Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Johanka77 16:31, 20 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
Dziewczyny, chyba znalazłam idealny materiał do wykończenia tyłu!!! Kostka bazaltowa cięta z 2 stron. Jest boska. Teraz tylko wykonawcę potrzebuję dobrego.


O fajna!!!
Gdzie ją znalazłaś?

Ja to wykonawcę ma, tylko z materiałem kłopot...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
inka74 07:03, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Fajna ta kostka! Ładnie pasuje do płyt. Opłaciło się poszukać .
My chyba w tym sezonie odpuśćimy placyk pod basen. Inne wydatki poczynione i kasy brak. Może i lepiej, w przyszłym roku trzeba będzie poprawić podjazdy i ścieżki na froncie.
podliczyłam koszt ścieżki z tyłu i mima mi zrzedła. No ale samej nie uda mi się tego zrobić bo za dużo cięcia. A materiał, bez płyt, które już są, z 1400 zł wyniesie. Robocizna min. drugie tyle...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 07:08, 21 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42596
To rzeczywiście duzo, ale pokazuj to miejsce nawet nieskończone bo bardzo tam ładnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 07:18, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
UrsaMaior napisał(a)


Hahahah nie Ty jedna Moje buksy niedługo wylatują, teraz myślę nad alternatywą. Cisy, choiny...nie wiem.
A kostka przefajna! Mój sąsiad świetnie kładzie, Mary go już wypróbowała, ale on wiecznie zarobiony.
ja sprawdzam i w razie potrzeby lepinox idzie w ruch i zbieranie. Na razie tylko 1 nalot był i nie widać innych. Myślałam o wymianie ale zdroworozsądkowe finansowe i sentymentalne podejście zwyciężyło. Ja mam ponad 20 dużych bukszpanów, głównie kule 40-50 cm i mniejsze 30 cm, kilka stożków, 1 topiar. W 95% sama je formowałam i nadal formuję od małego krzaczka. I obwódkę mam wąską na 10 metrach. Wymiana ich na cisy to znaczny koszt i strata mojej wieloletniej pracy na razie bez większego powodu. Obecnie bardzo ładnie wyglądają. Dopóki inwazji nie ma totalnej - nie wymienię. Ćma to tak samo szkodnik jak inne, które niszczą rośliny. Cisy też mogą chorować. A 3 tys. przyda się na zrobienie ścieżki z tyłu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:26, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)


No powiem Ci! Jest do czego wracać...
I jakie to jest przyjemne
oj bardzo miłe. Dziękuję Serducho mi się raduje, że mi tak wszystko ładnie rośnie mimo słabej gliny/iłu. A może właśnie dlatego, że wybrałam rośliny odpowiednio i do gleby i do nasłonecznienia. Trochę też dobrego torfu z obornikiem tu poszło. No w każdym razie wiem, że różaneczniki u mnie to wieczna walka więc są eliminowane.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:27, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)


O fajna!!!
Gdzie ją znalazłaś?

Ja to wykonawcę ma, tylko z materiałem kłopot...
niestety u mnie i nie wozi. My sami transport szukamy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:48, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
To rzeczywiście duzo, ale pokazuj to miejsce nawet nieskończone bo bardzo tam ładnie
Teraz chwilowo częściowo rozbabrane bo zmiany są. Niby kosmetyczne ale sporo czasu zabierają. I ciągle tam bałagan zostaje.

Za to wczoraj o 22-giej skończyłam przeróbkę tej rabaty - tak było


Asia Makadamia skutecznie zasiała ziarnko potrzeby zmian i po godzinie pracy było tak. Po następnych 15 minutach kształt się z prawej strony zmienił jeszcze nieznacznie.


A po następnych 4-5 godzinach kombinowania co, gdzie i jak, było tak.

I widok balkonowy z góry


Trochę poszłam na łatwiznę bo belek nie przesunęłam. Jeżeli będzie mnie widok drażnił - zmienię. Na razie sił i chęci i motywacji zabrakło. Do efektu końcowego daleko bo brakuje jeszcze roślin. I te co są to w dużej części albo rozsadzanie albo odratowywane przed ślimakami ale ogólny zamysł podoba mi się. Pewnie jeszcze kilka zmian zajdzie. Zobaczymy. W sumie ta rabata 4 raz jest poszerzana
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 08:06, 21 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42596
Mi ten widok nie przeszkadza a wręcz przeciwnie
Jak ty masz sile w taki upał działać... ja się rozpływam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 08:07, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Znakomita przeróbka

Podziwiam ile sił masz by wszystko samodzielnie robić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:10, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wieczorem robię. U mnie wczoraj znośnie było a w nocy ładnie popadało. Teraz przez 2 dni ma być deszczowo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies