Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 12:16, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kawa napisał(a)
no widzisz to ja sobie dołożę różneczeników do moje rabaty i hacone bo ładnie rozświetla hosty tam mam wiec tylko kwestia jakiegoś skomponowania

a czy trzmielina emeralds gold na pniu w takim cieniu da radę? bo tak różnie o niejj piszą że niby do cienia ale jadenak jak słońce to się ładniej wybarwia itp

sorki że tak CIę moelstuje , ale mi wybaczysz co?


Kamilko - ależ nie ma co wybaczać! Jedyny problem to taki, że nie umiem Ci odpowiedzieć, bo nie mam żadnych doświadczeń z trzmieliną.
Na logikę - dać radę (w sensie - czy przeżyje) to da. Najwyżej będzie bardziej zielona.

PLanuję u siebie puścić odmianę emerald gaiety (zielono-białą) na ogrodzenie, w miejscu takim... półcienistym. Za rok będę mogła się wypowiedzieć, jak ona się tam sprawdza
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:19, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kokesz napisał(a)
Odnośnie ozdób ogrodowych.
Nie wiem w jakim rejonie mieszkasz ale może masz w pobliżu jakąś hurtową giełdę ogrodniczą (ja w Poznaniu mam) i tam oprócz kwiatów mają też ozdoby ogrodowe.
Ceny na pewno niższe niż w sklepach.
Na targach Gardenia też są fajne ozdoby, na niektórych stoiskach w ostatni dzień robią wyprzedaż i można ciekawe rzeczy nabyć.
Nie wiem co Cię interesuje?


Mieszkam pod Warszawą, więc pewnie w okolicy jest mnóstwo takich hurtowni, tylko ja o nich nie wiem
Słyszałam o giełdzie kwiatowej w Broniszach, ale jeszcze tam nie dotarłam, bo trzeba się przebijać przez poranne korki.
Na targi też do tej pory nie jeździłam - chyba trzeba będzie to zmienić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:30, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)
Asiu sama chętnie skorzystam z takich namiarów.
co do rododendronów w cieniu to czytałam gdzieś ostatnio wpis Bogdzi że one całkowitego cienia nie tolerują, już bardziej więcej słońca niż mniej. ja mam np odmiane Peter Tigerstead która nawet na patelni da radę


A widzisz. Czyli niepotrzebnie wyskoczyłam z tymi rodkami

anna_t napisał(a)
czy my juz tu kiedys u Ciebie nie planowałyśmy tej rabaty? kojarze coś...z tym cisem coś było


Na pewno była już wstępnie omawiana, ale tak konkretnie to nie.
Co nie znaczy, że się już nie obkupiłam w rośliny na nią

Mam w tej chwili (z zakupów i dawnego ogrodu)
- narecznicę samczą 120 cm wys.
- wietlicę samiczą
- adiantum
- tawułkę chińską christian
- bergenię
- brunnerę jack frost
- bodziszka nn
- hostę nn
- serduszkę
- bergenię
- liriope
- carexa Ice Dance
- ciemiernika od Toszki

W większości w ilościach "do rozmnożenia"

A rabata wygląda teraz tak;


1 - to jaśminy, które ocalały z rewolucji (jeśli się okaże, że mają za mało słońca i nie kwitną, to z ulgą je wywalę)
2 - derenie sibirica, które mają robić wrażenie w zimie, na tle żywopłotu cisowego, ale w tym celu chyba muszę je zagęścić
3 - pęcherznica "lady in red", którą w chwili pomroczności zakupiłam, żeby robiła za akcent kolorystyczny.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:33, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AniMa napisał(a)

Mi by sie widziały te busze u Ciebie pod drzewem i pod płotem...nie wiem czy dobrze widzę, ale Ty masz tam wsadzony żywopłot z????


Zapomniałam Ci powiedzieć - tak, wsadziłam tam żywopłot z cisków, tylko jeszcze trochę niekompletny, bo muszę się z rozstać z lilakami, które tam rosną. z wielkim bólem serca to robię i powoli mi to idzie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kokesz 12:37, 02 lut 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
makadamia napisał(a)


Mieszkam pod Warszawą, więc pewnie w okolicy jest mnóstwo takich hurtowni, tylko ja o nich nie wiem
Słyszałam o giełdzie kwiatowej w Broniszach, ale jeszcze tam nie dotarłam, bo trzeba się przebijać przez poranne korki.
Na targi też do tej pory nie jeździłam - chyba trzeba będzie to zmienić

Myślę, że Danusia by Ci podpowiedziała, gdzie szukać takich ozdóbalbo raczej takich miejsc, żeby je kupić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
makadamia 12:41, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A wiesz, że to może chyba dobry kierunek?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 12:43, 02 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ha! juz pamietam, była rozmowa własnie o tych Twoich lilakach i jaśminowcach, których broniłaś jak ojczyzny
11m sporo.. może dokupić jeszcze 2 derenie między 1 a 3, między 3 a 2 jako średnie pietro nerecznica i przed hosty jak na inspirce. plus choiny. a ten dereń ma pstrokate listki?chyba nie? to mozna przed nim ice dance
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anka_ 12:45, 02 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
makadamia napisał(a)
Naprawdę nikt nie ma namiarów na jakieś ozdoby ogrodowe?!

Kupować od razu nie muszę, ale muszę wiedzieć przynajmniej orientacyjnie, co tam postawić, bo od tej decyzji zależy dalsze planowanie roślin.
Więc helpunku
Asiu ale tak w przybliżeniu to co by cię interesowało?
Na ławkę linki dawała kiedyś Danusia- taka w ogrodowiskowym stylu - najtaniej (z wysyłką) namierzyłam ją tu http://www.psbprobud.pl/katalog/produkt/drewniana-lawka-ogrodowa-lawka-parkowa , piękne rzeczy do ogrodu z kamienia ma chronos z Komorowa http://chronos.com.pl/ , Jak na Bronisze daleko to Słomczyn polecam... A w którą stronę od Warszawy mieszkasz?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
AniMa 12:55, 02 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Asiu, jeżeli kule jak na Twoim pinie, to samemu betony można porobić...Ja jeszcze na targach staroci wyszukuję....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 12:58, 02 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ostatnio wynalazłam niewysoki postument...przemalowałam go, jeszcze dokupie odpowiednią mise i będzie poidełko....kiedyś
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies