Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 12:33, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
galgAsia napisał(a)
Dziękuję
nie ma za co
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
ewsyg 13:53, 12 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Iwonko

chyba jestem u Ciebie pierwszy raz. Ależ masz zadbany i dopracowany ogród. Śliczne stołeczki metalowe, boskie. Właśnie oglądam wiosnę w Twoim ogrodzie i stwierdzam, że masz dużo roślin. Wpadła mi w oko róża Desdemona, bardzo ładna. Na Giardinę musisz troszkę poczekać, ale jest warto. U mnie w tym roku rozszalała sie na całego i będzie z niej niezły potwór, wielgachny potwór. w tym roku Chippendale wypuściła bata na ponad metr wysokiego, zawsze była niska. Widzę, że lubisz róże, masz ich dość dużo.
Iwonko, o każdej porze roku Twój ogród zachwyca.
Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
inka74 20:59, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ewcia, dziękuję za tak miłe słowa roślin sporo bo mam naturę kolekcjonera. Ja u ciebie byłam po cichu ale w poprzednim wątku. Teraz nacieszyłam oczy pięknymi zdjęciami i opisami róż. U mnie jest ich jakieś 110-120 sztuk. Kocham te kwiaty. Mam obecnie 2 sztuki Giardiny i wszystko to prawda co piszesz. Pierwsza dopiero w 4 roku zaczęła mocniej się rozrastać i kwitnąć. Druga kupiona na zastępstwo stoi. Dam jej czas. Kwiaty ma ładne. Desdemona to moje tegoroczne odkrycie. Nie przepadam za różami pokazującymi środek ale ta mnie urzekła. Zobaczymy jak zimę przetrwa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:07, 17 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Dziś udało mi się wrzucić przedostatnią partię cebulek tulipanów w rabaty. Nie wytrzymałam i w ubiegłym tygodniu domówiłam na przecenie 2 odmiany. Zobaczcie jak ogromne cebule mi przyszły


I ze zdziwieniem odkryłam, że hakonka all gold mi kwitła


A róża Royal Jubelee nadal kwitnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:38, 17 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Jeszcze jeden weekend z taką pogodą mi potrzebny by zamknąć sezon
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 06:46, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nie wytrzymałaś
A cebule faktycznie olbrzymie. Kwitną co roku, czy jak Purple Pion tylko raz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:30, 18 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Z tej serii miałam chyba 4-5 lat temu odmianę i niewykopana mi powtórzyła kwitnienie. Teraz zobaczymy bo dosadziłam je do Yellow Crown, które zostały w ziemi.
A Purple Pion u mnie bardzo ładnie powtarza kwitnienie tylko trzeba go wykopać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:06, 18 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Wow, ale cebule!
Moje ciągle leżą i czekają... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 09:47, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Mnie w tym roku tyle chorób dopadło jesienią, że ani cebulki nie wsadziłam. Nie wiem, czy jeszcze coś zrobię, czy poczekam do przyszłego sezonu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:41, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Iwonko, zastanawiasz się nad powiększeniem tej jednej rabaty przy wjeździe. Połączyłam dwie fotki, żeby troszkę porysować.



Propozycja na kształt. Kształty obłe, okrągłe trzeba zapomnieć. To będzie duża rabata o kształcie bardziej prostokątnym. Wjazd też jest duży, więc rabata nie będzie wydawała się zbyt wielka.



Taki pierwszy, mglisty jeszcze projekt przejścia po płytach



Czy będzie można przesadzić tą kalinę na pniu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies