Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

AniMa 10:54, 02 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Wiem, że nie przepadasz za frmalizmem, ale jak zobaczylam to Twoje zdjęcie z krawężnikami to od razu to sie nasunęło....
Piękna masz tę przestrzń
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 10:55, 02 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Połączyc jakoś te oba piny....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Kokesz 11:01, 02 lut 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
makadamia napisał(a)
Też mi się wydaje, że rozplenice lubią mieć dużo miejsca wokół siebie
No dobrze, o trawach jeszcze poczytam, a tymczasem proszę o pomoc.



A może te malutkie rozplenice np Little Bunny?
Sama się nad taką zastanawiam, tylko ciężko ją dostać.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
makadamia 11:04, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ba - żeby to moje krawężniki tak wyglądały....

Z krawężnikami niestety dałam ciała. Potrzebowałam jakichś ograniczników ze względu na różnicę poziomów (teren podnosi się od środka w kierunku ulicy) i stwierdziłam, że co się będę szczypać: proste, szare, beton modny - będzie dobrze.
No i niestety nie jest dobrze...
Gdzie się da, będę te krawężniki zasłaniać roślinami, a gdzie się nie da - trzeba będzie się przyzwyczaić

Co do pina: doceniam czystość formy i spokój takich ogrodów, ale ten styl to nie dla mnie. Ja znowu robię busz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TeresaK 11:10, 02 lut 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Asiu... ta cienista rabata, jedyna która Ci się podoba, jest rewelacyjna!!! Zastanawiam się czy mogłabym taką stworzyć pod ścianą domu od strony północnej. Rozpoznałam hosty, paprocie, chyba cisa szczepionego, ale nie wiem co to za roślina na pierwszym planie z lewej strony. Myslę, jak w zimie będzie wyglądać ta rabata pod oknem domu
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
makadamia 11:14, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Renatko,
Little bunny obawiam się że by była zbyt mała. Celuję w taką wielkość i pokrój. Swoją drogą - co to jest? Czy przypadkiem nie hameln właśnie?

A co do cienistej, to zapodam Wam kilka zestawień, które będę starała się skopiować:
narecznica, choina jeddeloh, hakone
zielone narecznice i niebieska hosta
brunnera z nieznaną mi trawą i paprocią
derenie podsadzone pierwiosnkami
turzyca aurea i niebieska hosta
parzydła, jarzmianki, hosty
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:18, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TeresaK napisał(a)
Asiu... ta cienista rabata, jedyna która Ci się podoba, jest rewelacyjna!!! Zastanawiam się czy mogłabym taką stworzyć pod ścianą domu od strony północnej. Rozpoznałam hosty, paprocie, chyba cisa szczepionego, ale nie wiem co to za roślina na pierwszym planie z lewej strony. Myslę, jak w zimie będzie wyglądać ta rabata pod oknem domu


Obstawiam przywrotnika ostroklapkowego. Bardzo fajna roślinka i całkiem możliwe, że w cienistym miejscu da radę. Ja ją mam na słońcu i trochę ją przypieka.

U Ciebie celowałabym w wyższe rośliny, żeby trochę zasłonić ściany.
Z bylin - parzydła leśne rosną wysoko (ale tylko latem).
Spróbowałabym albo z różanecznikami albo z cisami kolumnowymi (jako wykrzyknikami, nie w formie zywopłotu)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 11:28, 02 lut 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
To jest na 100 procent przywrotnik. Są też niziutkie parzydła, nazywa się parzydło blekolistne. Twoje piny to też moje piny
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
TeresaK 11:29, 02 lut 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Asiu, to dobry pomysł z tymi różanecznikami. Trochę się ich boję, ale faktycznie przy wejściu do domu jest cieniście, może warto spróbować. Różanecznik podsadzić hostami i ewentualnie jakimiś zimozielonymi paprociami. Dziękuję
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 11:33, 02 lut 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Asiu... oczywiście, że "tam" żywopłot nie wchodzi w rachubę Łobuzie...
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies