Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Kawa 12:57, 31 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
jak dla mnie zdeycdowanie jezówki
liście mają bardzo ładne duże i zieloe no i kwitną do przymrozków
sieją się i sa wytrzymałe
krwawnik swoimi liśćmi nie powala dla mnie to taki bardziej wypasiony chwast
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
makadamia 14:20, 31 sty 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zasadniczo, taka właśnie jest jego proweniencja

Pozostaje pytanie: jaka jeżówka? Na pewno musi być różowa. Chciałabym, żeby jak najdłużej kwitła i żeby była nie niższa niż 60 cm. Podobno "Hope" się wyróżnia pod względem długości kwitnienia, ale jakoś nie mam do niej przekonania. Czy pełne odmiany kwitną jakoś znacząco krócej?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kawa 14:24, 31 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ogólnie jeżówki kwitną długo
nie mam pełnych - jedną jakąś pomarańczową ale nie wiem jaka nazwa i nie zauważylam żeby kwitła krócej niż te "zwykłe" tyle że z nasion nie uzyskasz takiej jak roślina mateczna

ja mam różowe zwykłe i kwitły bardzo długo
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 14:25, 31 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
aaa i ogólnie to u mnie same wysokie są więc nawet nie wiem czy sa odmiany niskie-karłowe
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
makadamia 14:30, 31 sty 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A nie - rozmnażanie z nasion mnie nie interesuje
Do nasion kompletnie nie mam ręki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kawa 14:44, 31 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
makadamia napisał(a)
A nie - rozmnażanie z nasion mnie nie interesuje
Do nasion kompletnie nie mam ręki

no wiem Asia ale zwykłe jeżówy się wysiewają więc ci ich przybywa a z tych pełnych chyba takie same nie wyrosną o to mi chodziło
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
14:51, 31 sty 2017
makadamia napisał(a)


Zdecydowanie trudniej


Zgadzam się, ale ja dopiero poznaje ogrodowiskowe rośliny
Gruszka_na_w... 15:28, 31 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Z mojego doświadczenia (dosyć krótkiego ) wynika, że pewniakami są podstawowe gatunki. Nie giną po zimie, szybko przyrastają i nie chorują. Postawiłabym na zwykłą jeżówkę purpurową. U mnie faktycznie glina, wiec krwawnikowi było za dobrze i się wyniósł. Z moliniami nie mam doświadczenia. Rosną u Pszczółki i Oli-Leona. Rozplenie kocham miłością dozgonną. Jakoś nie kojarzą mi się z pokładaniem. Mają piękny, fontannowy pokrój. W dobrej ziemi potrafią jednak wybujać.
Kolor prosa zależy od odmiany. Niebieskawe jest Heavy metal. Miskant ML to dobry wybór. Dla mnie to jeden z piękniejszych miskantów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anka_ 15:45, 31 sty 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
... Rozplenice kocham miłością dozgonną. Jakoś nie kojarzą mi się z pokładaniem. Mają piękny, fontannowy pokrój.
I własnie ze względu na ten fontannowy pokrój powinny mieć wokół siebie luz, tak żeby pokazały całe swoje piękno.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
makadamia 10:17, 02 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Też mi się wydaje, że rozplenice lubią mieć dużo miejsca wokół siebie
No dobrze, o trawach jeszcze poczytam, a tymczasem proszę o pomoc.

Czas zabrać się za rabatę lipową:


Inspiracji z rabatami cienistymi jest dużo, ale tak naprawdę podoba mi się tylko ta:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859201671/
Jest tutaj wyraźny kontrast faktur, a na większości inspiracji rabaty cieniste wyglądają zbyt ... bałaganiarsko.
Niemniej, nie oszukujmy się, duże wrażenie robią te trzy elementy ceramiczne.
Stwierdziłam, że na mojej, dość długiej rabacie też taki element by się przydał (mniej więcej w miejscu tego dużego cisa, który będzie przesadzony).

Nie wiem jeszcze co by to mogło być. Ławeczka? Poidełko dla ptaków? Rzeźba?

I teraz moja prośba o pomoc: możecie mi podsunąć jakieś pomysły i sklepy, gdzie takie ozdoby ogrodowe można niezbyt drogo kupić? Biorę też pod uwagę DIY.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies