Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

anpi 23:53, 29 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
inka74 napisał(a)
Helen to jest nas już więcej ciekawa jestem ich na żywo

Agatka - wysłałam

Aniu u mnie 3 kolory kostki są, w "eleganckie" kółka. Dam znać jak wynik testu z impregnatem.

Ja też mam kółko i dodatkowo trzy tęcze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
mrokasia 11:09, 30 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Ty kochana to zawsze coś ciekawego wynajdziesz . Te ażurowe kule super!!!

Ja mam tylko doświadczenia (dobre) z impregnatem bezbarwnym, którym impregnowałam płyty betonowe na tarasie. Ten bezbarwny dawał efekt mokrej kostki czyli nieco intensyfikował barwę płyt. Z barwiącymi nie mam doświadczeń, ciekawa jestem Twoich.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
basia3012 21:36, 30 gru 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Iwonka, obejrzałam sobie Twój grudniowy ogród i muszę powiedzieć, że jest bardzo ładny. Mimo, że krzewy bez liści to jednak zimozielone zdobią nadal. Bukszpanowe kule cudne. Kiedy u mnie takie będą?
Czytam o zmianach na wiosnę. To ogrodniczki lubią najbardziej. Kule obydwie piękne. Może jednak druga lepsza?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
inka74 22:35, 30 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
anpi napisał(a)

Ja też mam kółko i dodatkowo trzy tęcze
możemy założyć klub kolorowych kostek we wzorki serio to zamówiłam ten preparat. Jak dojdzie - zrobię próbę i pokażę. Malowanie na wiosnę bo muszę umyć kostkę i teraz za zimno. Powyżej 10 stopni musi być.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:15, 30 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
mrokasia napisał(a)
Ty kochana to zawsze coś ciekawego wynajdziesz . Te ażurowe kule super!!!

Ja mam tylko doświadczenia (dobre) z impregnatem bezbarwnym, którym impregnowałam płyty betonowe na tarasie. Ten bezbarwny dawał efekt mokrej kostki czyli nieco intensyfikował barwę płyt. Z barwiącymi nie mam doświadczeń, ciekawa jestem Twoich.
Bezbarwnym betonem zabezpieczałam w domu zimą więcej szukam i kombinuję. Czasami coś ciekawego się trafi. Lubię smaczki. Trochę jest prawdy w tym, że pierwszy dom/ogród robisz dla wroga, drugi dla przyjaciela a trzeci dopiero dla siebie. Teraz bym jasnej kostki nie wzięła. I miszmaszu 3 kolorów też nie Po czasie (9 lat) są brzydkie i niepraktyczne. Ciężko się też rośliny komponuje do czegoś takiego. A niby tyle wtedy różnych czasopism czytałam. I internetu przeglądałam. Życie...
A ze smaczków/ciekawostek - to będzie baza mojego odnowionego stolika kawowego
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:30, 30 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
basia3012 napisał(a)
Iwonka, obejrzałam sobie Twój grudniowy ogród i muszę powiedzieć, że jest bardzo ładny. Mimo, że krzewy bez liści to jednak zimozielone zdobią nadal. Bukszpanowe kule cudne. Kiedy u mnie takie będą?
Czytam o zmianach na wiosnę. To ogrodniczki lubią najbardziej. Kule obydwie piękne. Może jednak druga lepsza?
Dziękuję ci. Bardzo mi miło. Światło kiepskie i aparatu brak. Ogród bez cenzury więc jest
Zimozielone robią dobrą robotę w ciągu całego roku. A teraz są szczególnie ważne. I trawy. Kiedyś wszystkie byliny na jesieni ścinałam. I było bardzo pusto. Teraz jest trochę lepiej

Zmiany... chyba na czterech literach nie potrafię usiedzieć po prostu albo dostaję takiego pozytywnego kopa jak coś mi się uda fajnego zrobić co mi się podoba. A kule fajne są jak miejsce na nie jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:32, 31 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
W wielu wątkach podsumowania roku królują. Mnie bardziej korci pokazanie tej samej rabaty o różnych porach roku. Tego mi zawsze bardzo brakowało we wszelkich poradnikach i książkach. Tylko nie wiem czy w moim ogrodzie ma to teraz sens, raczej nie. Od 4 lat ten ogród jest w wiecznej przeróbce. Już myślę, że to koniec, patrzę na zdjęcia rabaty lub na samą rabatę w zimę i... od nowa przekopuję i przerabiam rabaty bo dopiero po 1-2 sezonach widzę jak rośliny ze sobą współpracują lub też nie. Czy lubią dane stanowisko, czy im jest może na nim źle. A może to ja przestałam lubić daną roślinkę. Ogólnie mam wrażenie, że ogród to niekończąca się opowieść a na dowód - lista prac, zakupów, planów przeróbek na następny sezon. I to dopiero jest początek
W skrócie to co jest do kupienia jest i tym do zagospodarowania, w większości.


Z przerażeniem odkrywam, że swobodnie mam na ogrodzie ućkanych roślin w ilości wystarczającej na sześciometrową rabatę!!! Niewiele muszę dokupić. Jakbym zlikwidowała skrzynie za domem to powstałaby taka rabata...


I bardzo ale to bardzo chcę mieć więcej dobrej jakości metalu w ogrodzie

A skrzynie ogrodowe to chyba trzecie życie będa u mnie zdobywać. Tyle razy ile ja je przerabiałam to chyba tylko ja potrafię


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:20, 31 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
I wraca jak bumerang rabata, od której zaczynałam zmiany będąc na O. Rabata pod wiatą. Trudna i ciemna. Bez deszczu. Daszek skutecznie zakrywa. I tuje sąsiada. Po 4 latach prób w końcu doszło do mnie co tam chcę i co tam w ogóle chce samo rosnąć. Warunki trudne. Sucho, ciemno, wąsko. Zapominam podlewać bo wąż za krótki. W trakcie tych 4 lat sprawdziły się hosty, paprocie, barwinek, bluszcz, cis i hortka Anabelle. Wegetują tawułki, bukszpany, pnąca hortensja i przywarka, żurawki rosną ale kolor mają nieciekawy. W końcu doszłam do wniosku, że che tam monotematycznie i zielono. Zostają tylko cisy, ciemierniki, barwinek, hosty, paprocie, bluszcz i hortki Anabelle. Może serduszki. I 3 bukszpany ale te z czasem wymienię na cisy. Tylko trzeba je poprzestawiać, rozsadzić. Bo teraz w jednym miejscu mam zielony busz a w innym pustynię. Dramat.

Tak jest obecnie


Tak ma być po zmianach. Trochę więcej zielonego na zimę zostanie.


A tak wygląda przedłużenie rabaty. W sumie tam jest 5 metrów na metr. Płot cały do odmalowania.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 12:30, 31 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Też mam taką wąską rabatkę przy wjeździe na posesję, tylko chyba jest dłuższa, pewnie ma około 8 m. Jeżeli sąsiad zacznie budować bloki, to nagle może się okazać, że z cienistej rabaty, zrobi się całkiem słonecznie - jest od strony wschodnio-południowej.
Też myślałam o cisach kolumnowych, bluszczu lub wiciokrzewie na płot, a w nóżki cisów hosty i ciemierniki. Chciałabym jeszcze hortensję, ale chyba jest tam za sucho.
Fajnie, że tak planujesz z ołówkiem w ręku, ja jakoś nie mam cierpliwości do kartki.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 12:32, 31 gru 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Okropne to ale nie mam ani jednego zdjęcia tej rabaty w całości z sezonu. Tylko jej lewą część, która niewiele się różni od obecnego wyglądu. Tylko hosty zniknęły


Zazdroszczę tym co dziś mają wolne. Ja w pracy siedzę w nudnych tabelkach
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies