Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Makao_J 13:05, 16 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Też chcę mieć Pink Anabelle. Tylko gdzie wsadzić?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Gruszka_na_w... 13:32, 16 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Miałam dzisiaj w rękach tę Pink Annabell. Niestety, mam ten sam problem, co Ania.

Asiu, parzydło Kneiffi o wiele dłużej kwitnie niż to zwykłe. Gdyby Ci kiedyś wpadło w ręce, to warto byłoby je gdzieś wcisnąć.
Jestem pewnie w wieku Twojej Mamy, ale dostrzegam, że pięknie się wypełniają drewniane donice.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 14:46, 16 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Miałam dzisiaj w rękach tę Pink Annabell. Niestety, mam ten sam problem, co Ania.

Asiu, parzydło Kneiffi o wiele dłużej kwitnie niż to zwykłe. Gdyby Ci kiedyś wpadło w ręce, to warto byłoby je gdzieś wcisnąć.
Jestem pewnie w wieku Twojej Mamy, ale dostrzegam, że pięknie się wypełniają drewniane donice.


Makao_J napisał(a)
Też chcę mieć Pink Anabelle. Tylko gdzie wsadzić?


Widzę, że nie tylko ja zachorowałam na tą hortensję - ona jest zupełnie inna niż pozostałe bukietówki

To Kneiffi widziałam u Kwartecika, i wielu projektantów je poleca ale nie wiedziałam, że ono długo kwitnie. Nie planowałam go wprowadzać do siebie z tego powodu, że mam już dużo niskich bylin na cienistej rabacie a za mało wysokich. W tym roku testuję po jednej sztuce gilleni, kirengeszomy i kokoryczki i w przyszłym one chyba zastąpią bodziszka i żurawkę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 15:08, 16 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
tez testuje kirengeszome podoba mi sie, podsadzilam nia mojego buka Frankena. Kneffi mam, małe i zwarte az dzis sprawdze czy kwitnie. Mam jeszcze jedno parzydlo podobne do lesnego ale kwiatostany jakby dopiero zaczely, ma troche inne liscie niż lesne i jest niższe ale odmiany nie znam. kokorycza to odkrycie tego sezonu nie tylko u mnie

jejciu a mnie wcale ta horta za serce nie lapie, moze dlatego, ze mialam ja z 10 lat temu kupiona pod nazwa Invincibelle Spirit. I na fotach ona miala wielkie bomby kwiatowe a w rzeczywistosci te kwiaty strasznie drobne sie okazały. kompletne rozczarowanie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 15:15, 16 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
makadamia napisał(a)

Widzę, że nie tylko ja zachorowałam na tą hortensję - ona jest zupełnie inna niż pozostałe bukietówki


Bo to nie bukietówka tylko hortensja krzewiasta
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Pszczelarnia 22:05, 16 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Zamysł i realizacja udana. Już widać spójność. Rabaty słoneczne i cieniste napchane, już mają swój najlepszy czas pełni.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sarenka 09:54, 19 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asia, mam pytanie,czy mogłabyś mi doradzić czy koło linek sadzić drzewo czy może dosadzic 5 sztukę hortki? Wrzuciłam zdj u siebie i rysunek przez Ciebie robiony. Ta dziura na rabacie mi przeszkadza
____________________
Magda W samym sloncu
Margo2 22:55, 20 lip 2020


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 649
Czytam, że masz ten sam problem co ja
Ogród staje się coraz bardziej cienisty i trzeba dokonywać zmian
W dodatku, też zaczęłam sadzić rosliny w większych grupach, a raczej sadzić te same rośliny w pobliżu siebie, żeby łączyć elementy
Ale to oznacza konieczność dokonywania wyborów, co zostawić, a co wywalić
Czasem mnie wkurza, że ciągle trzeba coś zmieniać
A czasem cieszę się, że jest co robić
Też tak masz?
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
andzia458 17:56, 21 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Długo się nie udzielałam na Forum bo pochłonęły mnie inne sprawy ale przychodzę w odwiedziny do znajomych wątków.
Ech, co tu komentować, no pięknie jest.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
andzia458 07:19, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Asiu, zapraszam do mnie...
Pilnie Cię potrzebuję.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies