Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

AniMa 13:05, 02 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Nie zmieniałabym położenia krawężników.....chyba, że chciałabyś uzyskać efekt szerszego schodka;0
O roślinkach się nie wypowiem, wiesz, ze jestem monotematyczna....chosty i trawy dla mnie: Tak
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 13:28, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)
ha! juz pamietam, była rozmowa własnie o tych Twoich lilakach i jaśminowcach, których broniłaś jak ojczyzny


dokładnie tak!


anna_t napisał(a)
11m sporo.. może dokupić jeszcze 2 derenie między 1 a 3, między 3 a 2 jako średnie pietro nerecznica i przed hosty jak na inspirce. plus choiny. a ten dereń ma pstrokate listki?chyba nie? to mozna przed nim ice dance


Jednym słowem - mam zrobić rządek dereni przed cisami? NEVER!
Przepraszam wszystkie dziewczyny sadzące rośliny w szeregu

Sibirica z tego co pamiętam miał białą obwódkę na liściu.

Tak jeszcze gwoli jasności: ta środkowa lipa pójdzie do wycięcia za parę lat, jak żywopłot cisowy trochę urośnie, to się rabata ciut rozjaśni.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:29, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AniMa napisał(a)
Asiu, jeżeli kule jak na Twoim pinie, to samemu betony można porobić...Ja jeszcze na targach staroci wyszukuję....


Właśnie szukam przepisu
(choć to na inspiracji to akurat ceramika jest)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:35, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anka_ napisał(a)
Asiu ale tak w przybliżeniu to co by cię interesowało?
Na ławkę linki dawała kiedyś Danusia- taka w ogrodowiskowym stylu - najtaniej (z wysyłką) namierzyłam ją tu http://www.psbprobud.pl/katalog/produkt/drewniana-lawka-ogrodowa-lawka-parkowa , piękne rzeczy do ogrodu z kamienia ma chronos z Komorowa http://chronos.com.pl/ , Jak na Bronisze daleko to Słomczyn polecam... A w którą stronę od Warszawy mieszkasz?


Na razie szukam po prostu czegoś, co mnie chwyci za serce

Może być i ławka (ta linkowana przez Ciebie bardzo ładna i w dobrej cenie), tylko muszę przegadać z mężem, czy przypadkiem jakichś hamaków tam nie planuje.

Może też być jakaś rzeźba ogrodowa (akcent pionowy) ale chwilowo oczy mnie bolą po przeglądzie krasnali, nagich kobiet i dzieci, które mnie zaatakowały, po wrzuceniu w google hasła "rzeźba ogrodowa". Od razu powiem, że poprawienie hasła na "nowoczesna rzeźba ogrodowa" niewiele poprawiło sytuację
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:47, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ta ławeczka trochę mi nie pasowała ze względu na oparcie (pierwotnie myślałam o czym bardziej zbliżonym do Tamaryszkowej ale rozmowa z Anią Pergolową natchnęła mnie jeszcze na taką koncepcję:



Ławeczka z oparciem to ten czarny prostokąt, po bokach można jej dać np.: po jednej horencsji w dużej donicy a derenie z tyłu, w plecki - niech robią za tło.

Po wycięciu lipy, akurat na wprost tarasu, zrobi się wtedy miejsce na ładną rabatę bylinowo-paprociowo-hostową.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:50, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Też figura chłopca ale jakaż inna od tych.
Muszę się napatrzyć, żeby odreagować szok estetyczny...

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anka_ 13:51, 02 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pisałaś o poidełku... to może w tą stronę iść... poidełko na postumencie z cegły ( w nawiązaniu do budowli z awatarka) zatopione w zieleni... A jak piszesz, że drzewo do wycięcia to i ławeczka by się zmieściła.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
makadamia 13:56, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AniMa napisał(a)
Nie zmieniałabym położenia krawężników.....chyba, że chciałabyś uzyskać efekt szerszego schodka;0
O roślinkach się nie wypowiem, wiesz, ze jestem monotematyczna....chosty i trawy dla mnie: Tak


Swoich już nie będę zmieniała, ale Ty wspominałaś, że rozważasz je do siebie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AniMa 14:01, 02 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Z jednej strony szkoda lipy...ławeczka pod nią, kuty żyrandolek albo ze słoików.....zwisający z gałęzi ale jak mus, to mus
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 14:04, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anka_ napisał(a)
Pisałaś o poidełku... to może w tą stronę iść... poidełko na postumencie z cegły ( w nawiązaniu do budowli z awatarka) zatopione w zieleni... A jak piszesz, że drzewo do wycięcia to i ławeczka by się zmieściła.


Zmieścić się zmieści, ale dla mnie to już za dużo grzybów w barszcz.
Ale powiadasz - z cegły zrobić postument? I jakąś tacę szeroką znaleźć i na nim położyć? To by mogło zadziałać... I faktycznie ta cegła by pasowała...

To jest bardzo dobry pomysł Aniu, dziekuję! Muszę jeszcze tylko przetrawić z pomysłem na tą ławkę, bo albo jedno, albo drugie.

Anie mnie dzisiaj wyjątkowo inspirują!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies