Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 13:36, 19 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
kwartet napisał(a)
Piękną fotorelację zrobiłaś mojemu ogródkowi,dziękuję.Konik pięknie buja sie w owsicy przy schodkach z tarasu.
Powiem tak mały ogród wymaga nieziemskiej dyscypliny, a jeszcze taki pulsujący jak twój,a tobie się to udaje.
Też bym chciała więcej miejsca(ratuje mnie zapłocie.
ja właśnie dochodzę do wniosku, że w sumie mogę trochę nieużytki za płotem ogarnąć. Zamiast mieć dziki sad - wprowadzę kilka drzew dających mi tło kolorowe. Bo teraz jest jednostajna zieleń. Jedynie co to ryzykuję, że może kiedyś ktoś sobie o tym przypomni i będzie karczował. Ale wtedy może zostawi ładne drzewa.

Cieszę się, że konik znalazł dobre miejsce. Polecam się na przyszłość
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:37, 19 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zakrecona napisał(a)
Wykopałaś tulipany, czy tylko wycięłaś liście?
wykopałam. Za rok będzie tam lekka zmiana kolorystyki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:38, 19 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
gosika67 napisał(a)
U nas piękna majowa pogoda, wczoraj kupiłam trochę kwiatów w donice, dziś trzeba je posadzić. Cebule tulipanów też muszę wykopać, nie było u mnie w tym roku szału z nimi, u Ciebie ładny wysyp tulipanów, pozdrawiam.
Wczoraj u nas lało. Dziś słonko. Zaraz idę kopać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:44, 19 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
O taki sposób mi się podoba
od 4 lat tak robię. Coś by mnie trafiło jakbym te zaschnięte liście miała na rabatach. Za gęsto jest też u mnie sadzone - nie mogę sobie na to pozwolić bo byliny i róże słońca i przewiewu by nie miały. Jest spora różnica w wielkości np. Jeżówek. Te na słonku już spore a te pod listkami tulipanów tycie. Ale do połowy czerwca dobiją. No cóż mały ogród kwitnący prawie non stop wymaga pracy niestety. Samo się nie zrobi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 18:58, 19 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Bogiem a prawdą to i ja poleciałam w rabaty po powrocie, no i do tunelu - wszystkie pomidorki posadziłam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
HannaR 21:48, 19 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witam się Iwonko oficjalnie u Ciebie.
Byłam tu już kilka razy i za każdym razem chciałam spytać o tę cudowną zardzewiałą rzeźbę. Skąd ona?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
inka74 22:33, 19 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
Bogiem a prawdą to i ja poleciałam w rabaty po powrocie, no i do tunelu - wszystkie pomidorki posadziłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:36, 19 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
HannaR napisał(a)
Witam się Iwonko oficjalnie u Ciebie.
Byłam tu już kilka razy i za każdym razem chciałam spytać o tę cudowną zardzewiałą rzeźbę. Skąd ona?
Haniu kółka rdzawe są z zagramanicy o ile o nich mówimy. Kwiat zresztą też. Link mogę na PW wysłać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 22:43, 19 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Iw, Ty tytanie pracy!!!
Ja co prawda wczoraj nic nie zrobiłam, bo jak przyjechałam to okazało się, że mamy gości ale za to wpadłam na pomysł zmian na rabacie za domem . A dziś tyrałam w firmowym - eM zdarł darń pod rabatę i sadziliśmy derenie i miskanty wykopane z pojałowcowej. Nie powiem - zaczyna mi się podobać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 07:04, 20 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Normalnie 2 ogród ci rośnie do tworzenia

Ja wczoraj skończyłam zmiany na owalnej. Jabłonka wysadzona. Kalina wsadzona. Po testach widokowych ona najlepiej wypadła. Zobaczymy na jesieni czy nadal będzie mi się podobać. Dosadziłam też jednoroczne u mnie: stipę od Kwartecika i smagliczkę. Podzieliłam sadzonki bukszpanów bo część w obwódce mi padła a w ogóle to jest inna i trzeba ujednolicić. Moczą się do sadzenia. Upchnięte zostały podupadłe lawendy do reanimacji. W sumie z 20 sztuk zostało mi 9. 4 zdechławe i 5 ładnych. No i będzie drobna zmiana linii rabaty obwódki - będzie większa w początkowej części. Na razie owalna wygląda tak

Czterech liter nie urywa ale w ciągu miesiąca będzie gęsto. Jakby ktoś potrzebował złote oregano proszę mówić bo jest dużo. Zaraz będzie dużo za dużo.

A tu narożnik do powiększenia. Z drugiej strony pod tujami też minimalna korekta będzie. I potem tetris mnie czeka z roślinkami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies