Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

wrobelki 22:20, 13 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Cudne zakupy oj będzie się działo
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
makadamia 07:36, 14 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu - Witaj w klubie! Mnie też się wydawało...
Inna sprawa, że wszędzie piszą, żeby dodawać torfu w celu poprawienia zdolności absorpcyjnych gleby

Toszko - zgodnie z Twoją radą, po przesadzeniu przytnę tego cisa. A co myślisz o humusie kupowanym w workach? Wyglądem i strukturą bardziej przypomina ziemię ogrodową niż kompost. Czy jest coś wart?

Wróbelku - no dzieje się, dzieje. Zaczynam bać się zimy, bo sadzę dużo roślin wymagających okrywania. Dlatego nie ścinam jeszcze niskich gałęzi ze świerków - jesienią posłużą do przykrycia roślin.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
JoannaDe 08:24, 14 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)
to dowiedz się czy ten kompost nie jest wapnowany.


Tosiu, kompost zanabywam z miejskiej kompostowni na m3. Nie mam swojego. A co jeśli jest wapnowany?

Asiu ( a może Joanno albo Joasiu? Bo ja zdrobnienia Asia nie lubię ), dokładnie z tym torfem. Wszędzie jest napisane żeby dodawać. No to dodawałam
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
makadamia 08:42, 14 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A ja właśnie Joasi nie znoszę (głupie to nasze imię: niby ładne, ale pełna forma niewygodna, a zdrobnienia są infantylne)

Z tym torfem to sobie dla pewności jeszcze wyguglowałam i czytam, żeby nawet pod różaneczniki razem z korą dawać. Za to o liściach dębu nigdzie nie ma ani słówka. Jak to dobrze że znalazłam Ogrodowisko
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
JoannaDe 09:10, 14 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
makadamia napisał(a)
A ja właśnie Joasi nie znoszę (głupie to nasze imię: niby ładne, ale pełna forma niewygodna, a zdrobnienia są infantylne)

Z tym torfem to sobie dla pewności jeszcze wyguglowałam i czytam, żeby nawet pod różaneczniki razem z korą dawać. Za to o liściach dębu nigdzie nie ma ani słówka. Jak to dobrze że znalazłam Ogrodowisko



Co do imienia zgadzam się w zupełności

Temat torfu- i bądź tu człowieku mądry. Na szczęście wiemy już co i jak i błędu nie będziemy popełniać.

PS.

Asia, jeszcze tak nie ogrodowo a budowlano zapytam- masz może u siebie cegłę na elewacji? Nie bardzo mi się chce szukać Twojego starego wątku wiec idę na skróty
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
makadamia 09:23, 14 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Masz na myśli pewnie wątek na muratorze

Cegły nie mam - tylko dwa słupy są z niej zrobione.
Elewacja to częściowo tynk, a częściowo drewno.

Dziewczyny, ja już chyba tu pisałam, że robota kocha głupiego. Kolejny raz ta prawda się potwierdza.
Toszka kazała kompostowni szukać. No to poszukałam i znalazłam. Z tym że oni nie sprzedają po woreczku, a na tony. A że dość daleko są, to facet powiedział, że mniej niż 4 tony nie ma sensu, bo transport za drogo wyjdzie.
No to zamówiłam 4 tony.
A teraz słuchajcie:

Przed ogrodzeniem jeszcze resztka gliny leży, bo już się na rabatach nie zmieściła. Nie mam pojęcia, jak ja wepchnę w ten ogródek kolejne 4 tony kompostu.
Na rabatach już kora jest porozrzucana, więc żeby ten kompost tam rzucić, to korę trzeba będzie zebrać.
Mąż z kijem przez pół wsi będzie mnie gonił, jak się o tym dowie...

A czy był jakiś problem, żebym sobie wyguglowała tą kompostownię przed kupnem ziemi? A dokładniej - zamiast? I dla ziemi byłoby lepiej, i dla portfela, i dla kręgosłupa
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
JoannaDe 09:31, 14 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Łączę się w bólu. Ja sobie na własne życzenie kazałam zrzucić kompost przed bocznym wejściem do domu. Polowe zużyłam a reszta leży już parę tygodni bo nie mam czasu skończyć co zaplanowałam.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
anbu 10:45, 14 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
makadamia napisał(a)

Mąż z kijem przez pół wsi będzie mnie gonił, jak się o tym dowie...


Mój też by mnie ubił
Chyba trzeba trochę ziemi ubrać aby zmieścić kompost. My mamy takie miejsce gdzie zwozimy nadmiar ziemi Asiu może zrób/wygospodaruj sobie takie miejsce, ale roboty nie zazdroszczę
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 10:59, 14 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
JoannaDe napisał(a)


Tosiu, kompost zanabywam z miejskiej kompostowni na m3. Nie mam swojego. A co jeśli jest wapnowany?

Asiu ( a może Joanno albo Joasiu? Bo ja zdrobnienia Asia nie lubię ), dokładnie z tym torfem. Wszędzie jest napisane żeby dodawać. No to dodawałam


Zacznę od pewnej historii związanej z Joanną. Proszę, potraktujcie to z poczuciem humoru, zwłaszcza, ze było to bardzo dawno temu.
Rzecz dotyczyła pewnej "nobliwej" nastolatki imieniem Joanna.
Prywatka.
Znajomy podchodzi do tej dziewczyny chcąc się przywitać, a ona wyciągając rękę z namaszczeniem mówi "Joanna". On bez chwili namysłu odpowiedział "Jo Wojtek"


W kompostowniach zazwyczaj przesypuje się warstwy kompostu wapnem. Dla odkażenia.
Taki kompost pod kwasoluby nie "tenteges"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 11:20, 14 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)


Zacznę od pewnej historii związanej z Joanną. Proszę, potraktujcie to z poczuciem humoru, zwłaszcza, ze było to bardzo dawno temu.
Rzecz dotyczyła pewnej "nobliwej" nastolatki imieniem Joanna.
Prywatka.
Znajomy podchodzi do tej dziewczyny chcąc się przywitać, a ona wyciągając rękę z namaszczeniem mówi "Joanna". On bez chwili namysłu odpowiedział "Jo Wojtek"


W kompostowniach zazwyczaj przesypuje się warstwy kompostu wapnem. Dla odkażenia.
Taki kompost pod kwasoluby nie "tenteges"


Toszka, wez ty mnie z tym kompostem nie zalamuj. Im dalej w las tym gorzej...

A z imieniem to znam jeszcze:

Znajomy podchodzi do tej dziewczyny chcąc się przywitać, a ona wyciągając rękę z namaszczeniem mówi "Joanna". On bez chwili namysłu odpowiedział "Jo Wojtek" Tyż ze wsi

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies