Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 09:59, 17 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Obiecałam zdjęcia nabytków internetowych
Parocja Perssian Spire wysokość 80 cm (zmierzyłam bez doniczki, kolor listka odjął mi mowę. Śliczny amarant


Klon przyszedł łysy ale z jednym pędem na 130 cm- pytanie czy go sadzić czy przechować w garażu???


I coś dla gałgAsi ) zaciekawiłaś mnie bardzo tą hortką, postanowiłam spróbować
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 10:03, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9906
Kolor listka śliczny i nietypowy.
Klona bym zadołowała na rabatę, w garażu zasuszysz, korzenie dalej rosną. Przynajmniej ja dołuję na rabatach. Nic w garażu nie zostawiam, to bardziej naturalne mi się wydaje. Przenoszę tylko do ciut większych doniczek.
Rozwój hortki będziemy obserwować
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 10:07, 17 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Hortka ładnie przebarwione listki ma. Na zimę ją zadołuję.


A z klonikiem to prawda. 2 już tak załatwiłam choć 2 inne pięknie w domu się przechowały ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 10:13, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9906
Zwłaszcza że widać że one wszystkie w torfie. Ja trochę próbowałam ten torf wytrzepać, to co nie trzymało się korzeni. Chyba że bryła mocno zwarta.
Ja mam do posadzenia Blue Bird i ciągle dumam czy jednak nie za późno i też tylko zadołować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 10:28, 17 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)
U mnie głównie kilkunastometrowe sosny, bo mam las. Urozmaicam go brzozami wielopiennymi. Oraz grabami, klonami i bukami, na obrzeżach i tam gdzie mam luźniej. Teraz dokupiłam dereń odm chińska, klon tatarski czyli ginnala i świdośliwy lamarca.
Oraz perełkę na rabatę Cercis Ruby Falls.
Mam też jedną zaciszną rabatkę z klonami palmowymi. Ale to taki smaczek przy tarasie, gdzie są też bambusy
A które z tyvh drzew przebarwiają się na żólto/pomarańczowo? Szukam czegoś do rogu działki ( pod drutami by roslo) Brakuje mi bardzo roślin w takich kolorach bo tylko broza z tylu domu sie tak przebarwia

inka74 napisał(a)
Obiecałam zdjęcia nabytków internetowych
Parocja Perssian Spire wysokość 80 cm (zmierzyłam bez doniczki, kolor listka odjął mi mowę. Śliczny amarant


Klon przyszedł łysy ale z jednym pędem na 130 cm- pytanie czy go sadzić czy przechować w garażu???


I coś dla gałgAsi ) zaciekawiłaś mnie bardzo tą hortką, postanowiłam spróbować


Ten listek wygada jak doklejony Sliczny

Ta hortka jest super, właśnie o niej poczytałam i już zaczęłam myśleć czy by jej nie posadzić na słoneczku do tych cisow, Amanagowy itd...
napiszesz mi na priv gdzie zamawiałaś?
____________________
Magda W samym sloncu
April 10:36, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9906
Na żółto to tylko klon tatarski. Ale to zależy od egzemplarza, bo u niektórych jest czerwony. Najlepiej kupować w stadium przebarwień, to wtedy wszystko widać.
Lepszym fachowcem od przebarwień jest Inka, ona ma większą kolekcję.
Ale jak nie zależy ci koniecznie na drzewie, to polecam hortensję PRIM'WHITE. Mam na pniu i nic tak teraz nie świeci jak ona.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 10:45, 17 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Inka to już pewnie traci powoli cierpliwosć do mnie co mnie nie dziwi
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 10:48, 17 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Jola, a po co to robisz? W sensie trzepiesz "torf"? Tylko niszczysz młode korzenie roślinom. Rozluźnia się jak korzenie są zbite, poplątane. Niektórym roślinom można nacinać, aby szybciej się przekorzeniały ale tu trzeba mieć doświadczenie i wiedzę, którym to odpowiada.
A uwierzysz, że u mnie wszystkie najpiękniej kwitnące hortensje i nie tylko one bo w zasadzie wszystkie inne rośliny oprócz róż, są posadzone właśnie w "torfie", który mieszam z glebą rodzimą?
Ja dzięki temu, że w kilku szkółkach bywam często i lubię rozmawiać z pracownikami, to jestem wpuszczana od czasu do czasu na zaplecze. Ostatnio widziałam proces przygotowania mieszanki do sadzenia. I uwierz mi, to nie jest tak, jak niektórzy tu wpierają, że to sam torf. I oprócz tego, że torf nie jest jeden i taki sam. Tu masz dosyć przystępnie opisane i na bazie literatury fachowej
https://www.fajneogrody.pl/2015/04/torf-jego-rodzaje-i-zastosowanie.html
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:06, 17 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Megi, ja mam ogromne pokłady cierpliwości, musiałam je w sytuacjach zawodowych w sobie wypracować. Jedynie co mnie irytuje u ludzi ogólnie to takie bezmyślne przeświadczenie, że wszystko wiem lepiej a inni g..o wiedzą i się na niczym nie znają, bezczelne wykorzystywanie innych, nieliczenie się z innymi i chamstwo. No u mojego eM to jeszcze lenistwo żadnej z tych cech nie przejawiasz ))

Jaka wielkość drzewa? Pokrój? Na żółto pomarańczowo najpiękniej chyba klony się przebarwiają ale wszystko zależy od twoich preferencji. Wiśnie ozdobne tak też się teraz przebarwiają. I całe mnóstwo innych. Aby coś wybrać trzeba mieć więcej danych

Jola - tatar na żółto się przebarwia? Ja tylko czerwone widziałam. A on nie zaczyna od żółtego aby przejść w czerwień? Mój zrzucił liście bo to świeża sadzonka więc doświadczenia mi z nim brak...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 11:16, 17 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tak sobie obiecuję, że przysiądę i nadrobię zaległości u Ciebie, a tu ciągle deficyt czasu. Ale widzę, że nie ustajesz w zakupach. Klona zadołuj i osyp korą, spokojnie przezimuje. Gdzie zakupy znajdą miejscówkę w Twoim zapakowanym ogrodzie?.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies