Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

bata 00:17, 11 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Martini w wątku u Zielonej pytałaś mnie jak rozpoznałam siewki stipy - pod kłosami wystają takie pojedyncze sztywne trawki, w dotyku są właśnie sztywne, inne niż zwykła trawa, która jest miękka i wiotka - tylko niezbyt wiem jak z nimi teraz się obchodzić, tzn. myślałam, że zabiorę do domu a w przyszłym roku wrócą na rabatę, ale chyba jednak czeka mnie sianie w styczniu do donic

idę zapoznać się z Twoim wątkiem i co najważniejsze ogrodem

pozdrawiam
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
_Martini_ 00:30, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Hej Beata!
No to jak ja teraz padnę na glebę i wypnę swoje cztery litery w poszukiwaniu siewek to sąsiedzi będą mieli niezły ubaw a co mi tam, jutro się rozejrzę na rabatach

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 12:05, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Jak powiedziałam, tak zrobiłam. I znalazłam dwie siewki, jupi! To one, prawda?

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 12:16, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
A teraz na tapetę miejsce do zmiany.

Wystawa południowa, frontowa rabata. Generalnie chcę z niej zrobić różankę, jeszcze nie wiem czy w całości. Chcę wyrzucić niskie iglaczki i obsadzić to miejsce białymi i limonkowymi różami. Zagajanka sugerowała Artemis i tak by mi się podobało. MOże jeszcze jakąś? Do tego chciałam dosadzić lawendową Mainzer Fastnacht, którą widać w tle i może jeszcze jakąś w podobnym odcieniu.

Bardzo Was proszę o pomoc i sugestie. Jak mam to wszystko poukładać?





Bardziej z prawej strony widać malutkie bukszpany z seslerią H. Dalej są Leonardo w stipie. Nie wiem czy wywalić buksy i zrobić na całości róże, czy jednak zostawić, ale dac większe okazy?

Please, help!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
bata 12:20, 11 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Martini tak to siewki stipy

odnośnie różanki Marzena z Mazdżenia ogrodnika ma fajny układ, super inspiracja - z tyłu trawy / potem róże z jeżówkmi / z przodu przy nóżkach seslerie
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
_Martini_ 12:29, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Masz rację, ta inspiracja jest cudna. Taki podobny układ będzie w innym miejscu przy huśtawce. Tam będzie bardziej kolorowo. A tu na frontowej myślałam nad jasnymi różami. W zasadzie to jeżówki też mogą być, jasne
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
bata 12:53, 11 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
są białe jeżówki swan

ja zachorowałam na te różową rabatę, muszę ujawnić się u Marzenki i zdradzić jej moje zamiary
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Ewik 13:50, 11 sie 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Na przód polecam róże lavender Ice . Artemis daj zdecydowanie do tyłu , on rosnie wiecej niz podają w opisach Buksy zostaw zeby zimą nie było łyso .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
_Martini_ 16:03, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ewa, dzięki, że zajrzałaś. Czytasz w moich myślach? Właśnie myślałam o Lavender Ice, bardzo mi się podoba. Artemis na tyłach, Lavender z przodu. A w środek coś jeszcze, czy te trzy odmiany starczą w tym miejscu?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 16:05, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
I jeszcze jedno pytanie: z prawej strony za buksikami jest Phantom, którego przenoszę. Jaką różę mogłabym dać w to miejsce skoro docelowo z lewej byłby Artemis a z prawej są już Leonarda?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies