Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 13:03, 28 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
galgAsia napisał(a)
Hej Ciemiernikom nie powinno nic się stać w przypadku nadejście zimy - pamiętam, jak kiedyś miałam w doniczkach na balkonie, mróz je całkowicie ściął (tak mi się przynajmniej wydawało ), a potem przyszło ocieplenie i samoistnie wróciły do stanu wyjściowego.
Ta rdzawa kula jest obłędna Normalnie się w niej zakochałam Dasz namiar, pliiissss?
Asia - wysłałam. Ciemierniki uwielbiam, mam już ich sporą kolekcję, która jeszcze się powiększy na wiosnę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:11, 28 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
A tak ogólnie to strasznie mnie denerwuje moja kolorowa kostka. Ten żółty dawno przestał być żółty. Szczególnie za domem i na wejściu. Ponieważ teraz w domu szaleję i przemalowuję różne elementy i ściany to zaczęłam szukać czegoś do betonu. I jakie było moje zdziwienie gdy się okazało, że można kostkę odświeżyć lub zmienić jej kolor!!! Ja tu już myślałam o jej ściąganiu a tu taka niespodzianka wystarczy tylko dobrze poszukać.

Czy ktokolwiek z was już coś robił takim impregnatem?
link
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 17:34, 28 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Rdzawy ogród bardzo ładnie się prezentuje.

Mnie również podoba się kula nr 2

Z impregnatem nie mam doświadczeń. Pewnie przyjdzie Ci samej wypróbować na jakiejś kostce niezbyt rzucającej się w oczy.

Ten kącik ze skrzyniami sprawia na mnie wrażenie takiej trochę innej części ogrodu. Może mogłabyś tam stworzyć kawałek ogrodu dla sztuki? Z rzeźbami ogrodowymi, wodą. Może zamiast tych skrzyń wybudowałabyś (pewnie jacyś fachowcy) tam podniesioną sadzawkę z małą fontanną? Wiem, że to raczej szalone co piszę, ale Ty mocarna jesteś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 18:55, 28 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Dwójki bardzo mi się podobają. Nie zastanawiałabym się gdyby miały 20 i 15 cm - takie by były widoczne. A tak to może być słabo. Ja czasami długo dojrzewam do decyzji

Z impregnatem spróbuję na wolnej kostce. Zobaczymy. Po 10 latach stanowczo zmienił mi się gust. Kiedyś taka kolorystyka to było dopiero coś Teraz razi.

I te skrzynie też teraz jakoś tak nie na miejscu są. Taki przechowalnik, tylko na widoku. Coś z tym zrobię na wiosnę. Materiały mam tylko robota własna. Potrzeby też się zmieniają
Kiedyś myślałam o niewielkim oczku wodnym. Nie tam a trochę wcześniej przed umbrą i tulipanowcami. Tylko tam jest naprawdę mało miejsca a ja i tak już w tym ogrodzie wszystko co mogłam to ućkałam. Może kiedyś wrócę do tej myśli
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 20:51, 28 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Też głosuję za nr 2. Cudo.
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 20:52, 28 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Iwonka a gdzie takie ładne ażurowe kule znalazłaś. Też szukam podobnych i nie mogę znaleźć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anpi 21:05, 28 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Ty masz żółtą kostkę ,a u mnie cały melanż kolorów z przewagą żółtego.Kiedyś była na topie Nie łatwo takie rzeczy zmienić a jakie koszty wymiany...ciekawa jestem jak Ci pójdą próby przemalowania.
Kule bardzo ciekawe!Lubię wszelkie ozdoby do ogrodu.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
inka74 02:36, 29 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Helen to jest nas już więcej ciekawa jestem ich na żywo

Agatka - wysłałam

Aniu u mnie 3 kolory kostki są, w "eleganckie" kółka. Dam znać jak wynik testu z impregnatem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 22:29, 29 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Też mnie bardzo ciekawi, co z tego przemalowania wyjdzie.

Na jaki kolor chcesz przemalować?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 23:40, 29 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Na grafitowy. Zobaczymy czy się uda. Mam nadzieję, że tak, bo nie wyobrażam sobie wymiany kostki. Po pierwsze jest w dobrym stanie. Tylko przez jasny kolor jest ciągle brudna. Musiałaby być myta co 3 miesiące co wymaga czasu i dużej ilości wody. Po drugie wymiana byłaby kosztowna
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies