Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Kasya 16:09, 20 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
Brzozowadziewczyna napisał(a)
To ja teraz nie będę mogła doczekać się tych owoców, żeby w końcu spróbować, czy dobre, czy nie Tylko ja mam lamarckie, czy o nich mowa?

Lamarckie najgorsze chyba drobniejsze owocki i mniej słodkie niż te odmianowe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 16:46, 20 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
mozecie byc ze mnie dumne jako i ja jestem, powstrzymalam sie od zakupu śś, nie podobaja mi sie ani z lisci ani z pokroju. owoce przeboleje akurat widzialam lamarckie. stracilam nimi zainteresowanie. dzis robilam przeglad po szkolkach i troche kupilam ale jak na mnie nieduzo, tyle by rabaty wypelnic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 16:54, 20 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
TAR napisał(a)
mozecie byc ze mnie dumne jako i ja jestem, powstrzymalam sie od zakupu śś, nie podobaja mi sie ani z lisci ani z pokroju. owoce przeboleje akurat widzialam lamarckie. stracilam nimi zainteresowanie. dzis robilam przeglad po szkolkach i troche kupilam ale jak na mnie nieduzo, tyle by rabaty wypelnic.


Nieładne śś ?
Hmm...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 17:10, 20 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
Kasya napisał(a)


Nieładne śś ?
Hmm...


w tym pokazanym ogrodzie minimalistycznym, gdzie sa proste formy te śś sa gwiazdami, u mnie znikna w gaszczu innych roslin i nasadzen. dlatego nie mam cisnienia na zakup, na dzien dzisiejszy stoje przy zdaniu, ze nie pasuja i nie mam gdzie ich posadzic.

moze za rok, kiedy bede likwidowac tawuly znalazlabym dla nich miejsce a i to musiałaby byc to forma krzewiasta. planowalam tam przerzucic obiele i dodac cos jesze.

naprawde patrzac dzis na nie, nie poczulam jakiejs wielkiej checi by je posiadac. nie mialam za to zadnego oporu by nie zakupic buka Franken, ktory po prostu na mnie napadl i kazal sie wieźć do domu. niestety byl tak wielki, ze musza go dostarczyc, wiec czekam do wieczora na rzeczonego Frankena.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 19:55, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
mozecie byc ze mnie dumne jako i ja jestem, powstrzymalam sie od zakupu śś, nie podobaja mi sie ani z lisci ani z pokroju. owoce przeboleje akurat widzialam lamarckie. stracilam nimi zainteresowanie. dzis robilam przeglad po szkolkach i troche kupilam ale jak na mnie nieduzo, tyle by rabaty wypelnic.


chciałam napisać, że jestem, ale doczytałam o tym buku
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 19:55, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasya napisał(a)

Lamarckie najgorsze chyba drobniejsze owocki i mniej słodkie niż te odmianowe


nie można mieć wszystkiego
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 20:16, 20 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
makadamia napisał(a)


chciałam napisać, że jestem, ale doczytałam o tym buku
no bo ja dzisiaj pojechalam na objazdy szkolek w poszukiwaniu buka, nie znaazlam tych co chcialam ale znalazlam inny prawdziwy rarytasik zaraz wrzuce, bo wlasnie dostarczyli
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Poppy 20:29, 20 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469

makadamia napisał(a)


Widziałam takie na ok. 70 cm wysokości, parę lat powinny dać radę.

Jeszcze wymyśliłam, że można by śś posadzić zamiast tych dwóch kalin na pniu, ale nie mam pojęcia, co zrobić z kalinami, a mąż mnie na taczkach wywiezie za te nieustające przeróbki


inka74 napisał(a)
Świdośliwy mega ogromnych donic nie potrzebują. Zobacz w jakiej doniczce swoje zakupiłaś. Ja Obeliska takiego 2,5 metra kupowałam w w doniczce takiej 30 cm. U mnie obie świdośliwy na tarasie rosną w doniczkach takich 40-50 cm. Nie przewiduję ich wymiany przez min. 5-6 lat.


Sorry, ze tak pomedze z tymi donicami, ale w zwiazku z rozbudowa sasiada mam w ogrodzie mase wiatru, odbija sie od dachu i laduje u mnie. Masakra jakas, nawet przy mniejszych wiatrach. Wiec musze cos w donicach posadzic, jakies drzewko czy dwa, i to takie, ktore bedzie dosc rzadkie, by nie zacienialo. Bambusy odpadaja i tak, bo nie lubia sie z wiatrem.
Ja mam watpliwosci co do wielkosci tych donic, bo szkolkowe zawsze sa male, oni je jakos inaczej hoduja. Ide Inka do Ciebie, na Twoje donice na tarasie popatrzec
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
makadamia 07:48, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
zdjęć dawno nie było

azalie w końcu mi się podobają



to jasne to percy wiseman. cała reszta już była
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:03, 21 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110

brązowa turzyca z morelowym kuklikiem - bardzo udane zestawienie (ściągnięte od Kwartecika) z którym nie mam pojęcia co zrobić, bo brązy mi zupełnie do reszty ogrodu nie pasują


z przodu palibin, z tyłu dark purple. w innym miejscu mam jeszcze jednego, różowego, ale muszę go stamtąd zabrać bo jednak ma za mało światła


żurawka krwista - co roku niezawodna
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies