Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Gosiek33 20:26, 15 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Po wrzuceniu na serwer niestety są spore straty

Biorąc na to poprawkę chyba jesteś w końcu zadowolona z efektów swojej pracy
Detale i rośliny fantastycznie zagrały a za rok jak się rozbuchają to będzie mistrzostwo
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 20:30, 15 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
no Asia, nie masz powodu do narzekania, bardzo zacnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 20:31, 15 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Aśka, przepięknie masz
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 21:14, 15 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)



Ale to ładne! To Pink Annabele? Czy Bubblegum?
Amforka wg mnie bardzo fajnie wygląda .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ajka 22:36, 15 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
makadamia napisał(a)


A które dokładnie rośliny masz na my myśli?


Parzydło leśne, pieris, trzmielina oskrzydlona (cudowna!!) - trujące. Paprocie często są trujące, ekspansywne, stipy, jeżówki, niezapominajki. Już raz kupiłam sobie trawę, która wyłazi mi teraz na starej rabacie, mimo że ją wywaliłam już jakiś czas stamtąd.
Chciałabym mieć kontrolę nad tym co i gdzie wychodzi, ale w przyrodzie jest trudno niestety, może powinnam się z tym pogodzić.

A co do roślin trujących, to sama nie wiem jak do tego podchodzić. Kot obgryza mi wszystko jak tylko wylezie na ogród. I trochę się o niego boję. Dzieci małych nie mam, ale jak przyjdą znajomi, rodzina, to też problem.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 07:05, 16 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
makadamia napisał(a)
no to parę nowych zdjęć
tak mi się podoba brunnera że ja u siebie wreszcie posadzę, nie wiem czy da sobie radę ale jest taka ładna od paru lat się na nią czaje
____________________
Magda W samym sloncu
Kasya 07:17, 16 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Wybieram tą fotkę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 07:25, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen napisał(a)
Aśka, przepięknie masz


TAR napisał(a)
no Asia, nie masz powodu do narzekania, bardzo zacnie


Gosiek33 napisał(a)
Po wrzuceniu na serwer niestety są spore straty

Biorąc na to poprawkę chyba jesteś w końcu zadowolona z efektów swojej pracy
Detale i rośliny fantastycznie zagrały a za rok jak się rozbuchają to będzie mistrzostwo



Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za dobre słowo. Nie wszyscy jednak podzielają Waszą opinię
Jak moja mama zobaczyła, że robię zdjęcia nowej rabacie, to się zdziwiła, "co ja tam fotografuję? Bo jeszcze tutaj [wskazała południową rabatę] to coś jest ale tam, to zupełnie nic"
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:43, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ajka napisał(a)


Parzydło leśne, pieris, trzmielina oskrzydlona (cudowna!!) - trujące. Paprocie często są trujące, ekspansywne, stipy, jeżówki, niezapominajki. Już raz kupiłam sobie trawę, która wyłazi mi teraz na starej rabacie, mimo że ją wywaliłam już jakiś czas stamtąd.
Chciałabym mieć kontrolę nad tym co i gdzie wychodzi, ale w przyrodzie jest trudno niestety, może powinnam się z tym pogodzić.

A co do roślin trujących, to sama nie wiem jak do tego podchodzić. Kot obgryza mi wszystko jak tylko wylezie na ogród. I trochę się o niego boję. Dzieci małych nie mam, ale jak przyjdą znajomi, rodzina, to też problem.


No niestety, wiele roślin ma dużą potrzebę rozmnażania się. To jest czasami zaleta (w dużych ogrodach) ale nie zawsze. Stipy, jeżówki, niezapominajki taką mają strategię przetrwania: to są rośliny krótkowieczne, które muszą siewem nadrobić krótkie życie.

Jeżeli chcesz ogród, nad którym łatwiej zapanować, to dobrze że posadziłaś dużo drzew. Ostatnio czytałam książkę o ogrodach cienistych i okazuje się, że nasadzenia w cieniu są o wiele mniej pracochłonne niż te w słońcu. Badania to potwierdzają.

W sprawie roślin trujących nie mogę nic powiedzieć: u mnie nigdy nie było takiego tematu ani takiego problemu. Ale każdy ma inną barierę bezpieczeństwa.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:43, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasya napisał(a)
Wybieram tą fotkę


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies