Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 09:41, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
antracyt napisał(a)
Owoce trochę inne w smaku niż u borówki i mniejsze, ale u mnie uwielbiane przez dzieci. Musiałam specjalną ścieżkę zrobić, żeby w szale zbiorów towarzystwo nie zadeptało mi kwiatów obok. Czytałam, że odmiany różnią się smakiem owoców. Ja mam pyszną bezodmianową.


No to zobaczymy w takim razie, bo zawiązki owoców są
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
tulucy 09:47, 20 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mnie lepiej smakują niż borówki nawet Mam tę bezodmianową i dokupiłam potem Sleyt, bo mała.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 09:50, 20 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)


Ja ciągle się łudzę, że "teraz to już będzie dobrze"


Piąteczka
Podobno owoce śś lamarckiej są bardzo dobre. Niestety w ubiegłym roku ptaszony były szybsze od nas, zeżarły wszystko! Em wyłuskał jakąś jedną sztukę, powiedział że dobra
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 10:06, 20 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
Mnie lepiej smakują niż borówki nawet Mam tę bezodmianową i dokupiłam potem Sleyt, bo mała.
Sleyt ma najlepsze owoce - duże i słodkie. Mi tez smakują. No dużo lepsze niż jagoda kamczacka czy aronia ale borówka jak dla mnie najlepsza. Nieobiektywna jestem bo moje 3 krzaczki ja sama zawsze objem. Kiedyś w ogrodniczym z 4 odmiany świdośliwy spróbowałam (podobno nie pryskali) i ta Sleyt była najlepsza. Tylko jest taka najmniej uporządkowana jako krzak i odrostów daje sporo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:12, 20 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)


Wygląda na to, że Ty nie zamierzasz prędko zakończyć przesadzania. Ja ciągle się łudzę, że "teraz to już będzie dobrze"
Wiesz, ja już się nie łudzę. W teorii rewolucje skończyłam. I co zrobiłam - jednak zakupiłam drzewa na zmiany w narożniku z czaplą i będę go przerabiać. I jak potem przeszłam się dalej to jeszcze mam takie 3 metry rabaty pod płotem za domem, które w sumie można by było jednak inaczej obsadzić. Więc nie łudzę się i nie mamię wizją tylko leżenia na nowej leżance (już jest ) bo i tak co rano przejdę się z kawą po ogrodzie to coś nowego zobaczę, że może jednak inaczej bym to zrobiła bo 10 cm jest za blisko tego czy tamtego, wrrr...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 10:24, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Wiesz, ja już się nie łudzę. W teorii rewolucje skończyłam. I co zrobiłam - jednak zakupiłam drzewa na zmiany w narożniku z czaplą i będę go przerabiać. I jak potem przeszłam się dalej to jeszcze mam takie 3 metry rabaty pod płotem za domem, które w sumie można by było jednak inaczej obsadzić. Więc nie łudzę się i nie mamię wizją tylko leżenia na nowej leżance (już jest ) bo i tak co rano przejdę się z kawą po ogrodzie to coś nowego zobaczę, że może jednak inaczej bym to zrobiła bo 10 cm jest za blisko tego czy tamtego, wrrr...


No więc właśnie. W zeszłym roku posadziłam dwie kaliny na pniu i taka zadowolona byłam, że mi robiły za pionowe akcenty. A teraz sobie myślę, że przecież takie krzaki szczepione na pniu zupełnie nie pasują do wielopniowych, że wielopniowe ładniejsze, że ta rabata i tak już niedługo będzie słoneczna - jednym słowem: robię wszystko, żeby samą siebie przekonać do kolejnej rewolucji
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:26, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tulucy napisał(a)
Mnie lepiej smakują niż borówki nawet Mam tę bezodmianową i dokupiłam potem Sleyt, bo mała.


No to mogę z dumą obwieścić mężowi, że w koncu posadziłam coś jadalnego w ogrodzie

Zana napisał(a)


Piąteczka
Podobno owoce śś lamarckiej są bardzo dobre. Niestety w ubiegłym roku ptaszony były szybsze od nas, zeżarły wszystko! Em wyłuskał jakąś jedną sztukę, powiedział że dobra


Lepsze niż karmnik

inka74 napisał(a)
Sleyt ma najlepsze owoce - duże i słodkie. Mi tez smakują. No dużo lepsze niż jagoda kamczacka czy aronia ale borówka jak dla mnie najlepsza. Nieobiektywna jestem bo moje 3 krzaczki ja sama zawsze objem. Kiedyś w ogrodniczym z 4 odmiany świdośliwy spróbowałam (podobno nie pryskali) i ta Sleyt była najlepsza. Tylko jest taka najmniej uporządkowana jako krzak i odrostów daje sporo.


W wiadomomym sklepie ktoś podobno bardzo się dopytywał o tą sleyt - podejrzewałam Ciebie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Magda70 10:28, 20 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
makadamia napisał(a)


No więc właśnie. W zeszłym roku posadziłam dwie kaliny na pniu i taka zadowolona byłam, że mi robiły za pionowe akcenty. A teraz sobie myślę, że przecież takie krzaki szczepione na pniu zupełnie nie pasują do wielopniowych, że wielopniowe ładniejsze, że ta rabata i tak już niedługo będzie słoneczna - jednym słowem: robię wszystko, żeby samą siebie przekonać do kolejnej rewolucji


Ja to się boję już spacerować po moim ogrodzie właśnie...bo się sama siebie boję. Tych pomysłów które się rodzą podczas spacerów
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
TAR 10:36, 20 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7612
mrokasia napisał(a)


Tiaa, ja też się łudzę. Aktualnie nie mam chyba rabaty, która nie byłaby w trakcie zmian. Zwariować można!


no wlasnie mam podobnie. chociaż nie, kilka kawałkow mam skonczone na tip top i wiecej tam nie gmeram, podoba mi sie niech juz zostanie i rosnie. Reszta w ciaglej fazie zmian.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 10:38, 20 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)

W wiadomomym sklepie ktoś podobno bardzo się dopytywał o tą sleyt - podejrzewałam Ciebie
to nie ja, moją w ubiegłym roku kupiłam w tym roku tylko Obelisk u K kupowałam na taras bo były bardzo ładne sadzonki, które znikły w zastraszającym tempie. Owoców mam na 3 w sumie krzaczkach od pyty. Ciekawe ile zjedzą ptaki (tych też się rozmnożyło jakoś) a ile my skubniemy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies