Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

tulucy 12:20, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Pastella długo tłoczy. I generalnie jest bardzo fajną różą, zdrową.

Maria Teresa to samo.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 12:25, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
A jeszcze z niskich Stephanie Baronin zu Gutenberg jest świetna. I ona jest w bardzo delikatnym różu w biel prawie, taka porcelanka.

Chandos Beauty, Princess o Wales, Natasha Richardson, Pashmina i Garden of Roses. Te mam i są fajne. z takich niższych.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 12:27, 17 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
O różach to się nie wypowiadam, ale ta inspirka to jest w zasadzie chyba kultowa . Mamy ją obie z Lucy już wiele razy obgadaną. Tylko nam się jej jeszcze nie udało zrealizować .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 12:29, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Pomponella ma trudny kolor do kompozycji. Lepiej się zgrywają chyba Ascot albo MW.

a jeszcze z takich jaśniejszych First Lady
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 12:31, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Na tej inspirce to chyba jest Queen of Sweden, tak mi się wydaje. Piekna jest Hans Gonewein Rose. Albo ta, Vesalius.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 12:35, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
A jeszcze takie moje osobiste doświadczenie. Róża Heidi Klum - oglądając ją na zdjęciach nigdy jej nie chciałam mieć w ogrodzie. Kiedyś chodziłam po "mojej" szkółce różanej, parze jakieś cudo stoi w doniczkach, pytam właścicielki, co to jest, a ona mi na to, że to Heidi Klum. Przepadłam, kupiła i posadziłam i mam. I bardzo często odwiedzając tę szkółkę ta róża mi wpada w oko i pytam, co to.. Efekt jest taki, że z zaskoczeniem konstatuję, o, to ja ja mam przecież.

Zdjęcia to jedno. Naoczne obejrzenie to drugie. Bo odwrotnie też bywa.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 12:47, 17 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8682
To może to jest właśnie sposób na to, żeby trafić w to, czego się chce. Jechać jak już kwitną
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 12:49, 17 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Rojodziejowa napisał(a)


Czytam o tych wszystkich różyczkach i tak jak Dorii mam dylemat. Fajnie by było gdyby kwitła długo, kwiat nie był bardzo wrażliwy na war. atm. a przy jasnych różach to chyba trudne. Jeszcze jakby była taka jaśniutko różowa :



Ja mam takiego cudaka- nie za wysoka, bez wymagań , jak zakwitnie to do listopada , nie wypuszcza pędów do nieba , nie ma wrażliwych kwiatków, nie wiem co to za odmiana

Kupiona w markecie jakimś pare lat temu. Teraz będzie rosła w rabacie pod płotem ( tej bigosowej)
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 12:49, 17 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8682
mrokasia napisał(a)
O różach to się nie wypowiadam, ale ta inspirka to jest w zasadzie chyba kultowa . Mamy ją obie z Lucy już wiele razy obgadaną. Tylko nam się jej jeszcze nie udało zrealizować .


Mo coś w sobie. Boski zestaw kolorów i „faktur”
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 13:07, 17 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8682
Justyna w sumie ja też szukam róży do bigosu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies