Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Kokesz 11:46, 02 lut 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Różaneczniki... fajnie.
Ja chciałam w tym roku też posadzić u siebie, ale niestety na moim osiedlu w tym roku remontów ciąg dalszy (wymiana ogrodzenia) więc będę musiała odłożyć plany do następnego roku.
Jedynym plusem jest to, że będę mogła dobrze przygotować kwaśne podłoże, mam dużo kory i liści do przekopania oraz gałązek po bożonarodzeniowych choinkach
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kawa 11:49, 02 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia super że u Ciebie temat cienistej rabaty
mam taką typowo od północy
różanecziki lubią cień ale czy w miejscu gdzie słońca jest tylko troszkę z rana beda rosły i kwitły?

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AniMa 11:58, 02 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
No widzisz a mi sie Twoje krawężniki podobają...chciałam nawet u siebie takie zrobić od tarasu w dół ale eM marudzil....
Mi by sie widziały te busze u Ciebie pod drzewem i pod płotem...nie wiem czy dobrze widzę, ale Ty masz tam wsadzony żywopłot z????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 12:03, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Północ północy nierówna: zależnie od usytuowania czasami może dochodzić tam słońce od wschodu/zachodu, czasami światło się odbija od sąsiednich budynków i jest tzw.: jasny cień - różnie to bywa. Zapewne i różaneczniki są bardziej i mniej światłolubne. Zapytałabym się Bogdzi o radę.
W ostateczności, wychodzę z założenia, że najwyżej nie będą kwitły, tylko będą robiły za zimozielone tło dla innych roślin

Chyba muszę przywołać towarzystwo do porządku
Naprawdę nikt nie ma namiarów na jakieś ozdoby ogrodowe?!

Kupować od razu nie muszę, ale muszę wiedzieć przynajmniej orientacyjnie, co tam postawić, bo od tej decyzji zależy dalsze planowanie roślin.
Więc helpunku
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kawa 12:05, 02 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia
ja ci nie podpowiem bo nie szukałam takich rzeczy
a jeżeli już to dla mnie allegro typowo ogrodowych nie znam a na strony które kieyś wchodziłam z polecenia to ceny mnie powalały
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
makadamia 12:07, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AniMa napisał(a)
No widzisz a mi sie Twoje krawężniki podobają...chciałam nawet u siebie takie zrobić od tarasu w dół ale eM marudzil....
Mi by sie widziały te busze u Ciebie pod drzewem i pod płotem...nie wiem czy dobrze widzę, ale Ty masz tam wsadzony żywopłot z????


A to niespodzianka.

Ten pomysł o tyle się sprawdził, że podkreśla "rysunek" ogrodu i nawet teraz, w zimie, jak ogród jeszcze łysy, to nie robi wrażenia gołego.

Tak sobie jednak myślę, że jeśli nie ma różnicy poziomów, to może lepiej by wyglądały położone na płasko (tylko lewą stroną - tą nie zaokrągloną - do góry). Wtedy może bardziej by się zbliżyły wizualnie do Twojego pina

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kawa 12:07, 02 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no widzisz to ja sobie dołożę różneczeników do moje rabaty i hacone bo ładnie rozświetla hosty tam mam wiec tylko kwestia jakiegoś skomponowania

a czy trzmielina emeralds gold na pniu w takim cieniu da radę? bo tak różnie o niejj piszą że niby do cienia ale jadenak jak słońce to się ładniej wybarwia itp

sorki że tak CIę moelstuje , ale mi wybaczysz co?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
makadamia 12:11, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kawa napisał(a)
Asia
a na strony które kieyś wchodziłam z polecenia to ceny mnie powalały


ano właśnie
kiedyś snułam się po różnych stronach to byłam bardziej w temacie, ale wnioski miałam podobne do Twoich:
na allegro taniej, ale często kiczowato, a sklepy internetowe to raczej górna półka na którą mnie nie stać. Liczyłam na Wasze dojścia

Tutaj mam inspirację na uroczą rzeźbę DIY, ale do mnie ona raczej nie pasuje - zbyt rustykalna jak na mój podmiejski ogródek
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 12:15, 02 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asiu sama chętnie skorzystam z takich namiarów.
co do rododendronów w cieniu to czytałam gdzieś ostatnio wpis Bogdzi że one całkowitego cienia nie tolerują, już bardziej więcej słońca niż mniej. ja mam np odmiane Peter Tigerstead która nawet na patelni da radę
czy my juz tu kiedys u Ciebie nie planowałyśmy tej rabaty? kojarze coś...z tym cisem coś było
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kokesz 12:16, 02 lut 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Odnośnie ozdób ogrodowych.
Nie wiem w jakim rejonie mieszkasz ale może masz w pobliżu jakąś hurtową giełdę ogrodniczą (ja w Poznaniu mam) i tam oprócz kwiatów mają też ozdoby ogrodowe.
Ceny na pewno niższe niż w sklepach.
Na targach Gardenia też są fajne ozdoby, na niektórych stoiskach w ostatni dzień robią wyprzedaż i można ciekawe rzeczy nabyć.
Nie wiem co Cię interesuje?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies