Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 10:41, 27 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Muszelka napisał(a)
Przyciągnął mnie tytuł wątku Nie żałuję, że się skusiłam. Cudowne masz róże!

Byłam u Ciebie. Milutko bardzo
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 10:52, 27 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
jazzy napisał(a)
Dobry wieczór Zaglądam nieśmiało, a tu takie cuda Zdradź mi proszę nazwy tych powojników. Szukam właśnie takich ciemno fioletowych. W przyszłym sezonie rzucę sobie na pergolę

Obejrzałam oczywiście cały Twój ogród i bardzo mnie urzekł ład i przejrzystość w nim. Bardzo przyjemnie się ogląda, a z pewnością jeszcze przyjemniej w nim przebywać

Jazzy, witam Cię u siebie
Ład i przejrzystość najbardziej mi odpowiada, dlatego też lubię zaglądać do Ciebie Jeśli udaje mi się ten stan zaprowadzić w moim ogrodzie, to bardzo się cieszę.
Ten drugi powojnik to Violet Pink. Jak widzisz, nic z pink nie przejawia. Ogólnie jako pnącze nie rzucił mnie na kolana, słabo przyrastał, ale może to wina miejscówki wschodniej, mało słońca. Zaleta: nie tnie się go (może dlatego w pierwszym roku mało wigorny) i kwitnie dwukrotnie. Rośnie na 3m.
Ten z drobniejszym kwiatem to Duchess of Albany. Jest super. Rośnie nawet do 3m. Jest bardzo gęsto ulistniony. Kwitnie VII-X.

Nota bene, musiałam się doszkolić z tych powojników, bo kupiłam kilka odmian wiosną i już sama zgłupiałam, gdzie co posadziłam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 11:13, 27 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)
Jakie trawki masz posadzone przed tujkami danica?

Czy tujki aurea nana przycinasz? Takie masz ładne kształtne

Mirelko, tam przeniosłam w zeszłym tygodniu roślinki z innego miejsca. Podzieliłam i posadziłam kosaciec trawolistny i liriope. Wychodzą już listki szafirka. Wszystkie są wymieszane w rzędzie, sama jestem ciekawa czy dobrze zrobiłam, czy to miało sens.

Tujki są z nami od początku. Bezobslugowe. Nawet ich już nie podlewam. Jak zakładaliśmy ogród, nakupowałam ich sporo, bo mi się podobał kolor. Teraz stiwerdzam, że jest ich nawet za dużo w różnych miejscach w ogrodzie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
gosika67 11:17, 27 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Fajny zakątek z trawkami, miło tam posiedzieć.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
_Martini_ 11:19, 27 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)
The Beatles posadziłaś w rzędach? Nie lepiej na mijankę?

A nawet o tym nie pomyślalam. Ale tam w zasadzie nie byłoby miejsca na mijankę. Hmm, to pierwsza rabata gdzie raz ustawiłam doniczki i tak je wkopałam. Niesamowite, z moją rułą
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 11:25, 27 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
lutroja napisał(a)
Runianka pod hortensjami rośnie na słoneczku ?

Lusi, to jest wschodnia strona. Słońce do 12. Świetnie się tam czuje runianka, o czym świadczy to, że w całości zrobiona z małych sadzoneczek, które pobrałam i posadziłam wiosną rok temu.

Uwierzysz? Tylko wtedy rosły tu Vanilki, a teraz są Limki.
Lipiec 2016

Sierpień 2017
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 11:30, 27 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasya napisał(a)

podoba mi sie z trawami
cebulki posadzisz ?

Dziękuję, kolejny głos na "tak". Czyli to była dobra zmiana
Posadzę tulipany. Najbardziej je lubię z wiosennych. Chcę jakiś energetyczny kolor, coś w mocnym różu albo purpura. Może dorzucę jakiś jeszcze kolorek, zobaczę. No i musiałabym poszukać jakiejś niskiej odmiany. Haha, ale wymagania
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 11:35, 27 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
gosika67 napisał(a)
Fajny zakątek z trawkami, miło tam posiedzieć.

Gosia, wiesz jak mi brakuje tam teraz stołu. Po tej nawałnicy zbiła się szyba, więc siedzimy z kawą w ręku. Chcieliśmy wstawić nową szybę od szklarza, ale to się kompletnie nie opłaca. Wiosną kupimy nowy taki sam stół.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:19, 29 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Potrzebuje pomocy. Potrzebuje róży, która będzie mocnym akcentem dla bladawców. Jedna ma rosnąć przed Cinderellą (w pobliżu Baronessy) i powinna być szeroka. Druga przed Eden Rose, też szeroka. Myślę nad Gertude, Gemmą i Mary Rose, ale nie umiem dobrać nic do Eden. Najlepiej z oferty F i RĆ. Wszelkie sugestie mile widziane
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MirellaB 06:45, 31 sie 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Najlepiej zapytaj Ewę Ande, albo Janeczkę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies