Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 08:05, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110


na najwyższej kwaterce pojawiły się dwa cisy i trochę bylin z innych miejsc ogrodu - oczywiście, jak to ja, nieustająco sadzę za ciasno
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 08:18, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Teraz masz moc koloru ) dasz radę to wytrzymać??
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:36, 21 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18026
Powiem Ci Asiu, że te kwaterki wyglądają świetnie . Nabierają masy a rabata wielowymiarowości. Gęstymi nasadzeniami bym się nie przejmowała, od razu będzie efekt a nadmiar bylin zabierzesz w przyszłym sezonie .

Brązowe trawy z kuklikiem świetnie wyglądają. Ja mam zamiar z kolei wypróbować połączenie brązowych traw i karmelowych żurawek. Szukam tylko dobrego miejsca bo też nie mam takich kolorów u siebie. Ale mam na stanie piękne karmelowe żurawki od Aprilka ...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 10:18, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)
Powiem Ci Asiu, że te kwaterki wyglądają świetnie . Nabierają masy a rabata wielowymiarowości. Gęstymi nasadzeniami bym się nie przejmowała, od razu będzie efekt a nadmiar bylin zabierzesz w przyszłym sezonie .


Czyli jak zwykle
Problem jest trochę inny: sadzę za małe plamy roślin. Czyli za rok będę musiała główkować, czego dodać, a co odjąć. I z tym drugim zawsze największy ból głowy

mrokasia napisał(a)
Brązowe trawy z kuklikiem świetnie wyglądają. Ja mam zamiar z kolei wypróbować połączenie brązowych traw i karmelowych żurawek. Szukam tylko dobrego miejsca bo też nie mam takich kolorów u siebie. Ale mam na stanie piękne karmelowe żurawki od Aprilka ...


Może chcesz brązowe trawki ode mnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:25, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Teraz masz moc koloru ) dasz radę to wytrzymać??


Jakoś sobie poradzę

Kupiłam te nikolasy, o których mówiłaś. trzy sztuki widać na ostatnim zdjęciu, a dwie są jeszcze po drugiej stronie. oczywiście musiał mi je znaleźć pracownik, bo ja ich nie zauważyłam, mimo że było ich najwięcej ze wszystkich hakonek.

przytuliłam jeszcze żółte serduszki i brunnery, w zastępstwo wszystkich tych białych roślin które zabieram spod lip.
a na stronie właśnie napisałam o konieczności ograniczania się
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 10:43, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nikolasy ładne były sadzonki. Ja się właśnie łamię co do bruner.

Zasady są po to, aby dążyć do ideału. Nie wiem czy ty wyłapałaś w filmie o Oudolfie ile on różnych odmian sadził na rabatach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kim 10:49, 21 maj 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Asiu jak będziesz miała chwilę to proszę zajrzyj do mnie potrzebuję porady w planowaniu rabat
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
makadamia 11:38, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Nikolasy ładne były sadzonki. Ja się właśnie łamię co do bruner.

Zasady są po to, aby dążyć do ideału. Nie wiem czy ty wyłapałaś w filmie o Oudolfie ile on różnych odmian sadził na rabatach.


Ale na jakich powierzchniach.
u niego jedna "plama" to 2m2
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Ivo 11:51, 21 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Asia, i Ciebie też mi polecono do zaplanowania kształtu rabaty
Proszę, bardzo proszę o wsparcie...

Strona 10

____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
TAR 11:54, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7390
makadamia napisał(a)


Ale na jakich powierzchniach.
u niego jedna "plama" to 2m2


oj tam, zrob w mianiaturze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies