Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Toszka 18:25, 19 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
makadamia napisał(a)
Skrzynkę się załatwi

Eee, Toszko, ja dziś trochę "tąpnięta" jestem i mogę nie kumać, ale co ma wycięty las do kompostowania?!


Pewnie, że nic Chodziło mi o korę, a że w pospiechu pisałam to wyszło jak wyszło...czyli bzdury
Podedytuję tamten post...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 09:17, 20 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No to uff, bo już myślałam, że to znowu ja czegoś nie łapię

Kompost nadal rozsypuję. Całkiem fajnie wygląda na rabatach (zwłaszcza od kiedy zaczęłam go przesiewać) - wcale nie jak ziemia. Zobaczymy czy chwasty go polubią.

Tutaj macie przykład:


Hmm, na zdjęciu wygląda dokładnie tak samo jak ziemia
Na rabacie od lewej strony rosną: pieris, azalia i klon palmowy.
Hosta pośrodku jest tutaj tymczasowo.
Wszystkie trzy krzaczki mają ściółkę zebraną z lasu, ale przysypałam ją kompostem żeby liści nie rozwiewało po podwórku.
Z tyłu żywopłocik buksowy ma zasłaniać przejście do kompostownika. Docelowo kora ma być zastąpiona kopytnikiem, irgą - czymkolwiek, co tam wytrzyma
Stopnie z podkładów bardzo wygodne - wreszcie nie muszę chodzić po błocie

Tutaj drugi bok rabaty - widok dokładnie na wprost tarasu.


Od lewej - zagęszcza się świeżo posadzony łan bodziszka, później kępa parzydła leśnego, potem dwa ostrokrzewy starają się zasłonić dziurę, pod nimi trzy egzemplarze jakiejś bardzo fajnej funkii nn, a potem mahonia w bardzo trudnych warunkach chyba daje sobie radę.

Chyba będę jeszcze myślała nad przerobieniem tego kawałka. Za mało wyględny jak na bezpośrednie sąsiedztwo tarasu.
Kłopot w tym, że tam są naprawdę trudne warunki - słońca brak i do tego cień opadowy. Te rośliny, które tam rosną, już się sprawdziły i dają radę, ale za mało tam koloru. Może jak podrosną, to będzie lepiej wyglądało?

Na koniec bonus: ja w stroju wytwornym, przy moim ulubionym ostatnio zajęciu. Obczajcie to obuwie, które wcale nie daje po oczach
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anbu 09:22, 20 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hi hi miło Asiu Cię zobaczyć przy ogromnej górze kompostu
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 09:26, 20 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Hehe - M nie chciał mi zrobić zdjęcia, żebym sobie nie przypisywała całej zasługi za zrobienie ogrodu - musiałam prosić syna
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
wrobelki 12:45, 20 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Widzę że praca sprawia Ci dużo radości to bardzo dobry znak dla ogrodu i dla nas będziemy mogli więcej zdjęć pooglądać
Ja od cienia dałam żurawkę 'lime marmalade' i uwielbiam jej kolor bardzo rozjaśnia i rozwesela mój cień

Ps. ja też bym przygarnęła taką górę
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Makusia 15:34, 20 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Co to "cień opadowy"? Bo kojarzy mi się z plamami opadowymi u zmarłych :/
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Wiola 16:55, 20 lip 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Jaj ale masz skojarzenia Makusia.... straszne!!

Niezła ta twoja (wasza) góra Ja też bym poleciła do cienia żurawki żółte... bardzo ładnie odbijają na zielonym tle, zresztą gdyby był i kolor czerwony czy borodwy to też by się zakolorowało.

Fajna ta ścieżka z podkładów.
____________________
Ogród Wioli
Pluszakowa 23:28, 20 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Makusia napisał(a)
Co to "cień opadowy"? Bo kojarzy mi się z plamami opadowymi u zmarłych :/


Dzięki już myślałam że tylko ja mam takie skojarzenia.

Żurawki limonkowe to bardzo dobry pomysł na te rabate.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
gierczusia 11:24, 21 lip 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Przyszłam i ja się przywitać kopara mi opadła na widok Twego ogrodowego kominka i mam nadziejė ,że zostanie bo jest boooski

Pozdrowionka
Ps. A Ty w stroju wytwornym..bezcenne
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
makadamia 12:58, 21 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
gierczusia napisał(a)
Przyszłam i ja się przywitać kopara mi opadła na widok Twego ogrodowego kominka i mam nadziejė ,że zostanie bo jest boooski


Witam i zapraszam jak najczęściej

Co Wy wszystkie z tym kominkiem?! Kominek średniej urody, upchnięty pomiędzy świerkami - w żaden sposób nie da się z niego korzystać

Kominek, z którego korzystamy intensywnie, znajduje się się w domu, przy wygodnej kanapie. W zimowe wieczory - idealny. Jeszcze żeby tylko kocica była bardziej przytulaśna...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies