Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Anda 07:44, 26 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Rojodziejowa napisał(a)
No dobra…. jak już tam nas Ewa tu driftami zainfekowała…

Od razu przepraszam za ranienie Waszych oczu

Może w takim razie trzeba tutaj planować całościowo. Nie skarpę osobno i rabatę przy niej osobno, tylko skarpę od murku połączyc z rabatą która skończy się 1,5 m przed tunelikiem?


Myśleliśmy, żeby tu pojechać poziomem kostki na podniesionej rabacie wzdłuż skarpy. Ale może właśnie tą różnicę terenu jakoś wykorzystać? Ale przyznam, że ta opcja wydaje mi się trudniejsza niż ta wypoziomowana rabata…
Nie mam nigdzie esów floresów więc kształt prostokątny, ale wypełnienie już by sobie mogło meandrować…


Dryfty robią karierę

Muślę, że połączenie obu rabat to dobra opcja. Rozrysuj to jakoś, żeby można to sobie wyobrazić, bo nie będąc na miejscu jest trudniej.
Jeśli chcesz zachować różnicę terenu, to fajnie by było ją jakoś zaznaczyć - schodkiem jakimś, krawężnikiem itp.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
April 07:56, 26 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Ciągle rozkminki różane Ciekawe na czym stanie. Mi się podoba Aspirin Rose. Niestety nie mam jej u siebie i raczej już nie kupię.
Kibicuję planowaniu skarpy. Lubię takie burze mózgu i podziwiam, bo ja się stanowczo za mało zastanawiam przed posadzeniem czegokolwiek
____________________
April April podbija las Mazowsze
anuska2507 08:18, 26 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Martka napisał(a)


Ja wszystkim robię kąpiel. W szkółkach jest prawdziwa plaga opuchlaków. Można też przeczesać dokładnie korzenie. To jednak przy dużych cisach raczej nie jest proste i obawiałabym się dużych uszkodzeń.

Dzięki, Martko! Zdecydowanie kąpiel łatwiejsza do wykonania.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Rojodziejowa 15:57, 26 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Łeeee… miały być białe….

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 15:59, 26 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Anda napisał(a)


Dryfty robią karierę

Muślę, że połączenie obu rabat to dobra opcja. Rozrysuj to jakoś, żeby można to sobie wyobrazić, bo nie będąc na miejscu jest trudniej.
Jeśli chcesz zachować różnicę terenu, to fajnie by było ją jakoś zaznaczyć - schodkiem jakimś, krawężnikiem itp.


Tak, tak. Coś na pewno… jakoś to musi być wyodrębnione
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:00, 26 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
April napisał(a)
Ciągle rozkminki różane Ciekawe na czym stanie. Mi się podoba Aspirin Rose. Niestety nie mam jej u siebie i raczej już nie kupię.
Kibicuję planowaniu skarpy. Lubię takie burze mózgu i podziwiam, bo ja się stanowczo za mało zastanawiam przed posadzeniem czegokolwiek


Jadę sprawdzić, czy już kwitnie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 06:19, 27 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
Łeeee… miały być białe….



Ale ładne SOM! I pasujoM!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
tulucy 07:30, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Rojodziejowa napisał(a)
Łeeee… miały być białe….



Są takie same białe jak czubki łubinów. Jakbyś chciała sama dopasować, to by Ci nie wyszło
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 08:29, 27 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Asia, ładne są!!! Nawet chyba lepsze niż białe, idealnie się zgrały z tym łubinem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 08:38, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Też uważam że irys do tego łubinu pasuje wspaniale. Trudno jest dopasować odcienie bieli, a tutaj zgrało się bardzo dobrze.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies