Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 09:34, 19 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
April napisał(a)
Ach ty, skopiowałaś

Ja początkowo chwyciłam właśnie Feuerzauber ale eMuś zdroworozsądkowo powiedział że zniknie na tle sosen. Więc wybraliśmy największy z tych żółtych. Nie mam zbliżenia kwiatów ale jest uroczy i fantastycznie kwitnie.
Gdzie swojego oczara posadzisz? Przecież docelowo to bardzo szeroki krzew, który niezbyt lubi cięcie. Podziwiam cię z tym upychaniem
ciąć się da jak się wie jak i kiedy. I tak jak Ewa pisze ja jeszcze mojego starego podwiązywaniem i podpieraniem formuję. Oczywiście ma wtedy zupełnie inną formę i traci naturalny pokrój ale cos za coś. W sumie źle nie wygląda
To mój stareńki Arnold Promise a obok ten na pniu. Dziś dojrzałam że się jednak rozwinął trochę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 09:37, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
Piszesz że twój oczar stareńki a taki jest mały. Bardzo mocno tniesz czy on tak bardzo wolno rośnie i wystarczy korygować i zagęszczać? Co dokładnie oznacza że trzymasz go w ryzach?
Bo może źle mu miejsce zaplanowałam licząc na duży krzew, który coś zasłoni.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:39, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
Arnold rośnie obok jakiego drzewka? Tak bliziutko posadzony... Bo wiesz, ja pamięć mam słabą i nie pamiętam co gdzie masz. Tego masz tak dużo...
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 09:40, 19 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Anda napisał(a)
Oczary można doskonale podwiązywać, tak, żeby rosły w górę a nie na boki
tak mojego Arniego formowałam kijek i sznurek bo w bok mocno leciał. No teraz jest powyginany ale się mieści i rośnie
Ten Feuerzauber niestety miał od samego dołu gałęzie pod kątem 90 stopni. Trudno by go było do pionu podprowadzić. Ale Diana ma prostą gałązkę a boczne od razu w górę więc łatwiej ją będzie prowadzić. No i ładne ma te farfocle takie bordowo pomarańczowe z żółtymi końcami. Są też spore w stosunku do innych odmian. Też myślę że to był niezły wybór.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 09:41, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Ja zawsze podziwiam oczary u nas w szkółce Wtedy nie muszę ich mieć u siebie, tam mi wystarczą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 09:50, 19 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Jola, Arnold ma u mnie 7-8 lat. Gdzieś wcześniej pokazywałam jego zmiany wielkości i cięcie. Na wielkość mojego nie patrz bo go tnę. Niewiele ale tak, aby nie wychodził poza wyznaczony mu obszar. Teraz w stanie bezlistnym widać gdzie. Prawdopodobnie gdyby nie to to miałby teraz ze 2 metry wysokości i tyle szerokości. To są naturalnie puszczone duże krzewy. A tak ma metr szerokości i 1,5 wysokości. Na kwitnienie jak widać mocno to nie wpływa. Co roku ma kwiaty po całości. On kwitnie na starych gałęziach. Ubiegłoroczne przyrosty nie kwitną. Dopiero za rok coś się na nich pokaże. Na razie jest więc ok. Zobaczę za 10 lat czy też tak będzie.

Edit - blisko ma kruszynę a niedaleko Nigrę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:01, 19 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Jola - zdjęcia Arniego z ostatnich lat
2019
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=555#post_6
2018
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=305#post_5
2017
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=130#post_9
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=131#post_6

A tak w 2013 wyglądał - pierwszy po lewo. Ja go chyba w 2012 kupiłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 10:02, 19 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
inka74 napisał(a)
No śliczne są. Co jeden to ładniejszy. Tylko jeszcze małe. W większości ubiegłoroczne a te co starsze mam to były po kilka razy przesadzane. Dobrze, że im w końcu dobrą miejscówkę znalazłam. Tym pod tujami muszę więcej miejsca dać (trawnika trochę wyciąć i rabatkę poszerzyć). Dziwię się, że dają tam radę.

A to wczorajszy zakup. Jola Aprilku, muszę na ciebie go zwalić bo gdybyś nie napisała, że K otwarty i oczary ma to bym tam nie pojechała i Diany nie przytargała )) no nie mogłam jej tam zostawić szczególnie, że ostatnia sztuka była a mi brakło roślinki do narożnika nowej rabaty. Patyczek jest ale jaki obiecujący ))



Ładne ma te frędzelki. Jeszcze Aphrodite mi się podobał ale krzaczki od razu bardzo szerokie. To nie na moje włości. Bo żółtych mam dwa, starczy.

No gdxie ty masz juz szkółkę otwarta ??
Szaleństwo w lutym
Ale ładny...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 10:05, 19 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Anda napisał(a)
Ja zawsze podziwiam oczary u nas w szkółce Wtedy nie muszę ich mieć u siebie, tam mi wystarczą.
ja tak dobrze nie mam a lubię je bardzo. Prawda to, że są piękne. I teraz i na jesieni. A w lato dobre tło i za wypełniacz robią.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:08, 19 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasya napisał(a)

No gdxie ty masz juz szkółkę otwarta ??
Szaleństwo w lutym
Ale ładny...
sklep w sumie, ten w Kobyłce co byłaś. Ale nic więcej oprócz oczarów jeszcze nie ma. Korci mnie aby pojechać do AF tu u mnie. Do końca tygodnia urlop mam bo dziecko ferie ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies