Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 20:02, 16 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
olciamanolcia napisał(a)
A może jakieś jednoroczne w tę rabatę pod lamelami ? Np lwie paszczki - tez piękne i z paczki można wysłać za pare groszy Kiedyś miałam białe też z nasionek


To nawet siać jeszcze można teraz
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 20:49, 16 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
Ok, no to wygrywa wersja pierwsza

Wstępne szperanie dało następujące efekty

-> z jasnych:
KORDES ROSE ROSENFASZINATION kwiat 8-10cm, ADR, w90/s60
WELLENSPIEL kwiat 8-10cm, w120/s80
CONSTANZE MOZART kwiat 7-8cm, w80/s60
CHARMING PIANO kwiat 6-8cm, w110/s50
LOVELY ROKOKO kwiat 6-8cm, w100/s50
HERZOGIN CHRISTIANA mi się podoba ale ma już mniejsze kwiaty, więc nie byłoby kontrastu rozmiaru z drugą

-> z mocno różowych:
POMPONELLA kwiat 4cm, w80/s60
Albo puścić niżej takie okrywowe jak Pink Fairy albo
Hotline.


Udaję się zatem w poszukiwania posiadaczy powyższych odmian na O


____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 20:51, 16 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
Ewa777 napisał(a)
Ale królestwo różane


Oj tak. Koleżanka podobno spaceruje obok ich pól, gdzie kwitną całe połacie. Muszę się kiedyś wybrać i tam.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 23:08, 16 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Lojalnie uprzedzam, pomponellę mam od lat kilku, i cały czas przy mocnym cięciu wiosennym i po pierwszym kwitnieniu kończymy sezon z krzakiem mojego wzrostu. Wiem, żem kurdupel, ale ona dorasta do 1.6. a April swoje na pnące prowadziła nawet.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:18, 16 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja jednakowoż na małej rabacie wzięłabym opcje nr dwa, ale z dwiema takimi samymi różami. Nawet trzema. U mnie to nie działa, bo ja nawet na małe wciskam kolanem, ale kontrasty różane mam przez większą niż dwie liczbę róż.

Ps. Pomponella na szerokość tez ma zdecydowanie więcej jak 60. Tak od 100 w górę.

Jeśli opcja nr 1 jednak nadal wygrywa, to polecam Kleiner Ritter.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Roocika 08:02, 17 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ja nie wiem, która wersja, ale fajnie, że wyżyłaś się zakupowo

Tak ilość róż robi wrażenie...

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
tulucy 11:18, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Zobacz, czy one będą pasowały, te penstemony. Białe nie są.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Dorii 11:56, 17 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Hmm a ja pomponelle chciałam do kółka lawendowego dać a wy piszecie że to potwór. Hmm i co teraz?
Krysie Herzogin chciałam ale tej nigdzie nie ma a jak jest to cena zabija a ja trzy bym chciała.

A na tej liście to masz prawie wszystkie znane mi różyczki, cały czas się zastanawiam którą kupić i jeszcze żadnej nie kupiłam bo się zdecydować nie mogę a jak już się zdecyduję to nie ma. A potem wiosna znów zdecydować się nie mogę.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 12:16, 17 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
Lucy chciałabym coś takiego pudrowego bardziej. Większość zdjęć, nam wrażenie, że nie oddaje dobrze koloru.
Jakby się udało coś takiego kolorystycznie, to byłoby idealnie. I nie wiem, może niesłusznie ale wydaje mi się, że ten penstemon gdzieś tutaj byłby akurat fajny.

Czytam o tych wszystkich różyczkach i tak jak Dorii mam dylemat. Fajnie by było gdyby kwitła długo, kwiat nie był bardzo wrażliwy na war. atm. a przy jasnych różach to chyba trudne. Jeszcze jakby była taka jaśniutko różowa

Wymiar rabaty jeszcze nie jest znany, bo jak dokupiłam tą Pissardi i Lilaka, które chciałabym dać w okolicy to się może okazać, że będzie to trzeba zweryfikować i zrobić to trochę inaczej, np. tak, żeby rabata dobrze wyglądała z trzech stron.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:17, 17 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
tulucy napisał(a)
Lojalnie uprzedzam, pomponellę mam od lat kilku, i cały czas przy mocnym cięciu wiosennym i po pierwszym kwitnieniu kończymy sezon z krzakiem mojego wzrostu. Wiem, żem kurdupel, ale ona dorasta do 1.6. a April swoje na pnące prowadziła nawet.


No to jak oni te krzaczki mierzą W przypadku Schneekusschen Anda również mówiła, że większa rośnie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies