Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gosiek33 14:10, 24 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gwoli informacji po tojeści i dąbrówce można jeździć i je kosić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:49, 24 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Danusia ostatnio pisała, że najwięcej radości daje ogrodnikowi twórcze działanie. Sama pielęgnacja wyrzutu endorfin nie czyni. Widać po Tobie, że to prawda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 08:01, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiu dobrze wiedzieć bo dąbrówka będzie wylewała się na ścieżkę

Haniu - ja lubię tworzenie. Taką mam też pracę zawodową. Kreatywną. Dzień w dzień. Na pewno daje to więcej satysfakcji pod warunkiem skończenia danego tematu. A ja tak od 3 lat mam głupie wrażenie, że ogród to niekończąca się historia zmian. Autentycznie, już w tamtym roku myślałam, że aż takich rewolucji nie będzie bo przecież tyle zrobiłam a tu... hmmm. 1/3 ogrodu do góry nogami postawiona a połowa zerwana do zera Bardzo bym chciała być na etapie zakończenia, tylko pielęgnacji i patrzenia na wynik. I może po kilku miesiącach czy latach mi się to znudzi i znów zapragnę zmian. Tak jak Danusia. Ale teraz po prostu marzę o odpoczynku. Taki reset od myślenia po nocach bo te rabaty śnią mi się po nocach. Tylko skosić trawę i wyrwać chwasty. Tak choć tylko przez jakiś czas

Nie wiem jak u was, ale u mnie strasznie zimno. Siedząc i pisząc na tarasie ręce mi zmarzły.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:25, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Widoki balkonowe -dopiero z tej perspektywy widać, że jajo jest kanciaste trudno. Z dołu tego nie widać a z góry kiedyś zarośnie.


Różanka pod oknem kuchennym zarosła choć kwitnie słabo. Katalpy zaczynają zrzucać liście.


Przedtarasowa po usunięciu jednej hortki i wsadzeniu drugiej zmizerniała. Może w końcu za rok pozwolę jej zarosnąć a nie tylko wieczne zmiany tylko dla mnie widoczne.


Narożne do sprzątania. Huśtawka póki trawa nie wyrośnie musi tu zostać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
lojalna_ 11:37, 25 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jessuuu robokop a nie kobieta imponujące ! I po co tyle gadania ze jojo nie jojo !

Huśtawka uziemiona haha dobrze ze Ty tam nie zostałas
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
inka74 11:40, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Boki zarosły. Hortensje trzeba będzie przyciąć mocno na wiosnę. Dobrze zrobiłam z tą wymianą głogów na wiśnie. Tak już by były gołe gałęzie.


I tyły.


Jedna rzecz mi się rzuciła w oczy patrząc z tej perspektywy na ogród. W końcu poszczególne części ogrodu zaczęły do siebie pasować. Być bardziej spójne stylistycznie - przynajmniej w mojej świadomości/ocenie nie drażnią mnie kształty rabat lub ich proporcje. Rośliny przez powtarzalność łączą się w całość. A jednocześnie porobiły się fajne zakątki. Jest lepiej niż było. Może w przyszłości będzie fajnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:48, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
lojalna_ napisał(a)
Jessuuu robokop a nie kobieta imponujące ! I po co tyle gadania ze jojo nie jojo !

Huśtawka uziemiona haha dobrze ze Ty tam nie zostałas
bo ja taka trochę perfekcjonistka jestem. W sensie jak owal to owal. Jak koło to koło. Kwadrat ma mieć równe boki. Walczę z tym bo to czasami chore jest. Nie we wszystkim trzeba tak co do cm. A na ogród z jednej strony marudzę bo jestem zmęczona a z drugiej trochę... dumna, że tyle mi się udało zrobić. I już bym to wszystko chciała skończyć. Przejść do etapu cieszenia się.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:02, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pytanie - czy z perukowca można zrobić drzewo?? Uparcie mi rośnie w taki wiecheć na górze. Ma jeden przewodnik całkiem już spory. Hmmm... korci mnie bo cięcie od góry nie przyniosło rezultatów oczekiwanych. A cyprysik z boku powoli go zarasta...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
lojalna_ 12:16, 25 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Z tymi centymetrami to możesz sobie z moim Grzesiem rękę podać .


____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
tulucy 12:54, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12897
Iwonka, ja zrobiłam kiedyś z mojego drzewko, ale za bardzo dawał odrosty od dołu i miałam go dość, w końcu poszedł out.

Przyznaję się, latam z centymetrem i mierzę trudno, ten typ tak ma...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies