Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

tulucy 12:58, 31 sie 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mary nie będzie chyba tak mocnym akcentem.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
_Martini_ 14:48, 31 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)
Najlepiej zapytaj Ewę Ande, albo Janeczkę

Wiem, że można liczyć na pomoc dziewczyn, ale już tyle razy bezpośrednio pytałam, że aż mi wstyd
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 14:50, 31 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
tulucy napisał(a)
Mary nie będzie chyba tak mocnym akcentem.

No właśnie. Trudno mi rozgraniczyć chciejstwa, a potrzeby Mary bardzo chcę, ale nie jest aż tak bardzo potrzebna, jak ten mocniejszy akcent, żeby nie było za mdło.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lojalna_ 15:05, 31 sie 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
_Martini_ napisał(a)
Najładniejszy ogród jest rano i wieczorem. Niestety i tak nie udaje mi się uchwycić tego na zdjęciach, ale coś tam pokażę.

Fajne ma te kłosy trzcinnik.



Zawilce coś tam ruszają, ale słabo.



Ten powojnik jest super gęsty i okazało się, że kwitnie dwa razy.




A ten ma co prawda Violet w nazwie, ale w rzeczywistości jest mega ciemny.




Napatrzeć się trudno ))


Z roza nie pomogę moja edenka tegoroczna jeszcze nie zakwitła wiec nawet nie wiem jak na żywo się prezentuje. Napewno dziewczyny Ci doradza .

Szpaler hortek świetny ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
tulucy 16:34, 31 sie 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Wiesz, ja przy Edence mam prawie same bladawce dookoła,ale mam też tuż obok (i na razie mi się nie gryzie wizualnie) Ile Port, Red Leo, Walzertraum i Wilusia Szekspira. Ciut dalej Heidi, MW.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
_Martini_ 18:55, 31 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Jolka, moja Edenka w pierwszym roku też nie zakwitła, a była kupowana w pojemniku. Dopiero w tym roku pokazała trochę kwiecia, ale też bez szału. Czytam, że bardzo różnie można ją korygować cięciem. Na razie zastanawiam się, co z zrobić z moją. Wypuściła dwa długie pędy i albo je zetnę albo pokuszę o kulkowanie w celach badawczych

Łucjo, jakkolwiek kombinuję, wszystko sprowadza się właśnie do białego towarzystwa dla Eden. Wymyśliłam jednak, że dam koło niej Heritage, bo i tak muszę ją przesadzić. Myślę tylko czy będzie im odpowiadało towarzystwo Goethe. Ciągle mam problem z jego kolorem, bo widziałam na żywo tylko przez chwilę, a w necie wygląda bardzo różnie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
tulucy 21:17, 31 sie 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kolor pewnie będzie ok, nie wiem, jak kształt kwiatów
Moje jasne przy Edence to Mariatheresia, Biedermeier, Hermitage, Pashmina, HC, Stephanie Baronin.
Ale mam też obok Pastellę, Claire Austin, Jalitah, dalej Aphrodite.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
_Martini_ 23:37, 31 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Spore towarzystwo ma Twoja Edenka. Pashminę i Mariatheresię mam w innymi miejscu, reszty nie mam. Teraz mi jeszcze przyszło do głowy, że może jednak Goethe powinien rosnąć w lekkim półcieniu, a przynajmniej nie na tej patelni przy Eden.
Kurczaki, muszę w końcu coś ustalić i zamknąć listę. Czas mi się kończy, bo zaraz wracam do pracy.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
kasja83 08:31, 01 wrz 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
A co to masz za trzcinnik??Ja wczoraj też fociłam swój-ale fotek nie wrzuciłam jeszcze. Piękna pora była wczoraj na robienie zdjęć.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Zagajanka 10:17, 01 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Potrzebuje pomocy. Potrzebuje róży, która będzie mocnym akcentem dla bladawców. Jedna ma rosnąć przed Cinderellą (w pobliżu Baronessy) i powinna być szeroka. Druga przed Eden Rose, też szeroka. Myślę nad Gertude, Gemmą i Mary Rose, ale nie umiem dobrać nic do Eden. Najlepiej z oferty F i RĆ. Wszelkie sugestie mile widziane


Przy Edence może Pomponella? - kolorem i kształtem wyszło by dosyć kontrastowo.
Old Port też by mógł pasować, ale u mnie to średnio zdrowa róża, chociaż kwitnie dosyć obficie.
Z bardziej żarówiastych może dobrze kontrastować Princess Anne (nie mam, ale chwalą).
Mary Rose nie mam, ze zdjęć wynika, ze kolorystycznie pasować będzie, ale bardziej dopełniać, niż kontrastować.
Gemma - stanowczo nie dla tego towarzystwa: ma trudny kolor, wypłowiały ciepły róż.

Co do Cinderelli - w zasadzie pasowało by cokolwiek z wyrazistego zimnego odcienia różu, zimnej purpury lub bieli: Ascot, Aspirin, Ballerina, Desdemona, Gertrude Jekyll, Mary Rose, Munstead Wood, też Princess Anne, Winchester Cathedral, Rosengräfin Marie Henriette. Tylko nie zapomnij, że Cinderella to jest wielka parkowa róza i musisz mieć dla niej sporo miejsca, jeżeli będziesz kulkować. Jeżeli nie będziesz kulkować (chociaż polecam), róża ta będzie wyrzucać dłuuuugie pędy - nawet z 250 cm, których nie nadążysz przycinać, by jakoś zachować jej kształt. Kulkowana potrzebuje tak z 2,5 m na długość i z 1,5 na szerokość minimum.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies