Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

inka74 11:57, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)


Ale na jakich powierzchniach.
u niego jedna "plama" to 2m2
Bo i rabaty po 20 metrów długości miały )) mnie ta ilość sadzonek w tysiącach to powalała. Więc jakby to zeskalować to na naszych wielkościach rabat wychodzi, ze musimy po 1-3 sztuki roślinek sadzić ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 12:00, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
makadamia napisał(a)


na najwyższej kwaterce pojawiły się dwa cisy i trochę bylin z innych miejsc ogrodu - oczywiście, jak to ja, nieustająco sadzę za ciasno



nooo kochana i to mi sie juz podoba. wypietrzenia od razu daja efekt, nie jest tak plasko. jk dla mnie bomba.
a kukliki z brazową trawka powalaja na kolana, moze jakiegos klona im do towarzystwa dac albo kaline np. Mary Milton lub Kern's Pink
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 12:08, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Bo i rabaty po 20 metrów długości miały )) mnie ta ilość sadzonek w tysiącach to powalała. Więc jakby to zeskalować to na naszych wielkościach rabat wychodzi, ze musimy po 1-3 sztuki roślinek sadzić ))


każdego powala
popatrz sobie na instagrama babki, która koordynuje zakładanie parku wg projektu Oudolfa

edit: zapomniałam wrzucić linka
https://www.instagram.com/bettinajaugstetter/?hl=pl


TAR napisał(a)


oj tam, zrob w mianiaturze


robię, ale mi słabo wychodzi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:11, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)



nooo kochana i to mi sie juz podoba. wypietrzenia od razu daja efekt, nie jest tak plasko. jk dla mnie bomba.
a kukliki z brazową trawka powalaja na kolana, moze jakiegos klona im do towarzystwa dac albo kaline np. Mary Milton lub Kern's Pink


Dokładnie o to chodziło: żeby nie było dziury.

Z tymi kuklikami/turzycami, to problem nie leży w tym, że nie wiem z czym je zestawić, tylko w tym, że nie mam w ogrodzie wydzielonego kącika, w którym bym mogła zrobić takie nasadzenia, żeby nie gryzły się z sąsiednimi zestawieniami.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:13, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ivo napisał(a)
Asia, i Ciebie też mi polecono do zaplanowania kształtu rabaty
Proszę, bardzo proszę o wsparcie...

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10381-lepiej-pozno-niz-wcale-dojrzewanie-ogrodowe?page=10


Iwonko, ja u Ciebie bywam i obserwuję ale wydaje mi się, że dobrze sobie radzisz sama, więc się nie odzywam

Kim napisał(a)
Asiu jak będziesz miała chwilę to proszę zajrzyj do mnie potrzebuję porady w planowaniu rabat


Byłam i się wypowiedziałam.
Oj, wypowiedziałam...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
deszczowymaj 19:54, 21 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
makadamia napisał(a)

brązowa turzyca z morelowym kuklikiem - bardzo udane zestawienie (ściągnięte od Kwartecika) z którym nie mam pojęcia co zrobić, bo brązy mi zupełnie do reszty ogrodu nie pasują



Piękne połączenie i śliczny kuklik nie tak dawno wysiewałam kukliki ..i co mi z tego wyrosło ..pokrzywa którą z resztą mam do dzisiaj
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
makadamia 20:40, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
z pokrzywy przynajmniej gnojówkę można zrobić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Malgosik 16:24, 23 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Pokrzywa jest uciążliwa w ogrodzie. Bardzo się rozłazi korzeniami.
Ładne masz wrzosowate. Cieniście mają...
____________________
Ogród na glinie
galgAsia 08:42, 24 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, wszystkiego najlepszego
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 09:17, 24 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wszystkiego dobrego! Mnóstwa ogrodowych przygód i fascynacji
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies