Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

sylwia_slomc... 17:08, 21 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Ej bo teraz to nie mogę się połapać czyli ta skarpa nie jest taka stroma po całej długości tylko na początku i końcu i tak będą betony?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Judith 17:11, 21 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Hmm, to nie kumam, dlaczego murek nie będzie poprowadzony do końca?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 17:15, 21 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Rojodziejowa napisał(a)
Zazdroszczę ogrodów do podglądania Ja to tylko mam u sąsiadki, ale taki bardzo minimalistyczny jeden. U reszty jakoś nie widzę jakiegoś ogrodowego zaangażowania

W najbliższym sąsiedztwie tez nie bardzo mam skad czerpać inspiracje, ale obcykane i tak .
Natomiast nieco dalej trafiają sie perełki.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 17:25, 21 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ej bo teraz to nie mogę się połapać czyli ta skarpa nie jest taka stroma po całej długości tylko na początku i końcu i tak będą betony?

Murek to tam gdzie biała linia.
Tam gdzie czerwono najwyżej. Im dalej na lewo tym niższa. Stroma jest w zasadzie na całej długości, ale na końcu działki ta skarpa ma ciut ponad metr.

Rzut z map googla wiec widok dosc stary
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 17:27, 21 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Judith napisał(a)
Hmm, to nie kumam, dlaczego murek nie będzie poprowadzony do końca?


Będzie na połowie długości działki. Poprowadzony na całej długości nie będzie z oszczędności
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 17:47, 21 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Aaa. No to kumam koncertowo .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 18:20, 21 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Rojodziejowa napisał(a)
Zazdroszczę ogrodów do podglądania Ja to tylko mam u sąsiadki, ale taki bardzo minimalistyczny jeden. U reszty jakoś nie widzę jakiegoś ogrodowego zaangażowania


U mnie na wsi też nic nie ma ciekawego . W kilku domach coś tam jest, nawet zadbane. Ale w pozostałych…. Albo wielkie krzaczory, które nigdy nie widziały sekatora , albo trawa koszona do łysa.

Widzę, że murek się rozrasta, super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
pawel2806 19:27, 21 wrz 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Też często zwracam uwagę na ogrody w najbliższej okolicy i na pierwszy rzut oka można zauważyć te w których ktoś stara się dbac o własne otoczenie. Nie są to ogrody jak na naszego O, ale milo widziec ze ludzie zastępują stare iglaki hortensjami, bylinami itd. Powstaje też dużo nowych domów i osiedli ale ogrody realizowane przez firmy i "projektantów" pozostawiają czasem wiele do życzenia (kamienne pustynie, formy karłowe w nadmiernej ilości, wąskie rabatki). Zdarzają się też przemyślane i warte uwagi założenia
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Rojodziejowa 23:41, 21 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Agatorek napisał(a)


U mnie na wsi też nic nie ma ciekawego . W kilku domach coś tam jest, nawet zadbane. Ale w pozostałych…. Albo wielkie krzaczory, które nigdy nie widziały sekatora , albo trawa koszona do łysa.

Widzę, że murek się rozrasta, super


Muszę się wybrać może dalej na ogrodowy stalking. Kto wie, może jeszcze coś tu ciekawego znajdę, ale można opisać tak samo ogrody w mojej okolicy.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 23:44, 21 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
pawel2806 napisał(a)
Też często zwracam uwagę na ogrody w najbliższej okolicy i na pierwszy rzut oka można zauważyć te w których ktoś stara się dbac o własne otoczenie. Nie są to ogrody jak na naszego O, ale milo widziec ze ludzie zastępują stare iglaki hortensjami, bylinami itd. Powstaje też dużo nowych domów i osiedli ale ogrody realizowane przez firmy i "projektantów" pozostawiają czasem wiele do życzenia (kamienne pustynie, formy karłowe w nadmiernej ilości, wąskie rabatki). Zdarzają się też przemyślane i warte uwagi założenia


Olśniło mnie właśnie, że w sumie w przeciągu ostatniego miesiąca powstały fajne nasadzenia i to w zasadzie ok 150m ode mnie przy nowowybudowanym przedszkolu. Między innymi posadzono dereń kousa, który z daleka do mnie wołał, cisy w rządkach, rośliny w masie. I akurat to miejsce wydaje mi się będzie się dobrze prezentować!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies