Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:43, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Purple Pion to już u mnie klasyka - chyba 4 rok z rzędu, no trzeci na pewno. Ubiegłoroczne cebulki ładnie powtórzyły - były wysadzone i przesuszone. Jakieś 90% powtórzeń.


Resztki Exotic Emperor z różowymi no name
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:48, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Tegoroczne Salmon Parrot przebijają jednak chyba nawet EE - nie mogę się na nie napatrzeć. Niedługo widok ulegnie zmianie bo tam też są wsadzone Black Parrot. Teraz jeszcze w pąkach. Nie mogę sobie przypomnieć gdzie z papuzich wsadziłam tulipany Air nie wiem czemu tego nie zapisałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:52, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ewcia - Frezja - macham
Czekam jeszcze na kilka odmian - jeszcze 11 różnych gatunkowo ma zamknięte paki. Nic powoli.

Pozdrawiam!!

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 08:12, 01 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Patrz a ja myślałam, że narzekałaś na drzewko i klombie i w końcu takie ładne posadziłaś

tulipany przegapione przy wykopywaniu, właśnie takie same listki w tym roku zakwitły. To dla mnie duża niespodzianka. Jeden feler, że nie wiem co gdzie kwitnie

U mnie Angelique powtarzają, może nie tak spektakularnie ale jednak

Salmon Parrot - cudo

wsadzenie pojedynczych cebulek niewiele daje, dopiero sadzone jak u Ciebie daje piękny spektakl

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sarenka 08:23, 01 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czyli jednak warto wykopywać i przesadzać tulipany niż zostawiać w ziemi? Mam też takie co same listki są,ale to pewnie te, które były malutkimi cebulkami ze starej odmiany.

Iwona, czy na wiosnę podsypujesz jakimś nawozem tulipany? Muszę zgłębić temat ich nawożenia.

W tym roku będę chciała dokupić ze 100-150 cebulek. No i ta zaprawę nasienna muszę kupić do nich koniecznie
____________________
Magda W samym sloncu
BKosimkArt 08:28, 01 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
inka74 napisał(a)
Ubiegłoroczne hity sezonu Blushing Lady - cebulki z ubiegłego sezonu wysadzone i przesuszone całkiem ładnie sobie poradziły - jest ich jakieś 3/4 poprzedniej ilości. Mus dokupić, bardzo je lubię.

Ulubione mojego eMa, też je mam i faktycznie jest ich więcej, nie są mniejsze jak to czasem bywa z cebulowymi...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 08:30, 01 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Jabłoń cudna! Wczoraj dużo jeździłam po Warszawie i okolicach i jest tak dużo nasadzeń jabłoni ozdobnych, pięknie to wygląda...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
inka74 21:11, 01 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiek33 napisał(a)
Patrz a ja myślałam, że narzekałaś na drzewko i klombie i w końcu takie ładne posadziłaś

tulipany przegapione przy wykopywaniu, właśnie takie same listki w tym roku zakwitły. To dla mnie duża niespodzianka. Jeden feler, że nie wiem co gdzie kwitnie

U mnie Angelique powtarzają, może nie tak spektakularnie ale jednak

Salmon Parrot - cudo

wsadzenie pojedynczych cebulek niewiele daje, dopiero sadzone jak u Ciebie daje piękny spektakl

narzekałam i dalej narzekam. Bo te kwiatki za tydzień już opadną a owoce są tak malutkie, że ich nie widać. Do mojego kurduplastego ogródka to drzewko się nie nadaje. Oprócz tego docelowo za duże rośnie. Ekmisja będzie za płot. Zrobi mi dobre tło bo tam mam jednostajny zielony i Umbry oraz Gursztyny mi nikną.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:32, 01 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
sarenka napisał(a)
Czyli jednak warto wykopywać i przesadzać tulipany niż zostawiać w ziemi? Mam też takie co same listki są,ale to pewnie te, które były malutkimi cebulkami ze starej odmiany.

Iwona, czy na wiosnę podsypujesz jakimś nawozem tulipany? Muszę zgłębić temat ich nawożenia.

W tym roku będę chciała dokupić ze 100-150 cebulek. No i ta zaprawę nasienna muszę kupić do nich koniecznie
2 razy nawoziłam - pierwszy przy sadzeniu a drugi raz jak pierwsze kły na wiosnę pokazały ale ten drugi raz nie wszystkie. Nawóz do cebulowych.

Na razie te wykopane z ziemi przodują. W lato pokazywałam cebule te wykopane i oczyszczone.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=393#post_2
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=395

Ja nie chcę cię zniechęcić ale u mnie tulipany nie są w setkach a niestety już w tysiącach liczone. Na owalnej mam coś koło 500 sztuk. Purple Pion jest coś koło 200 itd. Jak miałam 300 sztuk tulipanów rozsianych po rabatach to efekt był żaden. Ot coś tam gdzieś kwitnie. Szczególnie, że jeszcze mam i wczesne i późne. Jeżeli ma być widoczny efekt trzeba się narobić i sporo pieniędzy włożyć. Nie wszystko na raz ale rok po roku. Ja od sierpnia przez 3 miesiące cebule skupuję. Tak jest mniej boleśnie dla portfela i rąk bo po sadzeniu bolą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:38, 01 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
BKosimkArt napisał(a)

Ulubione mojego eMa, też je mam i faktycznie jest ich więcej, nie są mniejsze jak to czasem bywa z cebulowymi...
a kupiłam je przez głupi przypadek resztka przeceniona była w L i tu taki surprise miły.

Z jabłonkami tylko bardzo żałuję, że tak krótko to trwa. Tydzień, może dwa kwitnienia i potem dopiero owocki jesienią
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies