Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

makadamia 11:59, 27 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Dla Asi Makadamii - mój Cherokee Chief teraz. Formuję go ma mini drzewko. Jest u mnie 3 sezon. Rabatka pod nim ma 1x1 m



Iwonko, dziękuję.
Całkiem zapomniałam, że Ty też tego derenia masz, i że go nawet widziałam po posadzeniu
Jakoś Teutonia bardziej zapadła mi w pamięć

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 12:27, 27 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Asia, ja mam sporo dziwnych krzaczków i nie o wszystkich piszę szerzej, trudno o wszystkim pamiętać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 18:21, 06 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
inka74 napisał(a)

Ewcia, nie wiem czy te zdjęcia pomogą. Podjazd jest duży, do tego rabata z kamieniem dlatego myślę o mniejszej ilości typowych ścieżek. Na ławkę niestety tu nie ma miejsca


Skoro ten podjazd jest taki duży, to ta rabata też może być duża. Nie myślałam o ścieżce w sensie ścieżka, tylko płytach zatopionych w roślinności. Tam, gdzie na moim planiku brązowe, tam mogłyby być właśnie rośliny.
Wymagałoby to jednak wysadzenia roślin z tej wysepki pośrodku trawnika.

I widząc tylko fotki myślę, że pod tymi dwoma drzewkami przy płocie znalazłoby się miejsce dla ławki ukrytej w roślinności. Do niej mogłyby prowadzić te płyty w roślinach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 19:16, 25 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwona, zdrowych, spokojnych, szczęśliwych Świąt
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 10:27, 26 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Asiu dziękuję! Dla ciebie też wszystkiego dobrego.

Mniej mnie w ogrodzie i na O. Za oknem pogoda nie zachwyca - siąpi deszcz. Gdzie te białe święta się pytam?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:45, 26 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Pogoda zwariowała. Roślinki też. Iryski i tulipany wychodzą z ziemi. Kiepsko to się może skończyć. Ciemierniki wschodnie też już w blokach startowych choć dopiero w lutym powinny się ukazać. Co będzie jak jednak zima sobie o nas przypomni?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:05, 26 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kilka całościowych widoków. Grudniowy ogród - od wejścia.
Z pnia brzozowego miaiał być anioł ale jego wielkość z lekka okazała się za duża. Skrzydeł mu nie było widać zza pnia

Wjazdowa całkiem dobrze się trzyma. Na wiosnę będę wymieniała tu hortkę z wiecznie leżącego na ziemi Polar Bear na nową Skyfall.

A tu też zmiany czekają. Za dużo jest kostki a skrzynia jest zbyt masywna i się rozpada. Pomysł na nowe skrzynie i nasadzenia już jest

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:28, 26 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Bukszpany przetrwały ten sezon prawie w całości. Dwa zostały lekko nadgryzione ale przetrwały nalot. Wciąż się zastanawiam nad całkowitą wymianą. Nie mam czasu na sprawdzanie ich stanu i pryskanie. W tym roku powoli wprowadziłam trochę cisów choć i te nie są wolne od szkodników. Atakują je u mnie miseczniki. Pozbycie się tego świństwa jest mocno skomplikowane.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:29, 26 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Narożnik dzielnie się trzyma. Zastosowanie w tym cienistym zakątku zimozielonych jako podstawowej bazy to był dobry pomysł. Mahonia bardzo urosła i dzięki cięciu ładnie się zagęściła. Ale... nie przebarwia się na jesieni Za mało kwaśne środowisko?

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:09, 26 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Tę część ogrodu widzę z okna w salonie. Przysiadam na oparciu fotela i jak typowy blokowy parapetowiec podglądam, ale nie sąsiadów, a ptaki i rośliny. Jakie tu bitwy i amory się rozgrywają cudny serial


Po nieznacznym powiększeniu rabat powstał otoczony cienisty zakątek popołudniowy, idealny na podwieczorek z herbatką słońce pada tu tylko rano do 12-14. Potem jest przyjemny cień od tuj sąsiadki, wśród pachnących róż pnących. Tęsknię już do lata... W przyszłości wiśnie Kanzan mają stworzyć kielichowe sklepienie a rabaty pewnie jeszcze się rozrosną. Teraz to cieniutkie patyczki, które dopiero się ukorzeniają. Za rok, dwa powinny wystrzelić do góry.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies