Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 11:29, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Aniu, nawet nie wiesz jak bardzo mi było potrzebne spotkanie z wami i twój ogród. Raj dla duszy i ciała bo zapiekanki pyszne. I słodkości. Beza Lucy obłędna.
A ta parocja co ją na targach dorwałaś - chodzi za za mną. To ta Persian Spire? Upewnię się. Zastanawiam się nad kupnem jej do dużej donicy przed domem. Jedyne co mnie powstrzymuje to to, że kiedyś trzeba by było ją do gruntu posadzić a u mnie sama wiesz jak naćkane. Chyba, że jednak umbrę uśmierciłam to byłoby miejsce...

Na moim kandelabrze z gruszy też rdza była w tym roku, nie pryskałam, oberwałam wszystkie listki porażone (dobrze, że mała jest) i potem już nie wróciła. Ale owoców finalnie tylko 3 zjadłam. Czereśnie na wachlarz wyprowadziłam ale ilość mszycy mnie na nich rozłożyła na łopatki. Nie chciałam pryskać. Dodatkowo dopiero po czasie dowiedziałam się, że muszą być przy tej odmianie, co wybrałam, inne zapylacze w pobliżu a ja 2 takie same wybrałam. Nauka pobrana
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MartaKozak 14:34, 30 wrz 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
kwartet napisał(a)

Marto w takim prowadzeniu(kordon) sprawdzają się jabłonie i grusze. To ich trzeci sezon, jabłka owocowały już w drugim(słabiutko) z gruszami tak różowo nie jest no i łapią mi rdzę.Grusze normalnie rosnące też później wchodzą w owocowanie.Pamiętać trzeba o kupowaniu na odpowiedniej podkładce ,posadzeniu pod kątem 45 stopni a potem ciąć.


Dzieki
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
inka74 14:37, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Parocja dla Ani
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anka_ 14:49, 30 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dzięki Iwonko. Piękna jest.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
jolanka 14:50, 30 wrz 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iwonka, ta parocja hmm podoba mi się Jak bedziesz się rozglądać to może Ci w oko wpadnie i dla mnie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 14:52, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Zdjęcia ze szkółek internetowych nie oddają jej uroku, Iwonce udało się to złapać cudna jest
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 14:54, 30 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Na zdjęciach to ona taka płonąca jest .
Bardzo zgrabne drzewko. I nie duże .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 15:11, 30 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dopiero zaczyna czerwienieć, jeszcze trochę i nie będzie można od niej wzroku oderwać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 15:22, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ania, nie ma za co

Jola - może do Łucji zamówienia się dołożymy? Ja bym chciała na miejscu coś zakupić coby obejrzeć ale nie widziałam.

Lucy - wszystkie zachwycałyśmy się jej listkami takimi prawie świecowymi, błyszczącymi i kolorem, który zaczęła pokazywać, takim głębokim bordowym. Mnie ciekawi, jak będzie kwitła. I czy ew. przeżyje mi na tarasie. Stąd zastanawiam się, czy ją zakupić teraz.

Kasiu - bardzo ładna była. U ciebie też by się na nią miejsce znalazło, wiosną ))))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:30, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Dopiero zaczyna czerwienieć, jeszcze trochę i nie będzie można od niej wzroku oderwać
Kwartecik może za jakiś czas wrzuci nam zdjęcia takiej czerwonej. Jak już zdjęcie z gabinetu wrzuciła u Asi na wątku )) swoją droga jak ja bym miała taki widok to bym nie potrafiła pracować
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies