Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

Zagajanka 19:03, 11 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Na przód polecam róże lavender Ice . Artemis daj zdecydowanie do tyłu , on rosnie wiecej niz podają w opisach Buksy zostaw zeby zimą nie było łyso .

Co do gatunków to popieram propozycję
Tylko bym dołożyła jeszcze jedną-dwie Mainzer Fastnacht do tej co juz masz i jednak dałabym ją za Artemiskami, a przed nimi ze 3 Lavender Ice. Artemiska w 3 sezonie u mnie ma max 110 cm, natomiast wg źródeł MF osiaga czasem i 150 cm (zalezy jak formowac) i trzeba by jej przykryć "nóżki" (jest szansa, że będą łyse).
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:34, 11 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
I jeszcze jedno pytanie: z prawej strony za buksikami jest Phantom, którego przenoszę. Jaką różę mogłabym dać w to miejsce skoro docelowo z lewej byłby Artemis a z prawej są już Leonarda?

Wlasnie zamiast tego Phantoma proponuje dac jeszcze jedna MF.
Rabata jest niewielka i nie warto na niej mieszac za duzo gatunkow.
Miejsca pomiedzy rozami mozesz uzupelnic trawkami i szalwia
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 20:16, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Janka, dziękuję! Zostanę przy tych trzech odmianach. Też uważam, że mniej znaczy więcej.
Pozostaje kwestia rozstawienia. One raczej w trzech rzędach się nie zmieszczą. Rabata jest 2,5m szeroka i 3m długa licząc od żółtego iglaka do buksów.

Czy te róże miałyby wchodzić między buksy? Raczej wymienię je na większe okazy, żeby zachować proporcje.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 20:44, 11 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Różane tematy, fajnie Ci dziewczyny radzą, trzy odmiany to aż za dosc.
Moje Artemiski rosną rok, a już mają taką średnicę jak Janka pisze.
Uwielbiam je, ale musisz wiedzieć, że wśród wszystkich zalet mają jedną koszmarna wade- masakrycznie śmieci. Ja mam ich 8 i wybieranie białych płatków z kory daje popalić.
____________________
Tu ma być ogród :)
Zagajanka 21:37, 11 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Moze coś takiego?



Owszem, Artemiski śmiecą, ponieważ bardzo obficie kwitną, ale w żwirku u mnie tego aż tak bardzo nie widać ja nic nie wybieram.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 22:11, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
lindsay80 napisał(a)
Różane tematy, fajnie Ci dziewczyny radzą, trzy odmiany to aż za dosc.
Moje Artemiski rosną rok, a już mają taką średnicę jak Janka pisze.
Uwielbiam je, ale musisz wiedzieć, że wśród wszystkich zalet mają jedną koszmarna wade- masakrycznie śmieci. Ja mam ich 8 i wybieranie białych płatków z kory daje popalić.

Mogę nawet zbierać, mam dużo czasu w wakacje
8 sztuk to sporo tego dobra. Rosną w jednej grupie?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 22:20, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Łooo, Janka, zatkało mnie! Cudne to jest. I Ty tak z marszu lekką ręką. Ja bym tego i przez calą zimę nie wymyśliła. Bardzo dziękuję!
Pierwsza myśl najlepsza, zostaje.
Jaka trawa z przodu? Na bukszpan to już chyba nie będzie miejsca.

Edit. Jak kopczykujesz róże w kamieniu?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MirellaB 07:04, 12 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja róż nie kopczykuję.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
_Martini_ 09:33, 12 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Mirella, a ile sezonow masz swoje róże? U mnie dopiero będą drugą zimę. Poprzednio nie kopczykowalam, ale obawiam się tęgich mrozów. Nie chciałabym stracić moich róż (choc jeszcze ich mało).
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 10:05, 12 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)

Mogę nawet zbierać, mam dużo czasu w wakacje
8 sztuk to sporo tego dobra. Rosną w jednej grupie?


To trzeba polubić, nie ma wyjścia
Patrzę na to co Ci Janka wkleiła i widzę podobieństwa, u mnie też przy artemiskach są szałwie i trawki.
Te 8 sztuk rośnie u mnie przy ogrodzeniu, tutaj możesz zobaczyć jak to wyglądało przy pierwszym kwitnieniu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=904

A zaraz wrzucę dla Ciebie u mnie zbliżenia na fragment tej rabaty, żeby dokładnie widać było nasadzenia
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies