Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

mrokasia 10:39, 20 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18026
Magda70 napisał(a)


Ja to się boję już spacerować po moim ogrodzie właśnie...bo się sama siebie boję. Tych pomysłów które się rodzą podczas spacerów


Dobrze, że Ci się pomysły rodzą bo mi dość często po prostu COŚ nie pasuje ale pomysłu JAK to zmienić to za bardzo nie mam...

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:41, 20 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7383
tak polecacie te śś a ja nie bardzo mam miejsce na nie, duże rosną? jakby to krzaki to bym miedzy lilaki je wcisnela. Za to mam jagody kamczackie, tez sie ładnie przebarwiaja i maja pyszne owoce. Przeniosłam je pod nowe ogrodzenie zeby slonka mialy wiecej. I winogrno ma mnostwo zawiazkow owocow, tego to powiem szczerze sie nie spodziewalam, bo dosc obcesowo potraktowalam to pnacze w lutym, bez profesjonalnego ciecia jakie pokazuja w internetach. po prostu polecialam na rowno, bo mi galezie przeszkadzaly.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 10:58, 20 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18026
TAR napisał(a)
tak polecacie te śś a ja nie bardzo mam miejsce na nie, duże rosną? jakby to krzaki to bym miedzy lilaki je wcisnela. Za to mam jagody kamczackie, tez sie ładnie przebarwiaja i maja pyszne owoce. Przeniosłam je pod nowe ogrodzenie zeby slonka mialy wiecej. I winogrno ma mnostwo zawiazkow owocow, tego to powiem szczerze sie nie spodziewalam, bo dosc obcesowo potraktowalam to pnacze w lutym, bez profesjonalnego ciecia jakie pokazuja w internetach. po prostu polecialam na rowno, bo mi galezie przeszkadzaly.


Tarcia, Ty nie masz na coś miejsca???
Ja mam Balerinę - to krzew/drzewko do 4-5m, i Obeliski - te są kolumnowe, na pewno dasz rade gdzieś wcisnąć . Moje Obeliski są szczepione na wysokim pniu więc dam radę zebrać owocki tylko z dolnych partii, reszta dla ptaszorów .
Lamarckie dorastają do ok. 5m i mają ze 3 szerokości. Możesz podkrzesywac od dołu i koronę wypuścić górą.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 11:02, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


no wlasnie mam podobnie. chociaż nie, kilka kawałkow mam skonczone na tip top i wiecej tam nie gmeram, podoba mi sie niech juz zostanie i rosnie. Reszta w ciaglej fazie zmian.


Ale jak długo Ci się będzie podobało?

Magda70 napisał(a)


Ja to się boję już spacerować po moim ogrodzie właśnie...bo się sama siebie boję. Tych pomysłów które się rodzą podczas spacerów


Tak! Dokładnie tak! Chodzę i myślę, co by tu zmienić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:05, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Dobrze, że Ci się pomysły rodzą bo mi dość często po prostu COŚ nie pasuje ale pomysłu JAK to zmienić to za bardzo nie mam...


I to jest najgorsze, drażni jak dziura w zębie

inka74 napisał(a)
to nie ja, moją w ubiegłym roku kupiłam w tym roku tylko Obelisk u K kupowałam na taras bo były bardzo ładne sadzonki, które znikły w zastraszającym tempie. Owoców mam na 3 w sumie krzaczkach od pyty. Ciekawe ile zjedzą ptaki (tych też się rozmnożyło jakoś) a ile my skubniemy.


A wiesz, że u mnie też tak jakby więcej ptaków się pojawiło? Chyba ze cztery kosy łażą u mnie po trawniku - nigdy ich tu nie było. I wróble widziałam, po raz pierwszy od dawna...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:13, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
tak polecacie te śś a ja nie bardzo mam miejsce na nie, duże rosną? jakby to krzaki to bym miedzy lilaki je wcisnela.


Tarcia, Ty przestań szukać na siłę, co by tu jeszcze upchnąć w ogrodzie

Te wielopniowe ładnie wyglądają wśród niskich nasadzeń, tak, żeby było widać rysunek pni (np.: https://pl.pinterest.com/pin/285486063868273376/).
Wśród lilaków tylko się będzie zagęszczenie robił.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
deszczowymaj 11:14, 20 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ja w sprawie ŚŚ.. jej owoce są przepyszne serio słodka pychota

Moja prababcia miała go w ogrodzie i to dla mnie taki słodki smak dzieciństwa..więc u siebie też posadziłam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magda70 11:28, 20 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
makadamia napisał(a)


Tarcia, Ty przestań szukać na siłę, co by tu jeszcze upchnąć w ogrodzie

Te wielopniowe ładnie wyglądają wśród niskich nasadzeń, tak, żeby było widać rysunek pni (np.: https://pl.pinterest.com/pin/285486063868273376/).
Wśród lilaków tylko się będzie zagęszczenie robił.


dokładnie...ona nie może iść między....tylko ma być ONA i w nogach coś mniejszego
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
jolanka 12:39, 20 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16467
U mnie ŚŚ jest objedzona co do jednej jagódki. Na wyścigi, kto pierwszy zdąży, my czy ptaki. I jeszcze ostatnio dzieci sąsiadki Dokupiłam więc do tej jednej jeszcze dwie i 2 Baleriny . Miejmy nadzieję, że ktoś, coś mi zostawi Uwielbiam je.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Brzozowadzie... 14:41, 20 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To ja teraz nie będę mogła doczekać się tych owoców, żeby w końcu spróbować, czy dobre, czy nie Tylko ja mam lamarckie, czy o nich mowa?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies