Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 07:44, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Ale to ładne! To Pink Annabele? Czy Bubblegum?
Amforka wg mnie bardzo fajnie wygląda .


Pink Anabelle. Bubblegum nie udało mi się dostać, a Iwonka mówi, że z pokładaniem się to róznie u tych dwóch bywa
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:47, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
sarenka napisał(a)
tak mi się podoba brunnera że ja u siebie wreszcie posadzę, nie wiem czy da sobie radę ale jest taka ładna od paru lat się na nią czaje


jak u mnie sobie daje radę, to i u Ciebie sobie poradzi.
nie pieszczę się z nią nadzwyczajnie: ani nie nawożę intensywnie ani nie podlewam. Bardzo przyjemna roślina i ślicznie kwitnie wczesną wiosną
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 07:57, 16 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
makadamia napisał(a)


Jak moja mama zobaczyła, że robię zdjęcia nowej rabacie, to się zdziwiła, "co ja tam fotografuję? Bo jeszcze tutaj [wskazała południową rabatę] to coś jest ale tam, to zupełnie nic"


Też tak w rodzinie mam - widzą czego brak a nie co już jest
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
makadamia 08:00, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)


Też tak w rodzinie mam - widzą czego brak a nie co już jest


O to nie mogę mieć pretensji, bo sama też bardziej widzę to, co "jeszcze", a nie to co "już".

Ale tutaj przyczyna jest chyba inna: mam jest z tych co lubią pomarańczowe begonie i czerwone róże
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 08:04, 16 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
makadamia napisał(a)


O to nie mogę mieć pretensji, bo sama też bardziej widzę to, co "jeszcze", a nie to co "już".

Ale tutaj przyczyna jest chyba inna: mam jest z tych co lubią pomarańczowe begonie i czerwone róże



To wszystko wyjaśnia
Moja lubi tylko duże okazy a roślinność podobną
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
adewzuol 08:32, 16 lip 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Asia, a jak dawno sadziłaś Pink Anabelle? Ja dopiero w tym roku kupiłam nie za dużą sadzonkę, jest jeszcze mizerna i kolor kwiatu taki bardzo przyblakły.
____________________
Ewelina W piaskownicy
makadamia 10:16, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dwa miesiące temu

Jak zaczęła kwitnąć, to też mi się wydawało że kolor jest nie taki, jak powinien być ale - jak widać - poprawiło się
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:16, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)



To wszystko wyjaśnia
Moja lubi tylko duże okazy a roślinność podobną


No i co poradzisz? Nic nie poradzisz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ajka 10:26, 16 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
makadamia napisał(a)


No niestety, wiele roślin ma dużą potrzebę rozmnażania się. To jest czasami zaleta (w dużych ogrodach) ale nie zawsze. Stipy, jeżówki, niezapominajki taką mają strategię przetrwania: to są rośliny krótkowieczne, które muszą siewem nadrobić krótkie życie.

Jeżeli chcesz ogród, nad którym łatwiej zapanować, to dobrze że posadziłaś dużo drzew. Ostatnio czytałam książkę o ogrodach cienistych i okazuje się, że nasadzenia w cieniu są o wiele mniej pracochłonne niż te w słońcu. Badania to potwierdzają.

W sprawie roślin trujących nie mogę nic powiedzieć: u mnie nigdy nie było takiego tematu ani takiego problemu. Ale każdy ma inną barierę bezpieczeństwa.


Ech, te moje drzewa to cienia na razie w ogóle nie dają, wciąż na naszym ogrodzie jest jak na patelni. Chyba lata trzeba będzie czekać, aż się rozrosną
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
makadamia 11:55, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
minie szybciej niż myślisz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies