Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Poppy 15:39, 18 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Dziś udało mi się wrzucić przedostatnią partię cebulek tulipanów w rabaty. Nie wytrzymałam i w ubiegłym tygodniu domówiłam na przecenie 2 odmiany. Zobaczcie jak ogromne cebule mi przyszły


Ale cebuliska!
Dawno takich dorodnych nie widzialam! Az jestem ciekawa, czy to ich cecha odmianowa, czy po prostu dobrze podpasione
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 21:13, 18 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
mrokasia napisał(a)
Wow, ale cebule!
Moje ciągle leżą i czekają... .
ja jeszcze tylko jeden weekend i finito )) oby ten, co będzie był w miarę ciepły i bez deszczu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:24, 18 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Anda napisał(a)
Mnie w tym roku tyle chorób dopadło jesienią, że ani cebulki nie wsadziłam. Nie wiem, czy jeszcze coś zrobię, czy poczekam do przyszłego sezonu.
Ewcia, czasami tak bywa. Ja za dużo ich kupiłam aby zostawić.

Co do planów - jutro zrobię zdjęcia ile tego betonu już tam jest. Z kaliną może być problem bo jak żyje to jej nie ruszę ale jak zimy nie przetrwa to temat sam się rozwiąże. Problemem jest też owalna sama w sobie bo ona na środku jest o ok. 20 cm wyżej niż trawnik. To taka górka sama w sobie jest. Przesadzanie wszystkiego sobie nie wyobrażam. Piny przeglądam. Te różane też. Uwielbiam takie porównania kwiatów. Ale pomysłu nie mam na połączenie takie abym od razu czuła, że to jest to.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:26, 18 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Poppy napisał(a)


Ale cebuliska!
Dawno takich dorodnych nie widzialam! Az jestem ciekawa, czy to ich cecha odmianowa, czy po prostu dobrze podpasione
też pierwszy raz takie widzę. Ma przyjść jeszcze z drugiej firmy Liberstar. Porównam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 07:42, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
inka74 napisał(a)
Ewcia, czasami tak bywa. Ja za dużo ich kupiłam aby zostawić.

Co do planów - jutro zrobię zdjęcia ile tego betonu już tam jest. Z kaliną może być problem bo jak żyje to jej nie ruszę ale jak zimy nie przetrwa to temat sam się rozwiąże. Problemem jest też owalna sama w sobie bo ona na środku jest o ok. 20 cm wyżej niż trawnik. To taka górka sama w sobie jest. Przesadzanie wszystkiego sobie nie wyobrażam. Piny przeglądam. Te różane też. Uwielbiam takie porównania kwiatów. Ale pomysłu nie mam na połączenie takie abym od razu czuła, że to jest to.


Cała zima przed nami na szukanie pomysłów. A znając Ciebie to na pewno w końcu Cię natchnie.

Mi w związku z górką przyszła do głowy ławeczka z niską roślinnością pod nogami, okolona wysokimi bylinami, tudzież krzewami, ze ścieżką żwirową.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewsyg 08:07, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bardzo podoba mi się kształt kwiatów tych tulipanów. Kiedyś je zamówiłam,ale wyrosły inne

Będzie cudnie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
inka74 10:04, 23 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Anda napisał(a)


Cała zima przed nami na szukanie pomysłów. A znając Ciebie to na pewno w końcu Cię natchnie.

Mi w związku z górką przyszła do głowy ławeczka z niską roślinnością pod nogami, okolona wysokimi bylinami, tudzież krzewami, ze ścieżką żwirową.

Ewcia, nie wiem czy te zdjęcia pomogą. Podjazd jest duży, do tego rabata z kamieniem dlatego myślę o mniejszej ilości typowych ścieżek. Na ławkę niestety tu nie ma miejsca
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:06, 23 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
ewsyg napisał(a)
Bardzo podoba mi się kształt kwiatów tych tulipanów. Kiedyś je zamówiłam,ale wyrosły inne

Będzie cudnie
Zobaczymy na wiosnę ) mam taką nadzieję, że będzie ładnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:10, 23 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Dla Asi Makadamii - mój Cherokee Chief teraz. Formuję go ma mini drzewko. Jest u mnie 3 sezon. Rabatka pod nim ma 1x1 m

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:18, 23 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
inka74 napisał(a)




Na zdjęciu to wygląda na maleństwo, na szczęście w realu jest tu trochę przestrzeni.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies