Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Zana 12:59, 25 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iiii tam kanciaste jajo, kto by to zauważył. Bardzo lubię te Twoje fotki z góry robione, fajnie że co jakiś czas robisz taką sesyjkę.
Z centymetrem może nie latam, ale mam niestety skłonności do symetrii. Ale walczę z tym
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 22:35, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
Iwonka, ja zrobiłam kiedyś z mojego drzewko, ale za bardzo dawał odrosty od dołu i miałam go dość, w końcu poszedł out.

Przyznaję się, latam z centymetrem i mierzę trudno, ten typ tak ma...
mój nie ma odrostów od dołu. Tylko jeden pień i z niego gałązki tylko. W ogóle jakieś dziwny egzemplarz mi się trafił.
Ja na początek na oko robię. Potem jak mi nie idzie to na patyk lub na buta dopiero potem z cm latam bo co spojrzę to coś nie tak. Potem wychodzi, że 2 cm przesunięcia. Dziś z 10 razy poprawiałam wsadzone już rośliny, tak 5 cm w lewo lub w prawo. I po ciemku jak zwykle skończyłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:39, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zana napisał(a)
Iiii tam kanciaste jajo, kto by to zauważył. Bardzo lubię te Twoje fotki z góry robione, fajnie że co jakiś czas robisz taką sesyjkę.
Z centymetrem może nie latam, ale mam niestety skłonności do symetrii. Ale walczę z tym
kwadratowe jaja też muszą być. Na razie twarda jestem. Nie poprawiam lubię fotki z góry bo widać układ. Wiadomo od razu gdzie krzywo. No i mam balkon i nie zawaham się z niego skorzystać a symetrycznie to i ja sądzę - jak po jednej stronie hosta to i po drugiej. No masakra z tymi układami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:50, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziś udało mi się skończyć obsadzanie jednej z 2 rabat na tyłach. Ilość doniczek z roślinkami drastycznie zmalała. W końcu. Został mi środek jednej rabaty i kawałek boku. Środek w który miał iść cis ale... zamarzył mi się tam miskant i 2 hortki albo coś takiego bardziej pionowego. Albo 2 miskanty. No i jestem w kropce. Bo cisa nigdzie indziej nie wsadzę chyba, że w doniczkę. Dużą donicę właściwie. I co tu teraz zrobić? Zdjęć nie zrobiłam bo kończyłam sadzenie po ciemku. Może jutro wrzucę jak ogarnę teren z bałaganu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
zoja 06:45, 26 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
A ja robie bez centymetra na oko
Jak krzywo to trzymam sie wersji, ze tak mialo byc

Ale super zaszalalas z tym sadzeniem fajnie, ze to juz za Toba
Bede wygladac fotek
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Kasya 07:14, 26 wrz 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
Ty najpierw dobrze przemysl nasadzenia bo będziesz przesadzać
Jak dla mnie najlepiej postawić z doniczkami i się z tym przespać nawet i z tydzień

Alez robotę odwalasz...no nie mogę ...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 08:53, 26 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
zoja napisał(a)
A ja robie bez centymetra na oko
Jak krzywo to trzymam sie wersji, ze tak mialo byc

Ale super zaszalalas z tym sadzeniem fajnie, ze to juz za Toba
Bede wygladac fotek

A ja z miarka latam jak szalona za każdym razem
____________________
Magda W samym sloncu
Doranma 09:28, 26 wrz 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Iwonko, czy był u Ciebie dziś przymrozek? Kasya pisała że u Niej -2
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
inka74 09:33, 26 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
nie dałam rady zrobić zdjęć ale z przerażeniem zobaczyłam szron na szybach (( no na taka pogodę to się nie umawialiśmy nawet nie było czasu aby sprawdzić, czy żyją. Choć jak w innej części ogrodu rośliny są OK to i tam może przetrwały.

Zojka - ja też na oko i w większości mi się udaje. Najgorzej jak coś nie wyjdzie to mimo iż na jakimś etapie odpuszczę toi tak wraca to do mnie jak bumerang i mnie męczy więc kiedyś pewnie będę poprawiać to kwadratowe i tylko ja zobaczę różnicę. To jest choroba niestety.

Kasya - i tak będę przesadzać ;( jeszcze się nie zdarzyło, żebym raz zrobiła jakąś rabatę i ruchów na niej żadnych w następnym sezonie nie zrobiła. Czasami są nieznaczne a czasami rewolucja od nowa. a bo coś nie rośnie tak jak trzeba lub się za bardzo rozrosło lub inna koncepcja lub chciejstwo - no dramat. No taka moja przypadłość. Wczoraj wolne miałam bo z dzieckiem w środku dnia do lekarza sportowego trzeba było iść więc wykorzystuję każdą wolną chwilę.

Megi - też czasami latam ale szybciej na rozmiar buta lub patyczek się robi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:34, 26 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dorotko - właśnie pisałam że musiał być bo szron był. Ale tylko na górnych oknach na poddaszu. Na ogrodzie rośliny bez szronu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies