Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

anuska2507 21:19, 15 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Asia, a ten suchodrzew nada się na niską obwódkę rabaty? Jak gęsto byś go sadziła?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
NowaKiKi 22:12, 15 cze 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Asia, skoro masz obydwa gatunki na skarpie, doradź czy je polaczyc, np poprzeplatać czy hakos inaczej to zrobić? Podoba mi się i irga i suchodrzew dlatego chciałabym je razem, no chyba ze masz jakieś argumenty na przewagę jednego nich jaka odmianę masz irgi, Irga dammera?
A te kulki z suchodrzewu to rewelacja! Mialam robic z trzmieliny ale teraz mocno się zastanawiam te kule co miałaś na zdjeciu to ile lat maja?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Kasia1980 12:05, 16 cze 2023


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
przepiękne te iryski , nie wiedziałam że z suchodrzewy można tak fanie przycinać. Muszę kupić.
____________________
Moja Sielanka
Kasia1980 12:08, 16 cze 2023


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
A mam pytanie czy ten suchodrzew rozrasta się przez rozłogi tak jak irga ?
____________________
Moja Sielanka
Rojodziejowa 12:23, 16 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8481
NowaKiKi napisał(a)
Asia, skoro masz obydwa gatunki na skarpie, doradź czy je polaczyc, np poprzeplatać czy hakos inaczej to zrobić? Podoba mi się i irga i suchodrzew dlatego chciałabym je razem, no chyba ze masz jakieś argumenty na przewagę jednego nich jaka odmianę masz irgi, Irga dammera?
A te kulki z suchodrzewu to rewelacja! Mialam robic z trzmieliny ale teraz mocno się zastanawiam te kule co miałaś na zdjeciu to ile lat maja?


Suchodrzew trzeba ciąć moim zdaniem, żeby dobrze wyglądał. Jak chcesz coś puścić wolno to bardziej się do tego nadaje irga moim zdaniem. I tak mam irgę dammera.

Te kule suchodrzewu są już stare, ale ja je bardzo mocno tnę kilka razy do roku, więc trzymam w ryzach. Ale suchodrzew rośnie najszybciej ze znanych mi krzewów. Wręcz może to być dla kogoś wada, bo ledwo go przytniesz, a za chwilę widzisz, że już się czochra.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:25, 16 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8481
Kasia1980 napisał(a)
A mam pytanie czy ten suchodrzew rozrasta się przez rozłogi tak jak irga ?

Nie. Suchodrzew nie ma rozłogów. Jedynie jak jakąś gałązkę zasypiesz ziemią, to się ukorzeni. W sumie irga też tak ma, ale ona mam wrażenie, że wystarczy że na ziemi leży.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 13:20, 16 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8481
anuska2507 napisał(a)
Asia, a ten suchodrzew nada się na niską obwódkę rabaty? Jak gęsto byś go sadziła?


Nie wiem, czy on za szybko nie rośnie…
Można spróbować, aczkolwiek ze świadomością, że często go trzeba przycinać, żeby wyglądał ładnie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 18:36, 16 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Robię eksperyment z moim suchodrzewem w ilości 1 (słownie - jeden ) przycięłam a gałązki w ukorzeniacz i do ziemi. Zobaczymy co będzie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 20:12, 16 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8481
Kordina napisał(a)
Robię eksperyment z moim suchodrzewem w ilości 1 (słownie - jeden ) przycięłam a gałązki w ukorzeniacz i do ziemi. Zobaczymy co będzie


Wg mnie ukorzeni się bez problemu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
DariaB 20:32, 16 cze 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wpadam powiedzieć, że ładnie się pozagęszczało u Ciebie. Do cienistej serce mi szybciej zabiło bardzo uroczy powojnik na lamelkowej.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies