersje. Nie wiem więc w 100% co ja mam. Czy była to sadzonka z rosyjskiej plantacji czy może po prostu na ten rynek przygotowana. I którą wersję mam - tą pierwszą czy może już po liftingu 2000. Obecnie krzaczek ma coś koło 60 cm i taki jest przez cały sezon. Ładnie i obficie kwitł. Nadal ma pąki. Zapytaj Jolanki bo ona też miała WS jaki jest jej bo ma go dłużej. Bardziej miarodajna informacja będzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:22, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
zawitka napisał(a)
Iwonko napracowałaś się niesamowicie ale za to będzie trawka luks .Gdzie kupowałaś trawę bo mnie to czeka na wiosnę ;dPoleciałam zobaczyć jakiego mam zawilca bo chyba podobny do Twego mój to hybryda Margarette.Zdjęcia u mnie ;dPozdrawiam
o widzisz przypomniałaś mi o zawilcu bo zauroczył mnie i już dawno miałam cyknąć foty. Nazwy nie znam. Pani mówiła o nim na stoisku rosea.


Trawę mam tą. Na razie czekam na wschody. Normalnie mnie nosi. Za rok powiem czy to był dobry zakup
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:29, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Po drastycznych widokach różanych - kwiatowe. Jalitah i Miss Fine. Uwielbiam je.


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 14:43, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu cykam choć widok jest drastyczny. To jest ten opisywany jako oaza zdrowia Soul nie mam czasu na porządki na rabatach bo doniczki czekają więc nie focę. U mnie wąski i szczupły. Drugi pełny sezon. Może być tak, że miejscówka nie do końca jest trafiona. Ma słońce od 10-11-tej do ok. 15-16 bo potem drzewa zasłaniają. W pierwszym roku był mniejszy tak ze 120 cm a w tym miał baty po 150-160 cm - tak do czubka mojej głowy. Ewa Anda chyba pisała że u niej on jest sprzedawany jako pnąca róża.


Dla porównania mój William. Kupiłam w F goły korzeń teraz na wiosnę. Nie przeżył. W ramach reklamacji przysłali mi w doniczce z... rosyjskimi metkami. I na niej była tylko nazwa William Shakespeare bez 2000 a ta róża miała 2 wersje. Nie wiem więc w 100% co ja mam. Czy była to sadzonka z rosyjskiej plantacji czy może po prostu na ten rynek przygotowana. I którą wersję mam - tą pierwszą czy może już po liftingu 2000. Obecnie krzaczek ma coś koło 60 cm i taki jest przez cały sezon. Ładnie i obficie kwitł. Nadal ma pąki. Zapytaj Jolanki bo ona też miała WS jaki jest jej bo ma go dłużej. Bardziej miarodajna informacja będzie.


Haha, nie tak drastyczny jak moja Munstead Wood albo Ascot! Te to łysole dopiero

Hmm zainteresowałaś mnie tym WS bez 2000, bo nawet miałam gdzieś takiego kupić. Ja u siebie Williama mam, to najwyższe pędy to te najmłodsze (te z niedoborem żelaza ) i mają chyba ok. 1,2m. Mnie by pasowało, jakby rozrastał się już Louise Odier albo Cinderella

A mocno cielaś Soul wiosną? Dziękuję za fotki!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
zoja 14:45, 23 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Julitah przepiekna!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Zana 14:50, 23 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gratuluję posiania trawy
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lojalna_ 15:02, 23 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Trawnik bedxie jak z bajki pogoda sprzyja .

Memory mam i planuje go wymianie za variegatusy u mnie bo mnie wkurzają.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies