Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sarenka 15:45, 14 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Oo, zamówiłaś przez neta
Miałaś jakieś typy szkółek? Ja się zastanawiam nad dereniem i grujecznikiem, no i Hilli jest w dobrej cenie ale najpierw muszę kupić Amanogawy,żeby wiedzieć jak rozplanować żywopłot
____________________
Magda W samym sloncu
Monia81 19:26, 14 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Iwonka no cóż zrobić z naszą wolą, jak roślinki same do nas mówią ja zakupiłam 2 piwonie, tak mi ich szkoda było, że leżały sklepie... oj nie mogę po sklepach chodzić.... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
inka74 19:28, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gosiek33 napisał(a)
Choroba nie odpuszcza

straszne to
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:44, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Kasia_CS napisał(a)


hihi, no to w tym roku mozna u Ciebie niezłe podsumowanie zrobić - mam wrażenie, że to jeden z najbardziej sadzeniowo pracowitych - takich z "poważnymi" roślinami, bo robiłaś dużo drzewnych roszad.
aż ciekawa jestem jak by nasze ogrodowiskowe wątki wyglądały, jakby tak każda podsumowała sezon co posadziła, co zmieniła - mogłoby być ciekawie

A weekendzic przy ciurkadełku bardzo miły - fajna odmiana relaksu
w tym roku trochę tego było...
Na szybko 15 drzew i większych krzewów. Dobrze że 6 sztuk na zapłocie. Jak to wszystko porośnie to mnie zarośnie doszczętnie. Chyba musi przyjść opamiętanie. Nawet nie chyba. Musi bo teren się kończy. Albo trzeba coś wykopsać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:47, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
sarenka napisał(a)
Oo, zamówiłaś przez neta
Miałaś jakieś typy szkółek? Ja się zastanawiam nad dereniem i grujecznikiem, no i Hilli jest w dobrej cenie ale najpierw muszę kupić Amanogawy,żeby wiedzieć jak rozplanować żywopłot
w sumie nie. Zaczęłam szukać jordana i w jednej szkółce był i on i parocja. Ryzyk fizyk. W tym tygodniu ma być.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 19:49, 14 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
w sumie nie. Zaczęłam szukać jordana i w jednej szkółce był i on i parocja. Ryzyk fizyk. W tym tygodniu ma być.
o to daj znać koniecznie,może maja te co ja szukam
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 19:50, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Monia81 napisał(a)
Iwonka no cóż zrobić z naszą wolą, jak roślinki same do nas mówią ja zakupiłam 2 piwonie, tak mi ich szkoda było, że leżały sklepie... oj nie mogę po sklepach chodzić.... buziaczki
ja już nie chodzę ale po prostu za dużo mam miejsc z roślinami w zasięgu 5 minut samochodem i to jeszcze po drodze z pracy i... Tak wychodzi w sumie to bardzo się nie bronię
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 20:14, 14 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ten Jordan też mnie zaczarował na fotkach u Izy : ) ....nie wiem czy nie pojadę do mojej ulubionej szkółki jutro .....kusicielki


A parocję musiałam wygooglować nie znałam do tej pory - też fajna

Iwona Ja tez mam prawie po drodze z pracy szkółkę - to z jednej strony jest super ,ale z drugiej .....portfel cierpi ....i naleśniki cały tydzień na obiad hihi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 22:54, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Oj piękny ten klon. I parocja na żywo bardzo dobre wrażenie zrobiła. Zobaczymy jakie sadzonki mi przyślą. Zakupoholizm roślinny muszę zacząć leczyć. W teorii mam teren na którym mogę szaleć ale w praktyce ogród jest tam gdzie dom. No dla mnie to 2 nierozerwalne elementy. Plan na ten rok zrobiony. Kostka położona. Tyły za domkiem i za płotem ogarnięte, rabaty poszerzone. W ogrodzie w końcu doszłam do takiego etapu, że niewiele mogę poprawić. Muszę teraz wykazać cierpliwość i poczekać na rozrośnięcie się roślin i zbadanie czy to co chciałam to jest właśnie to co mam. Właśnie studiuję Szkołę cięcia i taki własny kalendarz cięcia muszę sobie stworzyć. Inaczej biedna będę. Zarosnę. Kasia słusznie zwróciła uwagę że dzieje się u mnie w szkielecie sporo choć tego aż tak nie widać. Teraz to mi się jeszcze 2 elementy marzą z architektury - konstrukcja obudowy huśtawki i taras drewniany z pergolą jako stałe miejsce na stół. Ot taka fanaberia. I chciałabym, aby glicynia porosła ścianę domu. Ech...

A tak ogólnie to zabrałam się w końcu za cebulowe. Nie wiem jak ja je planowałm ale teraz nic mi nie pasuje.
Edit. Ponad 300 sztuk posadzone. Pierwsze 3 rabaty zrobione.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Tamaryszek 23:33, 14 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Tyle drzew posadziłaś w tym roku..! To wyraźnie wpływa na wygląd ogrodu.
A ile to gatunków? Czy powtarzasz je? Patrzę na piękności i mnie się zachciewa...
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies