Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:58, 17 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Kochana, ja się nie dziwię ze po takiej robocie to ty masz lenia!
dobiło mnie wrzucenie prawie 800 kg gruzu na przyczepę bo trzeba było wywieźć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:04, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Iwonka napisał(a)
Iwonka wczytałam się w twój ogrodowy początek, podczytuję ostatnie wpisy i powiem ci, że jak to mówią w Małopolsce: harpagan jesteś - zuch dziewczyna
Czy wszystkie Iwony tak mają, że harują jak faceci i jeszcze się cieszą Gdy czytałam o zakupie sprzętu do skuwania betonu i przebijaniu się, aby stworzyć nową rabatę, to jakbym siebie widziała. Moja krew



Z drzewami niezłe roszady zrobiłaś Ja też w ostatnim miesiącu z 5 sztuk kilkuletnich poprzesadzałam. Nie dziwię się, że leń cię dopadł. Ja zazwyczaj mam tak, że jak mam wizję to szaleję z robotą jak na dopalaczach, po czym nagle zaliczam taki zjazd, że nawet szklanki nie chce mi się przesunąć Wariactwo z tym ogrodem Będę częściej u ciebie bo czuję tu bratnią duszę
trzeba sobie jakoś w życiu radzić młot pneumatyczny to teraz moja nowa zabawka. eM narzeka, że się w kuchni tak nie realizuję chyba już takie Iwony są.

Ach te drzewa. Więcej by się ich chciało a potem się człowiek za głowę łapie co on wtedy myślał jak je kupował. Ech. Też tak mam z robotą i w ogrodzie i w domu i w pracy. Wizja to podstawa
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 08:05, 18 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
I z klonem żadna z nas nie trafiła. To Acer spicatum czyli klon kłosowy. Zarezerwowałam go sobie. Idealne miejsce mam dla niego za płotem



Różne widziałam, takiego nigdy. Najwięcej bobu zadały mi jego prawie owalne liście. Wiesz, że to spore drzewo może być, i wilgoci potrzebuje? Znasz tę stronę z klonami?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:13, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiu, strona mi znana. On za płotem może mieć i 10 metrów. Nic się nie stanie. Tam takie czeremchy rosną wielkości korony jak mój cały trawnik. Odsunę go z 10 metrów od płotu. Mówisz, że to głupi pomysł?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 08:17, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Gartentraume mam w donicy. Zdrowa. Minus za krótkie trzymanie kwiatu. Ale u mnie w pełnym słońcu i nie w rabacie. Baronessa jest OK. Do kompletu Mariatheresia by się przydała. Dąb Green Dwarf ładnie u mnie rośnie i się przebarwia na jesieni. Mączniaka nie miał.


Zrobiłabys zdjęcie tej róży?? Oglądałam filmik i pan mówił o sierpniowym cięciu róż, potem po kolei mówił,które ciąć a które nie i o tej róży mówił, że ona kwietnie całe lato do późnej jesieni co mnie zachęciło do zainteresowania się ta róża

I przy okazji dęba też bym chciała zobaczyć, jakoś nie pamiętalam, że go masz, teraz na świeżo to wiem, że Makadamia kupiła
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:22, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
dobiło mnie wrzucenie prawie 800 kg gruzu na przyczepę bo trzeba było wywieźć.
Nie wiem czy bym podniosła się po takiej ilości. Gdzie gruz wywozisz? Mam go duuzo, a problem z utylizacja.
Ja wczoraj przez pół godziny tylko taczkę wykopałem dużych kawałów i od razu wrócił ból w łokciu, ale przez noc przeszło
____________________
Magda W samym sloncu
Gosiek33 08:30, 18 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Metasekwoja na rabacie w rogu



Ładnie metasekwoi w tym miejscu









inka74 napisał(a)
Miejsce obecnego odpoczynku





podoba mi się Twoje miejsce wypoczynku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:31, 18 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosiu, strona mi znana. On za płotem może mieć i 10 metrów. Nic się nie stanie. Tam takie czeremchy rosną wielkości korony jak mój cały trawnik. Odsunę go z 10 metrów od płotu. Mówisz, że to głupi pomysł?


Jak za płotem to ok
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 09:06, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Megi, gruz przyjmują u nas na zwałce pod cmentarzem ale musisz mieć meldunek z Wołomina. Nie mam pojęcia jak jest dla innych regionów i jaka cena.

Zdjęcie róży w obecnym stanie. Przekwitła i muszę ją przyciąć to jeszcze raz zakwitnie do jesieni. Rośnie bezproblemowo. Ja jakoś nie zachwycam się nią ale też nie mam problemów. Ogólnie jest OK, pewnie w gruncie pokazałaby więcej.

Za to u Anulajdy kwitnie zjawiskowo
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6417-anulajda-w-raju?page=503#post_0

Dąb Green Dwarf jest u mnie od ubiegłej jesieni. Bezproblemowy. Zwarty. Może dlatego u innych łapie mączniaka bo korona jest gęsta. Na platanie też 3 listki z mączniakiem znalazłam. Katalpa Nana z mączniakiem a luźniejsza Aurea już bez. Ale np. tulipanowiec Edward Gursztyn mimo iż w miarę zwarty to nic na razie nie łapie.


Ogólnie z roślin o kulistych małych i naturalnie formowanych koronach zerknij na:
- ambrowiec Gum Ball - po 10 latach ok. 2-2,5 metra
- tulipanowiec Edward Gursztyn - po 10 latach 1 metr
- dąb Green Dwarf - po 10 latach 1,5 metra
Jest jeszcze jakaś robinia ale nie pamiętam odmiany i ile ma korona.

Większe korony ale też okrągłe naturalnie mają
- katalpa Nana - mam, to ta z mączniakiem, do chyba 3 m ale można ogławiać
- wiśnia Umbraculifiera - 3-4 metry, nie zalecane cięcie
- platan Alpens Globe - 3-5 metrów, można ogławiać

Wysokość docelowa zależy od miejsca szczepienia bo one raczej tylko w takiej formie występują.

Te znam z moich poszukiwań. Może dziewczyny coś dorzucą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:16, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)


Jak za płotem to ok
tam i tak jest wysokie tło. Przynajmniej kolorowe będzie. Ostatnio tam 2 metrowy dąb zobaczyłam. Zbyt blisko mojego płotu. Musi wylecieć.
Miejsce wypoczynku coraz bardziej sobie chwalę i korzystam wczoraj z przyjaciółką siedziałyśmy bardzo długo wygodnie jest.

Metasekwoja - zobaczymy. Na razie trochę za niska w stosunku do reszty ale kolorystycznie zgodna z tują i ładnie wybija się z narożnika. Niestety będzie kiedyś cięta. Trudno. Coś za coś.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies