Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 14:50, 01 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
kasja83 napisał(a)
A co to masz za trzcinnik??Ja wczoraj też fociłam swój-ale fotek nie wrzuciłam jeszcze. Piękna pora była wczoraj na robienie zdjęć.

Krótkowłosy. Tylko tak było na etykietce. W trawach szczególnie mi nie zależy na kłosach. Raczej zwracam uwagę na ładną zieleń w sezonie. Aczkolwiek, ten trzcinnik ładne ma kwiatostany.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 14:59, 01 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Janko, jesteś super! Bardzo mi pomogłaś. Wymieniłaś kilka róż tych, które będę za chwilę zamawiać i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że idę w dobrym kierunku Przy Edence chciałam dać Heritage (raczej z braku laku, bo coś muszę z nią zrobić), ale zdecydowanie bardziej podoba mi się pomysł na Pomponellę. A przy Kopciuszku będzie właśnie Mary. Boję się czy sobie poradzę z Kopciuszkiem.

Jeszcze mam pytanie właśnie odnośnie długich pędów. Nie wiem co z nimi zrobić na zimę. Takie pędy wypuściłam Louis, Spirit, Cinde i Eden. Jeśli nie wszystkie chcę kulkować, to mogę je nieco skrócić jesienią?

Muszę zacząć rozglądać się za jakimiś ładnymi podporami.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 19:16, 01 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Cieszę się, ze pomogłam

Z pędami raczej nic nie rób - zasadniczy czas cięcia formującego to wiosna. Chociaż wiem, że Anulajda obcina róże na jesieni, jednakże ja wolę bezpiecznie czekać na wiosnę - jak by nie było klimatu angielskiego jednak nie mamy i nie ma gwarancji, że tej zimy nie trzaśnie jakiś większy przedłużający się mróz.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 21:32, 01 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Tak, cięcie tylko wiosną. Myślałam jedynie o skróceniu tych wyraźnie dłuższych pędów, żeby się zimą nie wyłamały od śniegu. Tfu tfu, żadnych mrozów nie chcemy.

A wiesz, że Zośka taka ładna, a tak mi nijak nie pasuje do pozostałych. Wolę jednak chłodny róż, chyba jest łatwiejszy w komponowaniu.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 22:43, 01 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Zośka to też zimny róż, ale dosyć mocny w kontraście z białą obwódką zewnętrznych płatków.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
MirellaB 23:34, 01 wrz 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Napisz na jakiej róże się zdecydujesz
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mirkaka 07:44, 02 wrz 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
bardzo pięknie się u Ciebie zrobiło
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gosika67 08:52, 02 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Hej co tam na huśtawce słuchać?
Zawilec ma ładny kolorek, moje mniej intensywne, słabszy róż.Powojniki jeszcze Ci kwitną, u mnie z 6 kwitną 2.Pogoda u nas do bani od 2 dni pada. Róże kwitną ale zauważyłam mszyce. Bez , bergenia i firletka kwitnie, zgłupiały. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
_Martini_ 20:08, 02 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Gosia, hej! Na huśtawce planuję sobie kolejny sezon z różami. Idę tą drogą Lubię róże, lubię spektakl, jaki potrafią odegrać i napięcie, jakie czasem budują No i można je podziwiać cały sezon. Byliny ogarnę w kolejnych sezonach

Mirko, dziękuję za miłe słowa. Wywołują mój uśmiech

Mirelka, będzie trochę angielek, podoba mi się Mary Anne i Princess Anne. Koniecznie Pomponella i Lavender Ice. No i Jacques Cartier... ciągle do niego wracam w katalogu. Jeszcze coś białego planuję. To będzie jedyna biała w moim ogrodzie, nie licząc Chopina, który jednak biały do końca nie jest. Czytałam, że w tym roku róże Cię nie zachwycały. Będziesz coś kupować w tym roku?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:29, 02 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zagajanka napisał(a)
Zośka to też zimny róż, ale dosyć mocny w kontraście z białą obwódką zewnętrznych płatków.

No to inaczej... mi się najbardziej podobają róże z odcieniem liliowym. Według mnie Zośka tego nie ma, przynajmniej moja. Podobnie Mariatheresia, która ma prześliczne pąki i kwiaty, ale kolor według mnie inny niż ten, który pokazałaś w TOP 17. Tam widzę właśnie tę kroplę fioletowego/liliowego. U mnie jest taka

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies