Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

mrokasia 11:17, 17 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Mój nowy ginnala był żółto-pomarańczowy. Obecnie łysy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 11:30, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
inka74 napisał(a)
Jola, a po co to robisz? W sensie trzepiesz "torf"? Tylko niszczysz młode korzenie roślinom. Rozluźnia się jak korzenie są zbite, poplątane. Niektórym roślinom można nacinać, aby szybciej się przekorzeniały ale tu trzeba mieć doświadczenie i wiedzę, którym to odpowiada.


Napisałam że "trochę" i że to "co nie trzymało się korzeni". Jak przenoszę z doniczki do doniczki i mi się osypuje to przecież nie będę ładować tego z powrotem. Wolę dodać świeżej ziemi. Ja widzę, że te rośliny tylko w torfie muszę podlewać znacznie częściej i niż te które mają ziemię i wilgoć trzymają.
Ze szkółek w bardzo różnych "mieszankach" mam rośliny. Oceniam co powinnam wymienić bo obsycha, a co trzyma się samo i wtedy nie ingeruję, dopiero sadząc docelowo rozluźniam korzenie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:33, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
inka74 napisał(a)


Jola - tatar na żółto się przebarwia? Ja tylko czerwone widziałam. A on nie zaczyna od żółtego aby przejść w czerwień? Mój zrzucił liście bo to świeża sadzonka więc doświadczenia mi z nim brak...


Teraz łysy a był tylko żółciótki, choć zapędów innych kolorów nie widziałam ani grama. Też nie wiem jak będzie docelowo bo to nówka jeszcze nie posadzona, więc też nie przesądzam. Dlatego napisałam, że najlepiej kupować w fazie przebarwień, bo czerwień czerwieni nie równa i odcieni cała masa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 11:59, 17 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mój tatarski trzeci rok i zawsze żółty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 12:15, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Debata drzewno-krzewno-liściowa, bardzo na czasie, jak dla mnie .
Parocja z tym listkiem - jak piórkiem przy kapeluszu - śliczniasta. Będziemy sobie pokazywać, co z nich urośnie.
Hortensja... Uch, nie bardzo widzę u siebie miejsce dla niej, a podoba mi się nad wyraz. Nic, nie wszystko naraz . Ale cieszę się, że Cię zainspirowałam
Kolor ginnala - pokazałam u siebie listki, które mój zgubił - żółciutkie, ale z rumieńcem. Uznałam, że gdyby utrzymały się dłużej na drzewie, byłby pożar - i tego będę się trzymać, choćby niewiemco . Ale wiecie co - jest klon tatarski i klon tatarski odm. ginnala, i to może być powód problemów z przebarwianiem. Prawdziwy ginnala powinien płonąć. Zwykły tatarski niekoniecznie... jest żółty...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 12:19, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Mój to odmiana ginnala ale jak pisałam, świeżak bez doświadczeń.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 12:25, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiesz, Jolu, oby nie było tak jak z grackami - zobacz, jak wiele miskantów "chce" nimi być. A mało który jest... W końcu jeden i drugi klon tatarski, nieuwaga, niedouczenie - i już są pomyłki. Nie dopuszczam myśli, ze mogłoby to być również działanie świadome... żeby się lepiej sprzedawało...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 12:37, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Mój Ginnala od Schmita. No raczej ufam
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 12:38, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A nie, ja nie o Twoim , tak ogólnie to było...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 12:45, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Spoko, wiem co masz na myśli, tylko bronię mojego własną pierwsią ale nie zależy mi na czerwonych przebarwieniach. Żółty też jest OKI
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies