Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Zana 10:54, 18 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
Anula, kochana. Nie masz co nadrabiać. W skrócie została poszerzona jedna rabata i nadal nad nią pracuję.
To ta pod oknem, z boku działki za tarasem. Trawnik się zmniejszył


Reszta rabat bez zmian. Czas miałam wypełniony innymi obowiązkami i jeszcze jakieś 3 miesiące mnie czeka tych innych spraw.
W tzw. Międzyczasie szukałyśmy drzew do Joli April, jeden Alpens wylądował u mnie coby klimatyzator sąsiada nie rzucał się w oczy i to tyle. A i byłam podołować się u Kwartecika. Koniec września jest wrzucony telefoniczny skrót.


Dobra zmiana
Czy to drzewko takie fajne przy białej kuli to było? Jakoś nie pamiętam, ale stawiam, że to coś nowego. Podoba mi się, powiększenie oczywiście na Plus.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Poppy 18:37, 18 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
No zaszalalas drzewnie kolezanko! nie wiem, naprawde nie wiem, gdzie Ty to miescisz.
Ta rabata podokienna mega zyskala, w ogole wszystkie po zmianie ksztaltu. I dalej podtrzymuje, ze czesc cienista to moja ulubiona u Ciebie.
Ale tego slonca to zazdroszcze, bo mam za malo.

Iwonka, masz moze derenia chinskiego? Bo mysle o china girl, i nie wiem, czy on lubi ciecie. A moze sa jakies ladniejsze derenie?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 18:48, 18 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
mrokasia napisał(a)


Siatki w oknach mam . Nasion mam bardzo dużo bo po drugiej stronie domu jest lasek ze zwykłymi brzozami. No i mam nadzieję, że może Doorenbosy tak nie śmiecą... . Zresztą do tej pory miałam akacje i te też mega śmieciły.
i to jest dobre podejście )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:53, 18 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Zana napisał(a)


Dobra zmiana
Czy to drzewko takie fajne przy białej kuli to było? Jakoś nie pamiętam, ale stawiam, że to coś nowego. Podoba mi się, powiększenie oczywiście na Plus.
Ania, dziękuję. powiększenie też mi się podoba. Trochę inna perspektywa się zrobiła. A tego buka formowanego nie było. To dla mnie specjalne drzewko. To drzewko mojej mamy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:06, 18 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Poppy napisał(a)
No zaszalalas drzewnie kolezanko! nie wiem, naprawde nie wiem, gdzie Ty to miescisz.
Ta rabata podokienna mega zyskala, w ogole wszystkie po zmianie ksztaltu. I dalej podtrzymuje, ze czesc cienista to moja ulubiona u Ciebie.
Ale tego slonca to zazdroszcze, bo mam za malo.

Iwonka, masz moze derenia chinskiego? Bo mysle o china girl, i nie wiem, czy on lubi ciecie. A moze sa jakies ladniejsze derenie?
Nie mam China Girl ale patrzyłam na niego. Dereni mam mało i młode. Jednego kousa, który nie kwitnie. Tegoroczne Venus i Teutomia oraz Cherokee Chief, 2-latek u mnie, ten jest obłędny.
Ale patrzyłam na China. Podobał mi się kwitnący.

Słońca mam jak dla mnie trochę za dużo. Niby ok ale i tak jak przychodzi do sadzenia - trudno. Ja jednak wolę klimat cienistej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 20:48, 18 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Nie mam China Girl ale patrzyłam na niego. Dereni mam mało i młode. Jednego kousa, który nie kwitnie. Tegoroczne Venus i Teutomia oraz Cherokee Chief, 2-latek u mnie, ten jest obłędny.
Ale patrzyłam na China. Podobał mi się kwitnący.

Słońca mam jak dla mnie trochę za dużo. Niby ok ale i tak jak przychodzi do sadzenia - trudno. Ja jednak wolę klimat cienistej.


Sprawdzilam Cherokee Chief, ale on szerszy niz China Girl docelowo.
Znalazlam nawet takiego kolumnowego, Cornus kousa 'Sluis Slim, ma miec do 2m na szerokosc.

Planujesz ciecie swoich??

A co do slonca to wiesz, masz tyle drzew, jeszcze w powijakach, jak dasz im kiedys wybujac, bedziesz miala sporo cienia i swiatlocienia
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 21:00, 18 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Tnę Cherokee. Zaraz po kwitnieniu. U mnie ma metr szerokości. Tu jego kwitnienie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=623#post_9


A tu zobacz z ogrodu botanicznego w Łodzi
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=626#post_2
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:55, 21 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Dla tych co zastanawiają się wyborem małej kocimiętki na brzeg rabaty. Kupiłam w tym roku 2 odmiany Purrsian Blue i Purple Haze. Po jednym sezonie, z małej sadzonki mam takie.
Purrsian Blue - mała, zwarta kulka. Kwitła 2 razy. Zdjęcia teraz na koniec sezonu.


Purple Haze - płaska i bardzo taka ośmiornicowata ale za to ma ogromne kwiatostany. Dużo wolniej zbiera się w sobie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 11:17, 21 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mam Purple Haze. Fakt, wylewa się z rabaty, trzeba pilnować, żeby czegoś nie zadusiła - ma ciężkie pędy. Teraz kwitnie u mnie 3 raz w tym sezonie, po przycięciu zbiera się bardzo szybko. Owady ją uwielbiają - latem krzaczki aż "chodziły" od bzyków Podoba mi się bardziej niż Walker's Low, która robi się drapakowata.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Poppy 22:45, 21 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Tnę Cherokee. Zaraz po kwitnieniu. U mnie ma metr szerokości. Tu jego kwitnienie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=623#post_9


A tu zobacz z ogrodu botanicznego w Łodzi
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=626#post_2


Dziekuje slicznie Bede miala o czym myslec!
I po co mi to bylo
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies